mehanizem brisalcev

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Če si sedaj nabavil drugega, ga preventivno razdri in namaži z mastjo, ter menjaj O-ring. To te nič ne košta, lahko pa preprečiš uničenje še tega.


LP
Rok_2231
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Pe Avg 13, 2010 5:35 pm

ja saj to sem tudi naredil. morem še edino pačasi na bratovi. hvala ti za nasvet
od kar ma fiat alfo prek je v pizdi
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Zdravo.

Ker nisem našel druge teme, bom kar v tej opisal moj problem in upal, da se kateremu kaj sanja kaj bi lahko bilo. Že odkar sem avto kupil, funkcija intervalnega brisanja ni delala ampak so brisalci že v prvi poziciji imeli počasno brisanje brez intervalov. Problem je bil tudi v tem, da se niso vračali na začetek ampak sem moral sam ob pravem času izklopiti brisalce. No danes pa mi je vse skupaj crknilo, vse funkcije na desni ročki so ugasnile. Našel sem pregorelo varovalko, jo zamenjal ter je prekuril v momentu ko sem dal kontakt. Zadevo sem ponovil, zgodilo se je isto. Sedaj me zanima, kaj povzroča da mi varovalko takoj skuri ko jo zamenjam. Pa ravno zdej ko nonstop rabim brisalce... Jo mogoče kriv motorček brisalcev, stikalo....? Stikalo je prej delovalo kar se tiče hitrega režima delovanje, špricanje zimaxa, le intervalo brisanje ni delovalo in brisalci se niso vračali na začetno pozicijo...

Gre se pa za alfo 156 2001 letnik...

Hvala vsem, Miha
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Pozdravljen!
Crknil ti je motorcek brisalcev.

lp
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

rabljen te pride tam okoli 50€,novi pa okoli 100€. priporočam da vzameš novega, ti bo dlje držal + garancija imaš...meni je na božič crkno pa sem si zrikto rabljenega in le ta je delal dober mesec nakar je šel ležaj v njem...sem na koncu dal tolko kot če bi kupil novega #-o
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Dons sm kupu komplet rabljen mehanizem, ki pa zgleda v odličnem stanju, tko da upam da se nebom kmalu tolkel po glavi. Sem ga pa res ugodno dobil, za 30€...
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

to je dobra cena...jaz bi ga vseeno preventivno razdrl ter očistil vse ter pregledal ležaj v kakšnem stanju je...če veš sam narest tolko boljš, če ne pa pelji kakšnemu mehaniku pa ti naj on očisti pa mu daj za gajbo pira :)
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

Pozdravljeni,

Imam že kakšno leto probleme s prednjimi brisalci in mi dela samo hitra stopnja in brisalci se ne vrnejo na prvotno pozicijo. To sem se že navadil ampak ker se bliža tehnični pregled, je potrebno popravila.

Po parih urah čitanja še vedno ne vem za ziher, kaj bi lahko bilo narobe, ampak ker je elektronika veliko ceneje, bom začel tukaj. Na žalost pa ne vem kje se le ta nahaja...

Mi mogoče zna kdo na kratko razložiti, kako se lahko prebijem do nje?
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Motorček zamenjajpa bo vredi!
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

PAJCI1 pa si kdaj že imel takšen problem, da veš da je motorček?
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

matjazs napisal/-a:PAJCI1 pa si kdaj že imel takšen problem, da veš da je motorček?
Jaz sem ga imel. Dela samo hitra stopnja, pa brisalci se ne vrnejo. Ker imaš elektroniko na motorčku je potrebne zamenjati tega... potem vse delujo lepo...
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

Hvala za nasvete :) Bom zamenjal motorček.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

matjazs napisal/-a:Pozdravljeni,

Imam že kakšno leto probleme s prednjimi brisalci in mi dela samo hitra stopnja in brisalci se ne vrnejo na prvotno pozicijo. To sem se že navadil ampak ker se bliža tehnični pregled, je potrebno popravila.

Po parih urah čitanja še vedno ne vem za ziher, kaj bi lahko bilo narobe, ampak ker je elektronika veliko ceneje, bom začel tukaj. Na žalost pa ne vem kje se le ta nahaja...

Mi mogoče zna kdo na kratko razložiti, kako se lahko prebijem do nje?
Elektronika je pod plastiko pred vetrobranskim steklom na sovoznikovi strani v črni plastični škatlici.

Podoben primer sem imel na 156 z dežnim senzorjem ampak tam je delala samo hitra stopnja in ko si enkrat prižgal brisalce se jih brez ugašanja avta ni dalo izklopiti. Kriva je bila skurjena elektronika, katero je hudič vzel zaradi prevelikega toka skozi motorček.

Motorček se je v tem primeru mučil, ker so se obrabile in zarjavele osi v mehanizmu, po menjavi elektronike, čiščenju in mazanju mehanizma sedaj vse dela kot mora.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

zgleda ni nič napisano da brisalci le crknejo.... danes na poti domov so mi crknili alfa 156 limuzina
ne dela več nobena stopnja....ostali so v položaju ko so ugasnjeni....
cena popravila? kaj je narobe?
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Verjetno mu ni več pomoči, scvrli kabli Lahko pa pregledaš releje, bo to najmanjši strošek. Meni se je sam naenkrat ustavo, ko sem ga dobil ven se je že vohalo po ožganih kablih. Najboljše novega nabavit ( 115€- 130€ se mi zdi ) , rabljenega ti odsvetujem, ker neveš kako dolgo bo zrdžal in pridejo od 50€-70€. Povprašaj tukaj, če imajo kaj po ugodni ceni: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... sc&start=0
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Odgovori
  • Informacija