Sklopka - AR 147, 1.9 JTD(m)...(8V in 16V)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
twister22
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Pe Sep 15, 2006 11:23 pm

Pozdravljeni,

V soboto mi je ob speljevanju v križišču nekaj počilo pri motorju, po tem neprijetnem zvoku pa sem opazil, da se mi je popolnoma spremenil hod sklopke. Pred tem mi je grabila bolj pri dnu ter na kar velikem območju hoda, po tem pa čisto pri vrhu (zadnje 3-4 cm) ter na veliko manjšem območju. To me kar moti, ker se ne da lepo speljevati ter prestavljati.

Po moji laični presoji vse to kliče po menjavi sklopke. Bi vas pa prosil tudi za vaša mnenja ter izkušnje glede tega kaj bi to bilo?

Pa še eno vprašanje: mislite da je ta sklopka OK za mojo alfico(cena, kvaliteta...), al je potrebno še kaj dokupit če se odločim za menjavo?
viewtopic.php?t=9930

Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

valeo so ene izmed boljsih sklopk, ponavadi prvovgradnja za alfe. tako da jz bi vzel kar tole, pa se zelo ugodna je.
Slika
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Tule ti manjka še potisni ležaj, ki ga boš pa posebej zelo zelo težko dobil. Edino mogoče original, pol pa ne vem če bo tole kaj cenejša vrjanta kot nov komplet. Nočem te plašit, vendar se prej pozanimaj še za ceno ležaja, ker starega nazaj devat ne moreš, ker se ti je ob "poku" vrjetno vgreznil v košaro.

Pa lep dan...
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A ta alfa ima morda hidravlično sklopko?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

seveda da je hidravlicna :D

prvovgradnje v alfine motorje je pa sasch sklopka. mozno da tudi valeo ker je 3/4 delou prvovgradnih valeo. sem pa skoraj 100% da sklopke dajejo notri sasch.
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kot ste opazili lih poznavalec nisem, tak da bom samo se vprasal ali ima sploh katera alfica povezavo na sklopko preko zajle (verjetno pred 33-ko, ali se motim)?

Ziveli
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Če boš menjal sklopko, se ti splača dat noter ojačano, sploh če misliš kdaj čipat!
Pa glede na to, da boš imel dol menjalnik, razmisli še o Q2(torsen) :lol:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lahko kdo, ki se bolj spozna potrdi, da je v originalu sachs sklopka??
Slika
twister22
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Pe Sep 15, 2006 11:23 pm

No danes sem imel poln k.... te sklopke ter se posledično zapeljal na Kurešček do Tonija kjer sem dobil mnenje eksperta :D Diagnoza je sledeča: potisni ležaj je zažrt v košaro sklopke #-o
Povedal je pa tudi, da je to precej pogost problem JTDjev na splošno, ter da gre ponavadi prej košara kot pa lamela :doubt:
No vsekakor me v kratkem čaka menjava sklopke moram se samo še odločiti ali bi to prepustil Toniju ali Zegi. Odločitev je težka saj sem z obema izredno zadovoljen =D> :D

@ Alfista: Mogoče bom novo lamelo prej res nesel še do sinterja da jo obloži s karbonom, glede Q2 se pa priporočam če boš pomagal pri financiranju projekta :lol:

LP, Tibor
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Jaz jo morem na svoji JTD-jik tudi menjat - tako je vsaj pri Zegi rekel. Ima stopalka stopničast hod in je baje za to kriva potisna plošča. Cena sklopke je 42000 SIT + 5 ur dela, men bo zraven še stabilizator menjal, ker bom znorel zaradi cviljenja. Potem pa čip noter pa gasaaa :mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-sklopka je na JTD precej trda,mogoče je to razlog da hitro odpove potisni ležaj :doubt: ,imam 65 000km in za zdaj dela normalno (trdo)
Uporabniški avatar
smoljo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 190
Pridružen: To Dec 20, 2005 1:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

fantje jaz za enkrat nimam problema z sklopko dela povsem normalno in upam da bo se dolgo tako mam pa 230000km.
srečno voznjo
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-smoljo,ti si naš testni voznik :wink: =D>
Uporabniški avatar
smoljo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 190
Pridružen: To Dec 20, 2005 1:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

ja zgleda da res.
srečno voznjo
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljeni Alfisti!

Mene pa zanima ali so moje domneve o slabi sklopki pravilne. Prijema ful zgoraj, če speljujem z nizkimi obrati ko popuščam avto zatrese.

Hvala!
Odgovori
  • Informacija