ABS / VDC / EBD System Failure

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
elyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Feb 18, 2008 11:48 am

preveri manšete...kolegu so začele olje spuščat pa ni bilo prave količine olja v zavore pa ga je zato opozarjalo...sicer nisem ziher če ta teorija drži, njemu ne piska več... :?:
šnopskuhnja driver
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No meni je tudi nehalo, sedaj je ok. Ne vem vremenske razmere in segrevanje podnebja ga mal zmedejo. Moj avto namreč. :D
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

Ja Matjaž zgleda da tudi mojga tko vreme mal zjebe.
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

No fantje pa se mi je spet pojavila ta napaka o kateri debatiramo tukaj. Danes dopoldne sem povozu malo večjo lužo na cesti pa je začel piskat senzor abs in asr
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Tudi meni se to dogaja..
je dal to kdo popraviti, koliko ga je prišlo ?
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Zamenjaj akumulator pa ne bo vec napake.Alfa ima tok obcutljivo elektroniko in mali padec napetosti povzroci razne napake na senzorjih.
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Je res, da če pustim avto nekaj časa s prižganimi žmigovci mi potem ne vže...tudi amzs-jevec je rekel, da ga bo treba menjati...Bom menjal, upam, da bo potem OK.
amel742
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Okt 13, 2009 9:55 pm

Dostkrat (ne vedno) mi pri vžigu javi napako za abs in asr. a se je komu isto dogajal? pa pri prestavljanju iz prve v drugo se mi tud dogaja kr pogosto da neki poči tm nekje na sprednji desni strani.
NE, brže od života NE, ako misliš bilo gdje, moraš sporije
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Največkrat je za tiste ASR, ABS, ... napake kriv akumulator.

Pokanje je pa več možnosti: preglej nosilce motorja in polosi.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

amel742 napisal/-a:Dostkrat (ne vedno) mi pri vžigu javi napako za abs in asr. a se je komu isto dogajal?
Akomulatro ali pa kak slab kontakt na ABS senzorjih...vlaga.
pa pri prestavljanju iz prve v drugo se mi tud dogaja kr pogosto da neki poči tm nekje na sprednji desni strani.
Mogoce kak nosilec motorja (zgornji je 100% napokana guma) ali pa notranji koncnik na polosovini

LP
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Pozdravljen!
Kot bi prebiral za moj avto. Meni se enako dogaja. Začelo se je sedaj, ko je dosti vlage v zraku, mrzlo, se mi zjutraj ob prvem vžigu zmeraj javi ABS in ASR Fehler. Pri meni je nosilec motora bogi - guma je čist spokana, zato ga kar grdo strese ko vžigam in včasih poka. Poglej nosilec, je na desni strani (gledano v smeri vožnje) od zgoraj. Sem se že pozanimal za novega - cca.70EUR.
Slika
amel742
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Okt 13, 2009 9:55 pm

Sej mi je tud mehanik reku, da je slab akumulator, ko ga je prižgal na komp, samo pravi, da javlja samo napako airbaga, pa pomoje je tud to pol povezan. za to desno sem isto dobil info da mi je že kr dost dotrajala... samo to je pa cena gta felt :))

hvala fantje za odgovore
NE, brže od života NE, ako misliš bilo gdje, moraš sporije
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Če se vam prižigajo kontrolne lučke, kot so za ASR ali ABS ali AIR BAG, pri jutranjem vžigu motorja, je verjetno kriv slab akumulator, ki ga bo sčasoma potrebno zamenjati, boste videli #-o
Johnny1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Nov 05, 2008 12:13 pm

Kot je v naslovu napisano mi avto javlja napako abs-asr,obe napaki javi istočasno in to ko prvič stopim na bremzo pri hitrosti nad 30km/h..
zadnji desni senzor sem menjal dobre tri mesece nazaj in takrat je bil dober teden mir, potem pa mi je zopet javilo napako..takrat sem potem to pustil pri miru in sem počakal do servisa sedaj ko sem ga imel. na servisu so ga priklopili na računalnik in povedali da je napaka na sprednjem levem senzorju, no senzor sem kupil drug ter ga zamenjal, 3 dni je delal normalno sedaj pa ponovno javlja napako,..drug teden sem naročen na priklop na računalnik..
zanima me če je že kdo imel podobn problem ter kaj je lahko narobe? gre pa za alfo 147 1.9 103kw l04

hvala ter lp
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

V večini težav je kriv akumulator - tvoja napaka je dokaj pogosta med lastniki 156, 147 in GT.

viewtopic.php?t=15546&highlight=abs+system+failure

PS: Moderator naj združi tole v ustrezno temo, da ne bo spet 100 tem o istem problemu 8)
Odgovori
  • Informacija