Lučka za airbag - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
greddy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: To Sep 25, 2012 1:37 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trzin

Hvala obema :)
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

za airbag sam kontakte poglej v prtlažniku tm k se menja žarnice je rumen kabl pa sam daš narazn pa mal pošpricaš z contakt sprejom pa bo neki cjta mer,
Jaz sem jih še z vezicami dodatno skupaj stisnil, da se res ne morejo razrahljat...
Slika
fanikarado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Apr 25, 2015 11:39 am

prosim za vsak koristen nasvet. danes sem bil na tehnicnem pregledu pa ga nisem opravil zaradi lucke air bag. avto sem peljal v delavnico poskusli so ga priklopit na tester, vendar ga v sistem air bag ni spustilo lahko je pregledal napake motorja in vse ostalo, samo za air bag pa ne ima mogoce kdo kaksen nasvet kako naj ugotovim kje je tezava in kaj naj se poskusim, res je da sem menjal sopotnikov sedež vendar sta na obeh sedezih konektorja skupaj prklopljena kot morata biti. prosim tudi ce kdo ve ce je kje na koroškem kak majster z dobrim testerjem, da bi mi lahko povedal od kot izvira ta napaka l,p
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Sicer tole sodi v oddelek za 156.
Drugače imaš pa program imenovan Multiecuscan (z istoimensko stranjo na internetu in svojo temo na forumu Fiatecuscan/Multiecuscan) pri katerem v dokumentaciji najdeš kam in kako se priklopit na airbag ecu.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

ta vikend sem se tud jas spet zabaval z lučko za airbag. namreč delal sem izolacijo po prtlažniku in sem premrdal kable. nato je zagorela lučka. bil je kriv konektor na voznikovi strani v zadnjem boku. (zavesa na voznikovi strani) sem že mislil konektor odrezat stran in zalotat, ampak sem vseeno šel in razdr konektor in postiskal čevljičke skupaj. lučka vgasne brez brisanja napake...
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
proby
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Mar 19, 2015 8:54 am
Vozilo: 2004 AR 156 2.4 jtd mjet
Kraj: Portorož

Binji napisal/-a:Še eno (ne)povezano vprašanje.. A če ECU misli, da si neprivezan, se airbagi še vedno sprožijo? Meni tudi ko se pripnem, še vedno gori lučka za varnostni pas (sicer ugasne potem po nekaj časa), tako da ne vem točno kaj jo muči.

Pa že malo nelagoden občutek dobivam zaradi tega :doubt:
alro napisal/-a:Enako. Lučka se čez čas sama ugasne tudi če se ne pripneš, če pa se pripneš, se prav tako ne ugasne takoj če se ne motim. Pri 156 je to očitno normalno :| .
matej007 napisal/-a:@Binji pri meni se isto dogaja glede lučke za pas... naj še kdo napiše če ima podobne težave...
Meni tudi lucka za pas ko prizgem avto gori ne glede nato al sem privezan al ne in ces ene 10 sek ugasne, .. pomoje je tamo samod a te spomni da se moras pripasat, .. sicer ce je tako je ful dobro, da nima kot kaki citroeni ak kaj takega ki najeda se 10min in piska dokler se ne zavezes... mam pa 2004 156 2.4 mjet.. :)
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Bratranec ima težavo, da pri njegovi 147 jtd l.2004 sveti opozorilna lučka za airbag. Ko priklopim Laptop s kablom ELM327, kupljen nekje iz Avstralije (torej ni navaden kitajski šit) mi javi: Slika

Če pa grem iskati napake pod System\Body Computer, pa ne najde nobene napake.



Edit: prestavljeno v obstoječo temo ...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

rabu boš kkl kabl z aktivnim pinom 3
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Hvala. Torej morem še to nabavit. lp
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Požokaj konektor pod voznikovim sedežem, lahko tudi pod sovoznikovim. Največkrat je tam problem (če ni avta že kupil z lučko vred).
Po nekaj zagonih ugasne, ako je seveda bil tam problem.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Tudi kakšen kontakt sprej ne škoduje, če je slab stik na konektorju
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Res je bil samo slab stik.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

147 meče napako o passenger airbag in 2 unknown fault napaki na airbag kompjuterju.

Konektorji pod zici, zalotani vsi, žica na žico.
Airbag v volanu konektor, stisnjen konektor, ščiščen in priklopljen nazaj.
Airbag pri sovozniku, stisnjen konektor, podaljšek zalotan žica na žico. Priklop nazaj je absolutna nočna mora

Sedaj pa problem še vedno ostaja. Airbagi so premerjeni, imajo tista 2.3 ohm. Napeljava šopa 24V impulze po njih, dela bp, prevodno je vse.

Kaj sploh še ostane. Bočni airbagi ? Kje imajo ti speljane žice in konektorje, ker spredaj pri potnikovem airbagu ni ničesar ?
Je še kakšna finta pri senzorjih ali resetu ?



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

zavese majo konektorje pri zadnjih luceh.
sam pomoje ce ti ne napise da ni stika na zavesh je lahko tud cetrala od airbega zanic
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Ne vem če je centrala, ker vmes, ko sem vse kontakte porihtal je delalo en mesec bp, sedaj pa ne vem več kaj rihtat. Kar je bilo zacinjeno sem vse še enkrat preveril če ni slučajno kaj fuč in je 1A. Ostanejo samo še te bočni airbagi, če ne pa res, nova centrala...
Odgovori
  • Informacija