Obnovitev volanske letve

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

še moj problem (147ka)...alfica mi nenormalno 'plava' po cesti, ob vsaki luknji jo zanese levo-desno, ko da bi se postrani postavila, jo moram prov lovit, ker mi potegne volan in s tem posledično cel avto ko zapeljem čez luknjo, ali kakšno grbino.....komplet podvozje je ok, roke so vredu, amortizerji so vredu, mi je pa gospod na tehničnem reku, da imam luft v volanu (baje notr.volanski zglob levo), še posebej hudo je, ko je cesta spolzka, bog ne daj da je sneg ker se skor ne morm vozit...ali je možno da ima avto tako slabo lego le zaradi volana in verjetno optike, ki jo bo treba narediti potem? komu verjeti, ker moj serviser pravi, da je verjetno potrebno zamenjati komplet volan, mojstr na tehničnem pa krivi notr.zglob?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Sedaj pa še jaz :( :(
Danse nastavljal optiko in mi majster pove, da imam luft na volanski letvi!

Poka mi ne ! (razen tisti luft, ki se sliši TK TK.......dokaj potiho)
Pušča mi tudi ne


končnik, ki pride pri gumi (zunanji? ) je OK

Problem je na levi strani, saj ko je imel volan blokiran, se je na levi gumi čutilo, da ima luft.

Torej?? Je to notranji končnik , ali "puša"....???

Je treba letev dol vzet za menjavo "puše" ??
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

anyone?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če pušo, potem jo bo verjetno treba snet, čeprav večkrat crkne notranji končnik, ki se pa enostavno menja.
Snemi harmoniko z ohišja in poglej, kaj dela notranji končnik.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
karmenca
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Mar 25, 2011 8:18 pm

Jaz sem tudi mel problem z zračnostjo v volanski letvi in danes sem problem rešil.Nitreba dol jemati most,kot so eni napisali,da bi prišel do vijaka na volanski letvi.Jaz sem enostavno odvijačil vse vijake ,ki držijo most gor in 2 vijaka ,ki držita volansko letev.In tako vse skupaj spustil za cirka 5cm stem da sem seveda podložil.Nato pa sem vijak obrnil za četrt kroga,In sedaj je 1A,nobenega lufta. =D>
"Gricko"nisem 100%-ten ali meni se zdi,da je samo na desni strani puša.Ti imaš je možno isti problem kot sem mel jaz.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

OFC napisal/-a:še moj problem (147ka)...alfica mi nenormalno 'plava' po cesti, ob vsaki luknji jo zanese levo-desno, ko da bi se postrani postavila, jo moram prov lovit, ker mi potegne volan in s tem posledično cel avto ko zapeljem čez luknjo, ali kakšno grbino.....komplet podvozje je ok, roke so vredu, amortizerji so vredu, mi je pa gospod na tehničnem reku, da imam luft v volanu (baje notr.volanski zglob levo), še posebej hudo je, ko je cesta spolzka, bog ne daj da je sneg ker se skor ne morm vozit...ali je možno da ima avto tako slabo lego le zaradi volana in verjetno optike, ki jo bo treba narediti potem? komu verjeti, ker moj serviser pravi, da je verjetno potrebno zamenjati komplet volan, mojstr na tehničnem pa krivi notr.zglob?
Jaz imam isti problem nič ne pušča nič ne poka podvozje vredu.Je pa tudi čez ovinek tak črdn občutek popravljat moraš volan da sploh spelješ ovinek.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Tudi meni plava ,roke menjane jaksna ideja že kdo naštudiral?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

optika ?
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Narjena avto se mi zdi da j tk d ga kar razteguje.. Ni kompaktn al kok bi temu reku
Odgovori
  • Informacija