DIY: Tempomat: naknadna vgradnja - AR 156, 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

MrPetek napisal/-a:Mam eno vprašanje, kaj pa Alfe ki še nimajo novejše armaturke (v mojem primeru 156 l99) imajo možnost naknadne vgraditve tempomata? Ker sem zelo dosti na ac in bi mi full prav prišel tempomat.

LP
Sem preveril na tujih forumih in je odgovor takšen, da se tempomat NE da montirat na ne faceliftane 156 (se pravi s še staro armaturko), prav tako pa se ne da montirat na tiste modele, kateri uporabljajo za dodajanje plina zajlo (tisti ki nimajo "fly by wire").

Dobijo se samo univerzalne stvari, katere pa mi ne dišijo kaj preveč :D

LP
claus
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Po Feb 25, 2008 8:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Gricko napisal/-a:
claus napisal/-a: Jst sm si na moji 147 povleku kable.
Ni tak problem.

LP, Claus
jaz sem se na svoji 156ki ravno danes spravil to delat.
Jaz imam ecu v kabini...je pa nastal problem z razdiranjem konektorja.
kako si ti rešil zadevo, ali si konektor podru do konca ali ne, kako si fiksiral kable v konektor?

namreč pri meni imajo nezasedeni pini prazno luknjo, medtem ko imajo "polni" pini notri "vilice" ki objamejo pin v ECUju.
Konektor je potrebno razstavit do te mere,da lahko vstaviš pine v tiste luknjice. Pine dobiš na odpadu iz kakšne razbite in jih samo vstaviš noter.
Priporočam pa ti, da predno jih vstaviš, naredi najprej z zobotrebcem luknjico čez tisti "gel",ki je v konektorju. Še to,ko boš pine jemal od drugje, si pusti vsaj malo "maneverskega" kabla, daboš lažje prispajkal oz. priklopil ;)

LP, Claus
Na cesti si vzemi čas, ne življenja.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

no včeraj sem končno dobil en konektor , ki je enak kot pri moji......ko imaš vse komponente prave, gre pa prov luštno vse skup :mrgreen: in tempomat :mrgreen: :mrgreen: dela!

Edino kar me heca, je kako bom fiksiral ročko od 147 v mojo 156, saj je pritrditev čisto drugačna :doubt: (čeprav so eni govorili da je enako).
No če pa v kratkem najdem ugodno kako ročko za 156 pa bo še bolje.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Lahko bi objavil kako sliko, kako izgleda ta konektro.

Lp
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:Lahko bi objavil kako sliko, kako izgleda ta konektro.

Lp
ne vem kaj bi rad, da nalepim........konektor od motorne elektronike je itak že v avtu, rabiš le še enega identičnega, da iz tega druzga pobereš ven "pine" ki jih nato vstaviš v svoj konektor v avtu!

Edino kar je pomembno je, da dobiš enak konektor kot ga imaš ti, ker jaz sem najprej dobil enega od fiata (zelo podoben), vendar pinov nikakor nisem spravil v konektor, ko sem dobil prave pine, sem jih z lahkoto vstavil v konektor, priklopil ročki in :mrgreen:
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

@Gricko jaz imam tudi ecu v kabini in me zanima katere pine si uporabil na eco-tu? Kolikor sem gledal sheme so različni pini za priklop.
Kiki
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mene zanima če lahko to na 159 zmontiram.. nisem zasledil nikjer :(
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

KikiTron napisal/-a:@Gricko jaz imam tudi ecu v kabini in me zanima katere pine si uporabil na eco-tu? Kolikor sem gledal sheme so različni pini za priklop.
kakor vidim imaš 2004 letnik, če se ne motim je to FL notranjosti in zunanjosti ---> računalnik je pod havbo.....lahko pa da se motim...

Pini..... to moraš prečekirat katero elektroniko imaš... za 1.9 jtd (85kw) ti lahko povem keri pini so (53 ,55,56,57 ter napajanje 10A varovalka).
Te štiri pine porineš v konektor, potegneš + napajanje in priklopiš na ročko.
Na samem konektorju imaš tudi označeno kako si sledijo pini (številke), tako da ni težko!
Edino kar rabiš je ENAK konektor kot ga imaš v avtu in iz njega pobrati pine, ki jih nato vstaviš v svoj konektor v avtu.....jaz sem imel najprej podoben konektor, kjer so bili pini malo drugačni in niso šli v konektro od avta....sem skoraj znorel, ko sem jih hotel vstaviti v konektor....no z pravimi pini pa je šlo brez problema, le porineš skozi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hvala @Gricko. Res je da imam letnik 2004 FL in računalnika nisem nikjer našel pod havbo ampak v kabini spredaj desno spodaj pod predalom.

