156 problemi z elektroniko

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Zdravo,
zanima me ce imajo 156-ke l. 2004 kaksno hibo na elektroniki?
Namrec avto imam slab mesec pa mi je v tem casu crknu turbo ventil, abs modul in danes zjutraj spet turbo ventil #-o
Se malo pa se bo ljubezen prelevila v sovrastvo :cry:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nebi vedal za kake posebne hibe, bi te pa vprašal kako je z akumulatorjem in njegovimi kontakti?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Akumulator je nov star 1 mesec. Kontakti so pa tud cisti ni nobene oksidacije na njih.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

tomaz.xt napisal/-a:Zdravo,
zanima me ce imajo 156-ke l. 2004 kaksno hibo na elektroniki?
Namrec avto imam slab mesec pa mi je v tem casu crknu turbo ventil, abs modul in danes zjutraj spet turbo ventil #-o
Se malo pa se bo ljubezen prelevila v sovrastvo :cry:
Kaj ti je pa napisalo, ko ti je crknil turbo ventil? Meni je včeraj na AC najprej prižgala lučka "avaria controllo motore" nato še "recarsi in officina" in to sedaj že v četrto v zadnje pol leta. Sedaj bo res potrebno it na servis. Do sedaj ko sem sam gledal na prenosnik, je bila napaka shranjena kot "visok pritisk". No ko se je to zgodilo, tik pred cestninsko postajo AC lj-go sem ob prečkanju ABC ugasnil in ponovno vžgal avto kar med vožnjo, ker če ne ni šlo več kot 130 in turbina ne polni več kot 0.5bar nadtlaka! KO to storim, mi začnejo Xenon svetit 3.5m pred avtomobilom!!! Sem si mislu, da je pregorela ena žarnica...., potem še moja neki štoka po radiotu in kar z lepe, ta ugasne!! Booo... Poskusim nazaj užgat, in napiše CODE ____ ! Sm samo čaku, da se bo avto kr sam od sebe ustavu....! No, potem sem se ustavu na Lomu na petrolu, natočil nafto, utipkal kodo v radio(dobil po telefonu od doma =D> ) in tudi xenon se je pravilno "nastavil", tako da smo spet normalno vidli. No potem bol ko smo se bližali dobu, lepše je tekla....sej veste, tm dol v lj, je mraz, gužva z kolonami, megla..itd!
Verjetno jo bom pejlaj kar ta teden na "kontrolo", preden mi pa kdo kaj začne utrujat, zakaj je nisem prej peljal na servis, naj povem, da sem vse delal po navodilih servisa!

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. če se komu sanja, kaj bi lahko bilo ta "high pressiure" ki mi ga izpiše kot napako, pa kar na dan z besedo...
Slika
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja to sm mel jaz 2 meseca. Avto javljal turbo tlak in mi metal v safety mode, ko je tlak padel (če sem prestavil navzgor) je delal naprej normalno. Mehanik se je nekaj poigral z wastegateom in avto teče zdaj že 3 mesece normalno. Razložil mi je da wastegate ni odpiral tako kot bi moral in je ves tlak priletel v turbino (do 2,5 bara).
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

žival napisal/-a:Ja to sm mel jaz 2 meseca. Avto javljal turbo tlak in mi metal v safety mode, ko je tlak padel (če sem prestavil navzgor) je delal naprej normalno. Mehanik se je nekaj poigral z wastegateom in avto teče zdaj že 3 mesece normalno. Razložil mi je da wastegate ni odpiral tako kot bi moral in je ves tlak priletel v turbino (do 2,5 bara).
Sem skoraj 100%, da ni zaradi visokega tlaka v turbini, ker ko mi je lučka zasvetla sem vozil v 6. okrog 130 in manometer, ki ga imam v kabini je kazal med 0.8 in 1.0 bara nadtlaka, tako da ne vem! Ko rešim zadevo, sporočim.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Bom ti jaz odgovoril - problem je v P-boxu, ki ga imaš notri, če se prav spomnim. P-box ne dvigne toleranc, zato včasih prebije tisto mejo polnjenja in avto vrže v safety mode.
Fun is not a straight line!
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Vocko napisal/-a:Bom ti jaz odgovoril - problem je v P-boxu, ki ga imaš notri, če se prav spomnim. P-box ne dvigne toleranc, zato včasih prebije tisto mejo polnjenja in avto vrže v safety mode.
Ne bo problem v P-boxu, ker ga nimam! Imam pa "čip"! Samo je avto delal leto in pol z čipom, brez tej "jajc"! Tako da ne vem.


Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Pol pa ne vem. Da ni problem v akumulatorju, tko kot je blo že večkrat napisano, da zna delat težave...
Fun is not a straight line!
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Vocko napisal/-a:Pol pa ne vem. Da ni problem v akumulatorju, tko kot je blo že večkrat napisano, da zna delat težave...
Sej to mi je tudi Zega rekel, glede na to, da mi je radio tudi ugasnu....
Bom danes pogledal malo kontakte ikoli baterije!
Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

@tomaz.xt
Po pisanju vidim, da si novopečeni lastnik.
Pišeš, da si lastnik manj kot mesec, akumulator pa star en mesec.
Se pravi so ga menjali tam, kjer si jo kupil - recimo, da je pač stari zbrcal.
Če alfico vžigaš na kable z drugega avta, imaš veliko možnost skurit Airbag računalnik in še kaj drugega.
Če povzamem: verjetno je prodajalcu crknil oz. se spraznil akumulator, posodili so štrom iz drugega avta in ti sedaj popravljaš njihovo napako.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Men se isto izspise sam v anglascini. In motor izgubi moc, kod da bi bil brez turbine, obrati pa negredo cez 2000. Ce sem po tistem ugasnil avto in ga se enkrat prizgal je sicer napako se vedno izpisal delal je pa normalno, ko pa avto nekaj ur stoji se pa tudi napaka izbrise.
Akumulator je bil res slab ampak avto je sevedno vzgal sam. Zamenjali so ga v firmi ker smo se zmenil da avto vzamem ce dajo nov akumulator. Kaj so pa prej delal pa nevem :doubt: . Glede na to da dijagnostika sploh nezazna ABS modula so ga vrjetno res spalil. Se na alfa servisu je reku da take napake se ni vidu :cry:
fuks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 227
Pridružen: Sr Avg 11, 2004 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana + Šmartno pri Litiji
Kontakt:

men se tud obcasno przge lucka za motor, pa opazu sm da mi v 6 prestavi nad 2000 obrati obcasno skace obratomer za par milimetrov gor in dol!!
kaj bi lahko blo
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No napaka se dogaja velikokrat - igračkanje z akumulatorjem.

Vseeno bi pa priporočil, da pred samo menjavo malce preverijo konektorje oz. se jih sname in nazaj skup sestavi, pa vse varovalke preveri, mogoče še napeljavo.
Je ceneje pregledat, kot pa menjat vse po vrsti - če gre na tuje stroške je to OK, če pa na tvoje pa ni ravno tako. :?
Napaka na motroniki - naj priklopijo tester, pa na furo. Če je spodoben mehanik (vendar je takih samo ene par v sloveniji :roll: ) in pregleda podatke, bo že našel vzrok za probleme.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Sej jest mislem da noben lastnik alfice une rumene lučke za motor ne jemlje več ravno resno ker se kdaj kar malo prižge pa ugasne, pa serviserji tut nimajo kej pamentega povedat na to temo, tako da dokler kej ne odtrga pod motornim pokrovom!
Slika
Odgovori
  • Informacija