Optika za znižano 156-ko

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

To kar si prilimal v zgornjem linku ti na 156ki ne bo nic pomagalo. NImas kaj povrtat. Ze predebatirano.

Najprej preverit kako je z rokami...tako zgornje kot spodnje, koncnike, pac komplet podvozje. Pa ne rect da je vse OK, ker nekaj ne more bit vredu cim ti tako pobira gume. Optika pa kot pravi Tribesman, nastavljena na 0, oz. jaz imam rahlo zaprto.

Ja pa se to...gume so sedaj zlizane, tako da tudi ce bo optika vredu nastavljena, bodo gume ostale enake....se vedno bodo imele pobran notranji rob.

LP
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Mene pa zanima za 147, tudi po optiki in baje dobrih rokah še vedno pojeda notranje robove novih gum (prednjih)! Vidim da je to zelo množičen problem, vseeno pa bi prosil kakšnega poznavalca za komentar na spodnji izpis. Majster je dejal da več kot toliko ne mora narediti, stekanje je nastavil na 0.04.

http://www.shrani.si/f/2B/10r/20leLkxQ/scan0002.jpg

Hvala.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pri Koruzi sem tudi sam 2x delal optiko in sem imel nekaj casa se obcutek da mi gume bolj pobira na notranji strani. Potem sem pa poizkusal z razlicnimi tlaki v gumah in mi sedaj zelo lepo pobira gume. Vidis po sliki na prejsnji strani. Koliko pumpas gume?

LP
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Okoli 2.6 imam spredaj. Ne vem, žalostno je gledati kako nove gume pobira po notranjem robotu in še asimetrične so, kar dodatno oteži vse skupaj.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Dejansko mas stekanje zaprto...0,08°. Vsako kolo po 0,04. Nastavil ti je kot pise v knjizici...
Slika

LP
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

In kaj se da naredit, da bi vsaj malo omilil pobiranje, tudi če ni več po knjižici. Stekanje na nulo?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Glede na to, da imaš negativni camber še malo več kot so tovarniške nastavitve, bi znalo biti boljše če bi bla kolesa malenkost zaprta (toe in)

se mi zdi :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Stekanje na čisto nulo pa mogoče malo več tlaka v gume, da se bolj po sredini vozijo, seveda s tem zgubljaš oprijem, samo nekateri pač bolj rabite gume za dlje časa in se večinoma vozite naravnost :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Ravno nedeljski voznik nisem, oziroma sem precej agresiven, samo vseeno se mi ne da gum vsako sezono menjat, ker so komplet brez roba. :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

A kdo ve kaj je z Bučanovim telefonom? Pravi da številka ne obstaja :?
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Si bom malo sposodil temo, da nebom odpiral nove. Pred slabimi 10k km so bile menjane vse roke (sprednje-zgornje,spodnje,zadnje+štangice+nekaj malenkosti) nakar je bila narejena optika. Danes pa sem opazil, da mi na zadnji desni gumi pobira zunanji rob (samo na zadnji desni). A je možno, da je zopet kaj hin al pa je to posledica možne iztrošenosti amortizerjev (ti so namreč še prvi gor - 194k km) :?:
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

si bom tole temo sposodu...
včeri sem šel delat optiko zarad preteklega karambola, menjane notranje manšete itd....
take so nastavitve:
Slika
Slika
optiko smo delal 3x ker niso znal poravnat volana....
ampak se mi zdi da na "uč" kolesa stojijo \ /
kaj menite o teh nastavitvah ki so prikazane.... to je prvi izpis potem je še 2x popravljal zaradi volana ampak vseeno...
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

A lahko kdo tele nastavitve pokomentira prosim...

Slika
alfa156uz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Okt 05, 2015 12:31 pm

Zdravo,
imam Alfo 156 1.9 jtd SW, trenutno sem jo znižal za 3cm z vzmetmi APEX, pojeda mi notranje robove gum. Gume so dimenzije 215/45/17. Rad bi poštimal optiko, ampak sem do zdaj dobil vse odgovore da to ni mogoče. Gornji del kolesa je zamaknjen proti notranjosti, tako da kolesa ob vožnji naravnost tečejo po notranjem robu.
Hvala za odgovore.

Lp
Odgovori
  • Informacija