Iskal pa sem že tudi isti konektor s pini pa ga žal še nisem našel :?
Kiki
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

KikiTron napisal/-a: Iskal pa sem že tudi isti konektor s pini pa ga žal še nisem našel :?
greš na kak avtoodpad, ali pa do kakega , ki prodaja po delih, pa odcvikaš konektor in je....samo glej da bo enak konektor (jaz sem gledal 156, 147, stilote....samo da je bil 1.9 in 85kw....kakor je moja)
lp
kameleon55
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 10:17 pm

Gricko napisal/-a:
KikiTron napisal/-a:@Gricko jaz imam tudi ecu v kabini in me zanima katere pine si uporabil na eco-tu? Kolikor sem gledal sheme so različni pini za priklop.
kakor vidim imaš 2004 letnik, če se ne motim je to FL notranjosti in zunanjosti ---> računalnik je pod havbo.....lahko pa da se motim...

Pini..... to moraš prečekirat katero elektroniko imaš... za 1.9 jtd (85kw) ti lahko povem keri pini so (53 ,55,56,57 ter napajanje 10A varovalka).
Te štiri pine porineš v konektor, potegneš + napajanje in priklopiš na ročko.
Na samem konektorju imaš tudi označeno kako si sledijo pini (številke), tako da ni težko!
Edino kar rabiš je ENAK konektor kot ga imaš v avtu in iz njega pobrati pine, ki jih nato vstaviš v svoj konektor v avtu.....jaz sem imel najprej podoben konektor, kjer so bili pini malo drugačni in niso šli v konektro od avta....sem skoraj znorel, ko sem jih hotel vstaviti v konektor....no z pravimi pini pa je šlo brez problema, le porineš skozi!


Pozdravljeni, kateri so zdej pini na ECU za 156 sw mjet FL, sem potegnu kabel tako kot je na prvi strani te teme, ali to še velja???

- št. 1 na tempo. povežete s št. 77 na rač. mot.
- št. 4 na tempo. povežete s št. 78 na rač. mot.
- št. 5 na tempo. povežete s št. 56 na rač. mot.
- št. 2 na tempo. – prazna
- št. 6 na tempo. povežete s št. 38 na rač. mot.

pa ne dela, kaj so pa te cifre na ECU-ju k jih omenjate:
53, 55, 56, 57
Sicer mi dela on(se prižge zelena lučka na sredin armature), mi potem vedno dela minus, rlc pa če vozim dalj časa, včasih mi pa ta rlc tudi pospešuje z enkratnim pritiskom na gumb??? ima kdo kakšno idejo, pine v ECU mi je dal štromar ki dela na pooblaščenmu pri VW in mislim da jih ni mogu falit ali naredit kakšen slab stik, ima kdo kakšno idejo ali izkušnjo..???
l.p.
Uporabniški avatar
Johny
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Okt 23, 2005 6:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.

te cifre pa veljajo tudi za 2.4jtd 10V in 150KM


na pin 53 pripelješ 12V za vklop izklop tempomata
na pin 55 RECALL ko pride 12V avto nastavi hitrost iz spomina
pin 56 spomin oziroma zmanjšanje hitrosti (spet 12V krmiljna)
pin 57 spomin oziroma povečanje hitrosti...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

LaserJaMM napisal/-a:Mene zanima če lahko to na 159 zmontiram.. nisem zasledil nikjer :(
Si poklical kakšnega serviserja? Meni bi to tudi namreč zanimalo.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Z enim sem govoril ki je to probal narest ampak mu ni uspelo. Bom še naprej vrtal.
Uporabniški avatar
Johny
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Okt 23, 2005 6:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.

... rabiš samo e-learn, tam najdeš vezalno shemo "wiring diagram - cruise control"... potem pa po tem postopku:
viewtopic.php?t=22017

(če pa poveš podatke od avtomobila, pa ti lahko jaz poiščem...)


LP
Odgovori
  • Informacija