Odpoved sistema ASR, VDC,... - AR 156 /147/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

Pred 14 dnevi sem menjal komplet vzmetenje. Sem zadovoljen.
Imam pa težavo. Že prej se mi je zjutraj ko je bil minus prižgala lučka za ASR, in je svetila dokler nisem avta ugasnil, ko sem avto nazaj vžgal lučka ni svetila več.
Danes pa sem naredil še optiko. Sedaj pa se mi med vožno prižiga ASR. Pospešujem, pa mi začne utripati tako kot če bi avto drsel, peljem pa ravno, po suhi cesti ??? Najbolj moteče pa je da avto začne zavirati. Si predstavljate, prehitevaš, pa ti avto pri 110 na uro začne zavirati ???
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Emm. To se ti dogaja pri normalni vožnji :?:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
bosko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jan 23, 2004 8:09 pm

kje si delal optiko niso ti nastavili položaj volana na nulo ko nastavljaš optiko moraš priklopit avto na tester in moraš nastavit položaj na nulo ker če ima avto asr mora računalnik stalno vedet na katerem položaju je volan idi na orginal servis in ti bodo zadevo uredili v 5 minutah
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

@Pepsi
Ja za mene normalna vožnja.... bom pa rekel pri bolj hitrem pospeševanju, torej speljevanje iz križišča, prehitevanje... Med konstantno vožnjo se to ne opazi..
@bosko
tip ki je delal optiko ima enako alfo, in tudi na optiko se dobro spozna. Sem delal do zdaj 2 x optiko pri njem (na tem avtu) pa je bilo obakrat vredu.
Če se na testerju vidi kdaj je položaj volana na nuli ??

Bom moral iti še enkrat tja da mi merilce obesijo še enkrat gor in preverijo.
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
fr3nk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: So Dec 08, 2007 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Pri meni je bilo enako. Potrebno je samo resetirat računalnik (3x) ter vse deluje. Pri kolegui pa je volan malo zamaknjen, sedaj pa neve ali lahko samo pri stopalki razdvoji volanski drog ter ga pravilno nastavi. Ali bo potrebno potem spet na tester, ker predvidevam da se bo ASR vklopu. Je pa nujno potrebno akumolator isklopiti. Kakšno mnenje?

lp
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Na drogu so preveliki zobniki za pametno nastavitev. Bo treba kar na končnikih nastavit.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
fr3nk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: So Dec 08, 2007 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Alfaspider napisal/-a:Na drogu so preveliki zobniki za pametno nastavitev. Bo treba kar na končnikih nastavit.
Pa lahko na drogu poskusm nastavit, al bo treba pol spet na servis treba it resetirat?
lowefist18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: So Mar 25, 2017 9:21 pm

Pozdravljeni.

Imam težavo ki se je pričela dogajat ko se mi je en zaletel v zadnja desni bok. Od takrat mi javla napako ABS ASR in ročna zavora. Poslednično mi ne dela števec za hitrost, obratomer pa normalno deluje. Kje ima ta model avta te senzorje in ali ima za to še posebaj kakšen računalnik v zadnjem boku.

Vozim pa AR 156 sportwagon 1.9 JTD letnik 2002.

HVALA LP
Uporabniški avatar
archie
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Mar 20, 2018 11:12 am
Vozilo: Alfa GT 1.9 16V JTD M-Jet (150 Hp) letnik 2009
Kraj: Metlika

Pozdravljeni !

Pozimi sem opazil, da mi ASR ne deluje, pa tudi lučka na armaturi se ne prižge ob zdrsovanju koles,
se pa po nekaj sekundah zdrsovanja prižge ASR, ko avto malenkost zanese v stran.
Ob priklopu na moj računalnik (Android ALFA OBD, ali pa Fiat Multiecuscan ) ne pokaže nobene napake,
ravno tako tudi na pooblaščenem servisu.
A ma kdo kakšno idejo, ali pa če se mi prosim oglasi kakšen lastnik GT, da se posvetujeva,
izmenjava mnenja, Alfica je letnik 2009.

Kako se ostalim prižigajo lučke v armaturi ?
A se ASR prižge ob zdrsovanju -''kopanju''?

L.P.Igor
manhad
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 10:24 am

Živjo,

meni se takoj ko zavrti vžge lučka za asr in odvzame gas in lučka izklopi. Letnik mam 2006.
Pozimi če daš v prvo in gas do konca se lučka vžiga/ugaša in avto počasi pospešuje.
Lahko tudi kaj preverim, če rabiš.

Lp
Uporabniški avatar
archie
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Mar 20, 2018 11:12 am
Vozilo: Alfa GT 1.9 16V JTD M-Jet (150 Hp) letnik 2009
Kraj: Metlika

Hvala !
Tako potrditev sem rabil, mi je bežno v spominu, da se mi je pri kakšnem nerodnem speljevanju,tudi poleti prižigala lučka ASR.

Potem, pa če zmerno voziš pozabiš kdaj se je kaj prižgalo, pa tudi po snegu sem z GT bil letos prvič.
V avtohiši Adria na pooblaščenem Alfa servisu pa so me prepričevali, da vse deluje brez napake,
ter da se prižge v tem primeru samo lučka VDC, v navodilih za Alfico pa piše drugače.

Pri prejšnji 147 brez VDC se spomnim, da se je ASR prižigala, sploh na snegu.

L.P.



Edit: Tri podobne teme združene v eno ....
RaceBoy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 3:01 pm
Vozilo: Alfa GT Q2
Kraj: Brkini

zivjo.

podoben problem pri 147 1.9 2004 letnik (mislim, da je ze mjet 140ks). skratka z kolegom sva menjavala oba prva lezaja. itak polomila en senzor abs-ja. ma ok...smo zamenjali za novega. se vedno sveti napaka vdc. za vsak slucaj menjamo se drugega. se vedno sveti vdc. pride kolega z odb in prenosnikom. pobrise. tkoj k je speljalo se tkoj spet vzge. se vozimo z avtom s priklkopljenim racunalnikom in kaze, da zadnja dva senzorja delata ok, prva dva pa napako. skrata dva nova lezaja (dobavljena original menjava z abs) in dva nova senzorja abs spredaj. vase mnenje ? hvala


Edit: Premaknjeno v primerno tematiko ...
PS: Prosim, da zaradi boljše čitljivosti uporabljaš veliko začetnico in splošno paziš na pravopis ...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Obstajata dve varianti ležajev, nevem točno kdaj, ampak mislim da nekje 2004 so zamenjali tip ležajev, razlika pa je v magnetnem obroču s katerega ABS dobiva podatke o hitrosti... mogoče sta kupila napačne ležaje?
RaceBoy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 3:01 pm
Vozilo: Alfa GT Q2
Kraj: Brkini

...sva preverla. in baje so poslali prave. sm pa pozabu se neki povedat. da je moz z racunalnikom vidu, da se sklaplja in vklaplja stikalo na stopalki za zavore. zna bit to ne ?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če računalnik javlja napako na prvih dveh senzorjih to nima veze z stikalom za zavoro...
Odgovori
  • Informacija