Problem pri prestavljanju: Sklopka ali menjalnik?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tako cena bo med 700 in 800 eur bo pa skoraj nov menjalnik ves ! Kavsek ga je sam poiskal rabljenega racunal pa bo cca 50 eur za delo... tako da je kar uredu... je prijazen ni kaj mogoce je samo smola mogoce pa ne, nevem kaj cmo...
Uporabniški avatar
fgd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Dec 21, 2008 1:50 am

Ziv,

na moji 147 JTD se mi menjalnik in sklopka malo cudno obnasajo. Pri menjavanju, potem ko spustim sklopko, pride do enega cudnega zamika preden zacne spet vlect. Toisto se dogaja ce recimo vozim z minimalnim gasom in hocem pospesit. Dovolj je ce se dotaknem pedala in ga spustim. Zgodi se obcuten 'tk-tk' - ne vem kako bi opisal.
Hkrati pa se na rocici menjalnika cuti nekaksen 'kick-back', ob pospesku v eno smeri v ob spustu gasa v drugo.

A je komu jasno kaj bi bilo narobe? A je kaksen vijak popustil pa je sedaj luft nekje? Ne bi rad, da ostanem kje brez pol motorja :/

lp,
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

tudi meni se to nardi, oz mi nardi samo tisto ko daš mal gasa pa spustiš na hitro, čutiš tisti "tk-tk". Pa tut na menjalniku je začutit tist kick back :)

Mislim da je to nosilec motorja? Je tako? 8) :lol:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

fgd si menjal polosovine? Meni se po menjavi polosovin vse popravilo. Vcasih mi je celo zaskrtalo ko sem iz 1. prestavil v rikverc. Zdaj tega ni vec.

LP
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Pozdravljeni.

Zadeva je potekala takole: peljem se proti domu in pohodim avto, prestavim in ko pridem v naselje znižam hitrost in se ne da prestavit? pedal sklopke je postal mehak in ni opravljal funkcije. avto gre k mehaniku in mehanik najprej zamenja zavorno olje ( ki je isto kot za sklopko? 156 1.8ts l2000 )? sklopka je začela delovati normalno, vse tako kot prej. grem na dalso testno vožnjo in spet malo v višje vrtljaje in stvar se ponovi.sklopka začenja postajati mehka in kmalu ne opravlja več funkcije. pumpam pedalo in ga prepričam da malo prime. se peljem naprej sklopka spet postane popolnoma normalno trda in odzivna. danes zamenjal še cilinder v kabini pri stopalki sklopke, dokler sem vozil umirjeno vse ok, ko pa začnem priganjat se spet ne da prestaviti. enako se zgodi ko sem imel v 4 prestavi in ga vozil 2 minuti pri 4500obr in se spet ni dalo prestavit. čez 10 sekund pedalo spet ok.

res mi ni jasno kaj se dogaja?

je možno da je olje v menjalniku zanič, ga je premalo in da zato pride do te težave?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Cilinder pri menjalniku...
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

si siguren? čudno mi je da je sklopka na trenutke normalno trda, potem pa pri visokih obratih postane mehka. kakšna je torej povezava med obrati motorja in cilindrom v menjalniku? ker sem že sedaj dal 150eur in je vse tako kot prej. težava se mi je pojavila že kake 3 mesece nazaj ko sem avto 1uro tiščal, ampak kasneje se stvar ni ponovila do predvčerajšnim.
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

če bi bil cilinder pri menjalniku bi najbrš skos nagajal, ne le pri višjih obratih? sklopka ne spodrsuje, ležaja se ne sliši. še kakšna ideja mogoče? sem bil pri dveh mehanikih in oba sta samo debelo gledala.
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

ima kdo kakršne koli podatke o cilindru sklopke ki se nahaja v menjalniku?
izdelovalec, model...?
erzzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Mar 18, 2013 9:18 pm

Prebral sem ze kar nekaj tem, toda nisem nasel pravega odgovora, zato bom napisal kar novo.

Po kratki voznji sem zacutil/slisal skrtanje med prestavljanjem v 3 prestavo. Kaj kmalu nisem mogel vec prestaviti v 1 in vzvratno prestavo, ko pa sem zapeljal pred domaco hiso, nisem mogel prestaviti nikamor. Menjalnik trd kot kamen. Pravtako je ob stisku sklopke slisati skrtanje/rozljanje.
Zdi se mi tudi da je sklopka ratala mehkejsa, se pa pri stisku, vrne v normalno stanje, ob bremzi..

Kot sem bral bi lahko bila okvara, na sklopki, cilindru, menjalniku? Nisem preprican...
Ce ima kdo kaksen predlog kaj bi bilo za preverit?



Edit: Združene štiri identične teme ...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pri vgasnjenem motorju ti normalno prestavlja?
erzzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Mar 18, 2013 9:18 pm

Sem ravnokar preveril ko sem prisel domov. Ko je ugasnjen, lahko prestavljam v vse prestave edino v 4, in v vzvratno ne morem.
erzzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Mar 18, 2013 9:18 pm

Mogoce bi lahko ze prej omenil, gre se za 156 sportwagon 1.9jtd, 2004 letnik, 230k prevozenih
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če pri vgasnjenem ne moreš prestavljati brez sklopke, bi sumil na menjalnik. Moral bi se namreč lepo prestavljati.
erzzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Mar 18, 2013 9:18 pm

Uff... in kaj to pomeni stroskovno? Nic kaj dobrega slutim.
Odgovori
  • Informacija