Nastavitev luči / žarometov - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

capirex napisal/-a: zdaj je vprasanje ce se da kaj popravit al ce treba kupit nove luci?
ali kdo ve kolko stanejo (najbolj poceni)???)
Eno vprašanje.... A maš zavarovane luči :?: :goodnevil: 8)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Za mojo 156 FL sem jih dobil najceneje za 180€ (par) od konkurence. Ne vem pa kakšna je kvaliteta. Namreč sem samo iz firbca spraševal. :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Alfista napisal/-a:Ne vem kako ima 156, a pri 145-146 je to hiba. Namreč nosilčki parabole so iz ene take keks-plastike, in zelo radi počijo! Jaz sem jih menjal, ko sem naredil GTA-look in dal noter xenon. Od takrat mi zopet luči stojijo kot morajo.
Upam, da ti odgovori kdo, ki je že podiral luč od 156.

Ciao Alfista :mrgreen:

a maš kako sliko kako to zgleda za 145, a si dobiv original nosilčke a si sam
improviziru s kakim drugim materialom
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

r2 napisal/-a: a maš kako sliko kako to zgleda za 145, a si dobiv original nosilčke a si sam
improviziru s kakim drugim materialom
Nimam nobene slike, sem pa nosilčke dobil pri razbitih lučeh na odpadu! Moraš samo gledat, da so parabole nedotaknjene, ker če ne je možnost, da se zlomijo tudi tisti nosilčki! So pa bele barve, če ti kaj pomaga.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Alfista napisal/-a:Nimam nobene slike, sem pa nosilčke dobil pri razbitih lučeh na odpadu! Moraš samo gledat, da so parabole nedotaknjene, ker če ne je možnost, da se zlomijo tudi tisti nosilčki! So pa bele barve, če ti kaj pomaga.

Ciao Alfista :mrgreen:

Hvala, vsaj za orientacijo :)
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

Od konkurence stane ena (sprednja luc ar156 l.97-03) 170 €!
na bolhi in na ebayu se prodajajo za polovico tega... ampak se ne ve ce so nove in kaka je kvaliteta,
predvsem pa nisem se preprican da je z lucmi nekaj narobe (ker ce premikam 0,1,2,3 se visina snopa spreminja tako da ne vem ce so pocli nosilci od parabole )... bom si vzel za vikend cas da prekontroliram kot je treba.... :-k
[-o<
... in da bom lahko sam kaj resil...
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

Ali ve mogoče kdo kako se nastavijo višina luči, ena luč mi namreč sveti više kot druga. Mislim ali je kakšna posebna tehnika, npr. da se moram postavit avto pred zid in na določeno razdaljo mora biti določena višina?
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

najbolje da peljes nekam kjer ti jih nastavijo tako kot mora bit (amzs). lahko imas pa v luci polomljeno tisto plastiko za nastavitev in ti drugace stoji parabola.
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Prvo malo prebrskaj forum :doubt:

viewtopic.php?t=11214
Slika
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

Pardon :oops:

Redno prebiram forum pa se mi je zdelo da še nič ni blo napisano. Hvala za pomoč, bom probal nastavit.

LP
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Upam da ne boš zameril v smislu da te imam za nesposobnega ali karkoli podobnega - bolj v smislu da te želim opomnit, da ne bi po nepotrebnem imel delo - a dejstvo, da leva luč (v smeri vožnje) na prvi pogled res sveti nižje, si upošteval? (da ne slepiš nasprotivozečih)
Je pa res to bolj minimalna razlika, če avto postaviš pred steno.
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

:D

Saj vem, ampak razlika je več kot očitna, tako da bom v postavil pred steno in poskusil ugotoviti v čem je problem. Bojim se namreč da se je kaj potrlo, ker prej ni bilo takr razlike.
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Ker je tukaj govora o nastavitvi luči, me zanima, če je moja "ugotovitev" pravilna. Pri tistem šraufu, ki se uporablja za nastavitev luči levo-desno, je tako da, če vrtiš šrauf u levo se snop premakne u levo, in če ga v desno se snop premakne v desno oz. ali je glih obratno?
zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

js sm tud dvignu luči s tistim plastičnim vijkom in kratke svetijo ravno prav visoko...ampak problem je ko dam dolge in mi svetijo previsoko, sploh ne na cesto. Se da kaj naštelat razliko med višino dolgih in kratkih?
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

men jih ni ratal nikakor vzpostavit, sezmeri mi leva kratka luc prevec v levo sveti. Kar se tice razmerja med dolgimi in kratkimi, pa mi isto sveti kot tebi, če spustim kratke dol, mi dolge svetijo glih prav, med tem ko kratke svetijo preveč v tla. Žarnice mam pravilno vstavljene.
Odgovori
  • Informacija