Kompresor klime 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

Me zanima, če vsem 156 2002 letnik kaj poka ko se prižge kompresor klime. Recimo prižgem avto in vklopim tisto snežinko pri klimi in takrat nekaj pokne. Tudi potem ko je prižgana in recimo dodavam plin, včasih pokne ko dam gas, včasih pa ko obrati padajo. Vglavnem poka... Plus tega so mi že 2 krat menjali mikro jermen in še kar cvili, tudi ob izklopljenem kompresorju, ko pa ga vklopim pa še bolj.
Ni možno
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

da poci je normalno. takrat namrec preklopi jermenica in spravi kompresor v pogon ... da bi pa pokalo ves cas med voznjo pa ni normalno.

Sicer je sistem izpraven? Zadostna kolicina plina, olje?
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ko vklopis klimo, se slisi pok, ker elektromagnet stisne jermenico, da se kompresor zacne vrteti

da pa med voznjo poka, je pa lahko kaksen lezaj na kompresorju zanic
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Lahko je tudi premalo plina v sistemu klimatske in zato vklaplja in izklaplja. Preveri tudi to.
Slika
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

alro napisal/-a:Lahko je tudi premalo plina v sistemu klimatske in zato vklaplja in izklaplja. Preveri tudi to.
Ali pa preveč, se enako dogaja.

LP
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

Tudi sam se sumil premalo plina v sistemu. Že zaradi tega ker je potem še jermen začel piskat, ko sem klimo vklopo. Bom napolnil in poročam kako je stanje.
Ni možno
Kreativc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: So Nov 11, 2006 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0

V moji 156 (2003) so danes napolnili klimo z plinom. Ko smo zadevo preizkusili, se je kompresor sicer za cca eno minuto zagnal, potem pa se je neprestano zaganjal (tisto znano pokanje se je slišalo na 10 sekund). Pa bom kar direkt vprašal: Koliko je cena novega kompresorja?

LP, Matej
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

To da se sliši pok je normalno. Še posebej slišen je pri avtomobilih PSA.
Če se med vožnjo sliši pok, je v primeru ko pospešuješ čez določene obrate, saj se takrat kompresor klime izklopi da ima motor dovolj moči za pridobivanje hitrosti. Ko se obrati spet umirijo se kompresor ponovno vklopi. Tak sistem je imela naša Toyota Previa in moj bivši Citro C3. Če ima to zadevo tudi tvoja alfa pa nisem 100% ampak mislim da je to to, in se ti ni treba nič sekirat.
L.P.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm kompresor je pomojem okol 300€, mogoce tudi vec
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Kdo ti je pa polnil klimo ? Tak primer je imel kolega pred kakim letom na R Laguni. Peljal k "majstru" nafilat klimo, nakar mu klima ni delala več pravilno. Peljal nazaj in "majster" je rekel da plina je v sistemu dovolj in da zgleda da je kaj na kompresorju narobe, kar pa se prej ni opazilo ker je bilo premalo plina :roll: . In pelje kolega lepo Laguno na Renault servis, kjer dokaj hitro ugotovijo napako - preveč plina v sistemu :oops: . Izpraznili so nekaj plina in klima je začela delovati kot je treba.

Mogoče je pri tebi kaj drugega krivo, bi pa sam vseeno še to preveril. V primeru da je kompresor zanič, se na bolhi en prodaja - KLIK.
Slika
Kreativc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: So Nov 11, 2006 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0

Wow, Alfa odzivnost! Nisem pričakoval. Polnit sem peljal kar na VW servis. Fora je v tem, da se je kompresor neprestano zaganjal na mestu v prostem teku. Serviser je zato priporočal, da se kompresor odmontira in nekako preveri delovanje (za to sem naročen v sredo). Na koncu pa mi je plin tudi izpumpal iz klime, da mi kao ni bilo treba plačevati polnjenja. Niti ni ugotovil, če kje spušča, saj po njegovem mnenju kompresor barve ni bil sposoben potegniti vase in z tem skozi kako luknjo bla bla bla. Pred posegom pa v sistemu ni bilo čisto nič plina. Nafilal ga je pa 650 gramov, če se prav spomnem. Sam sem predlagal, da se plin pusti v sistemu ter da grem na poskusno vožnjo v upanju, da se bo kompresor že umiril in ustalil. Serviser pa me je opozoril na nevarnost popolnega uničenja kompresorja s tem pa tudi možnosti potrganja jermenov...

Vsak nasvet je dobrodošel.

LP, Matej
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Kreativc napisal/-a:Polnit sem peljal kar na VW servis.
Ok, vem da je OT, ampak a si ti res ne maraš svoje alfice ? :roll: #-o :mrgreen:
Slika
Kreativc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: So Nov 11, 2006 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0

Heh, maram maram. Predlagaj mi Alfa servis v "bližini" Radelj ob Dravi.
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Isti problem imam tudi sam.Vceraj sem peljal nafilat klimo in mi zdaj non stop uklaplja in izklaplja (poka k zmesan).
Nafilana je na 650 ampak ne dela pravilno.K je manjkal plina je pa delala normalno.
Kreativc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: So Nov 11, 2006 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0

ivica21 napisal/-a:Isti problem imam tudi sam.Vceraj sem peljal nafilat klimo in mi zdaj non stop uklaplja in izklaplja (poka k zmesan).
Nafilana je na 650 ampak ne dela pravilno.K je manjkal plina je pa delala normalno.
Ko zveš, kaj je narobe, prosim sporoči.
Odgovori
  • Informacija