Strešni prtljažnik za AR 156 SW brez sani

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

Prosim da mi poveste tisti ki imate 156SW brez strešnih sani kakšen prtljažnik paše na streho? Pri thule so mi rekli da tega modela brez sani ni v katalogu. Ali bi šel thule za 156 sedan na sw-ja? kakšne prtljažnike imate vi? Prosim za odgovore ker res nevem kdo bi več vedel o tem. Hvala
dean.j.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Jan 29, 2008 7:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kromberk

Original, paše lepo gor ne poškoduješ laka, vratnih gum. Glede prtljažnika ne delam kompromisov vedno samo original. :D
fr3nk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: So Dec 08, 2007 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

In kolk pride takšen prtljažnik?

lp
Uporabniški avatar
Turbac
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 655
Pridružen: Sr Apr 14, 2004 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

sam imam prtljažnik od ar 145 in mi paše na mojo 156SW in na očetovo 156 limuzino, mi je pa za ta trik povedal zombi ker je tudi on imel od 145 na 156SW
SUBARU LEGACY 2.0GL 4X4 1995
FIAT CROMA 1.9 JTD multijet l.2006
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Jaz imam tud original in sem ga kupu prek oglasov na avto netu za 100€.
Ni nov je pa OK
AR ruls
fr3nk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: So Dec 08, 2007 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

se opravičujem kr spašujem kr v tej temi.
Zamenjal bi podlogo ki je v prtljažnem prostoru. (del ki pokriva rezervno kolo) V moji ar 156sw je oblečena plošča, ičem tisto ki je iz pvc. Saj se ta ovija pa ni najbol primerna za vožnjo bordov :)
Če jo ima kdo za prodat mi lahko piše na zs.
R
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 21, 2006 4:16 am

Mene zanima ista stvar. Ali je kakšna razlika v strehi, da ne bi mogel montirat prtljažnika thule od 156 na streho 156sw. Prtljažnika posebno za 156sw v katalogu res ni. Ali je kdo to že preizkusil. Streha na 156sw je brez sani.
zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

js sm kupu thule za 156 sedan in sede u nulo. Sva s pooblascenim prodajalcem za thule skupaj montirala ker ga je zanimalo ce res pase in je cisto pravi pa se montaza je bla zastonj ker je rekel da je se on neki novga zvedu :D
Gregi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 265
Pridružen: So Jan 17, 2009 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm ti
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Ja jest mam tudi 156sw brez strešnih sani, pa sem v btc-ju v hali a kupil prečke prealpina lp43, ker thule jih za ta model ne dela! Kupi pa se posebaj nastavke za na streho in pa prečko, tako da lahko ob menjavi avta zamenjaš samo končene nastavke! Cena nastavkov je bila 25e, za prečko pa je cena odvisna od dolžine
zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

js sm dav gor palico od prejsnega passata ker je prava dolzinatist del k pride med vrata thule 750 je pa itaq na vecini avtov tko da res priporocam thule tud ce je malo drazji
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

jaz imam gor prtljažnik od LP Prealpina. Palice so itak standard, nastavke ki pridejo pod gumo in vrata pa kupiš za vsak model avta posebej, torej če alfo prodaš lahko palice obdržiš, menjaš samo nastavke.
Nastavki imajo tudi luknjo, skozi katero gre tisti vijak ki je že serijsko montiran na robu strehe avtomobila (moja je 156 sw 2003)
Strošek pa cca 90 eur za vse skupaj
R
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 21, 2006 4:16 am

Sem montiral Thule prtljažnik na 156 sw (brez sani), ki je po katalogu za limuzino in res paše v nulo.
Kako se bo obneslo bomo pa šele vidli. Garancijo dajejo na 3 leta, tako da je še čas da se kaj zlomi.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

No, na petrolu so me uspeli prepričati za svojo kartico točk in ena stvar, ki mi je malo padla v oči, je strešni prtljažnik za dobrih 170€. Glede teh trug se mi tudi sanja ne, zato se mi je zdelo bolje, da se malo izobrazim :) Strešnih sank nimam, zato bi verjetno moral dokupiti zraven še strešne nosilce? In če ja, kako potem vem, če bi prtljažnik tudi pasal gor? Ali paše kar na vse?
Si katere Alfe delijo obliko teh nosilcev tako da vem, katere grejo na moj avto?
V glavnem.. vse informacije pomagajo :)

Aja.. pa srečnega in zdravega ;)
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Ni ti treba sank. Lohko kupiš nosilce ki so prav tako original.
Malo pobrskaj po netu. Sem jih jaz tud tako nabavil.
Truge pa pašejo vse povsod.
Men je tud ok ta truga, sam mi je pre dovga. Boljše je, če je krajša in širša (mam problem pri odpiranju prtlažnega prostora).
lp
AR ruls
Uporabniški avatar
sičo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Sr Jan 06, 2010 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radeče

Odgovori
  • Informacija