Ne vžge / Noče vžgati - AR 156, 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Včeraj sem doživel isti problem, avto kar naenkrat ni hotel vžgati ampak samo verglal v prazno. Peljal danes do Norda in zamenjal senzor vrtljajev motorja in sedaj spet dela vse tako kot mora.
Slika
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

vizo napisal/-a:Včeraj sem doživel isti problem, avto kar naenkrat ni hotel vžgati ampak samo verglal v prazno. Peljal danes do Norda in zamenjal senzor vrtljajev motorja in sedaj spet dela vse tako kot mora.
Kolk pa pride senzor? Ker se mi zdi, da se meni tud poslavlja! Se pelješ pa naenkrat kot da bi avto ugasnu, po cca pol sekunde spet vse ok... :cry:

L.p.
bevky
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Okt 04, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

senzor je mene prišel 65eurov, baje pa naj bi bila tudi dva nisem pa prepričan kakšno funkcijo naj bi imel drugi, ti pa priporočam da avto čimprej odpelješ da ne boš rabil avtovleke tako kot jaz spet denar
Thank you
alfist2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Nov 03, 2005 4:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

ja sta dva,eden je na odmicni jermenici drugi
pa je na vztrajniku :wink:
-na jermenici je senzor faze motorja
-na vztrajniku pa senzor vrtljajev
LA BELLEZZA NON BASTA
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Bog ne daj, da bi en opravljal obe funkciji... :roll:
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Skupaj z menjavo je bilo 100 eur pri Nordu.
Slika
sine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Jun 05, 2007 9:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško
Kontakt:

Kje naj začnem. Po normalnem prihodu domov sem avto ugasnil in odšel v hišo. Po vrnitvi do avta cca. 30 min kasneje vstavim ključ kontakt je bil normalen, obrnem, malo zavergla in ne vžge. Še enkrat ponovim postopek le, da tokrat sploh ne da kontakta. Pustim cca. dve minutki vmes preverim (akumulator je star dva meseca) kontakte na akumulatorju, ker se mi je že enkrat zgodilo, da se mi je odlomil kolenček pri stiku z akumulatorjem. Vsedem se nazaj v avto in spet se ponovi ista zgodba. Najprej da kontakt, vse lučke se prižgejo nato pa spet sploh ne obrne motorja. Še enkrat pustim pri miru za par minutk dam ključ notri obrnem kontakt vse kul in spet nič. Ponovim postopek le da se zdaj sploh ne prižge komandna plošča. Ali mislite, da je kriva ključavnica oz. kakšen kontakt? Ima kdo kaj več izkušenj. Prosim za hitri odgovor, ker bi rad šel danes na morje. Aja pa avto je 156 2,4 jtd l.2001. Lp.
If you're going through hell, keep going. (W. Churchill)
sine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Jun 05, 2007 9:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško
Kontakt:

Še enkrat sem šel probat samo s to razliko, da zdaj sploh več ne da kontakta izgleda kot, da je akumulator prazen. Nič se splohne prižge niti lučke ampak zanimivo pa je da daljinsko zaklepanje deluje. A mislite, da je alternator zanič ali je mogoče spet kolenček na stiku spet počil?
If you're going through hell, keep going. (W. Churchill)
Uporabniški avatar
_doog_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr Maj 06, 2009 9:56 pm

Na tvojem mestu bi preveriu ključavnico imeu podobne probleme ampak ne na alfi.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Lahko pa tudi drug akumulator, pri masovni proizvodnji ni nič nemogočega.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
sine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Jun 05, 2007 9:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško
Kontakt:

Fantje najlepša hvala za odgovore stvar je urejena :). Bil je spet kolenček pri akumulatorju, stara bolezen, strošek 15 eur na AMZS-ju (Dunajska)-dečki so res profesionalci AvtoTriglav se lahko skrije :))) Jutri pa na morje samo še, da se vreme poboljša :))
If you're going through hell, keep going. (W. Churchill)
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Zdravo!

Ker imam že nekaj časa ta "problem" in nisem prišel do odgovora, sem se odločil da vprašam še tukaj, če se komu slučajno porodi ideja zakaj mi avto to dela. Namreč ko je mašina mrzla ponavadi vžge takoj oz. štarter se obrne hitro in zadeva kresne. Ko pa je avto segret na delovno temperaturo, pa rabi sigurno kakšno sekundo ali par obratov več in pri tem tudi slišim, da štarter obrača mašino počasneje. Pozimi sem menjal akumulator in sem mislil, da tega nebo več, ampak je popolnoma isto. Ali ima kdo kako idejo zakaj pride do tega??

Lp, Kvasko
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lahko je starter pregret
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Hristy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 10:49 am

Zdravo.

Nekje okotobra sm kupil 156 2.4 jtd avto je delal brez problema le ene 2x se mi je zgodilo da se ni ugasnila lučka code a je vedno pomagalo sam ključ not pa ven.. včeraj se pa peljem vse normalno pa mi kar naenkrat avto sred ovinka ugasne k da bi mu štrom uzeu. takoj dam v brzino avto kresne se pelam naprej vse brez problema.. :)

In pol sm šol na bencinsko tankat sm mislo da mogoč nafte ne kaže prou.. I eto ni več vžgala sam vergla pa vedno k hočem sam obrnt ključ se mi prikaže code lučka dam kluč not pa vn lučka ne sveti verglam nič obrnem kluč eto lučka spet ključ vn not dam kontakt lučke ni zaverglam i eto spet lučka :evil:

torej ne pomaga več sam kluč vn pa not.. smo ga probal užgat na potisk ga je tresl je zalaufu nabulam gas mal pokadi a laufa se hočm zahvalit spustim gas avto ugasne probamo spet pa ne gre... :doubt:

Tule na forumih sm bral naj bi bil senzor vrtljajev so meli take probleme a kokr sm bral je vsem hladn avto užgau sam topl ne grem probat tut hladn ne vžge.. :evil: Bral sm tud da bi lahka filter nafte sej je res da sm menjal nazadnje samo olje in oljni filter sam pomoje če bi bil naftni filter bi avto vsaj cukal... :|

Če se komu kaj sanja, vsaka informacija dobrodošla predn ga dam mehaniku pa bo nevem kaj vse hin pa za zamenjat... :D
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Odgovori
  • Informacija