Obnovitev volanske letve

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

bass napisal/-a:Ne motiš se. Se pa dobi tudi samo končnik, seveda neuradno.
Ammmm :D Kje? :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Meni so vse ( nabava materiala+delo+optika) zrihtali pri vulkanizerstvu Čop na Jesenicah po zelooo ugodni ceni...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Alfico sem v ponedeljek dobil s servisa; volanska letev je brezhibna, olje je puščalo na ceveh med hladilnikom in pumpo.

Tud cevi niso ble poceni :?

P.S. Bearex, hvala za ekspresno dostavo cevi od Zege - zatoje bil avto en dan prej narejen =D> Sem ti dolžen :cheers: , drugače bi moral v torek z ducetom v službo :lol:
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:
bass napisal/-a:Ne motiš se. Se pa dobi tudi samo končnik, seveda neuradno.
Ammmm :D Kje? :D
Vidiš kako je fino, ko si na drugi strani in ti rabiš info. :mrgreen:
http://www.servo-com.si/main.php
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
greh29
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Nov 29, 2007 5:00 pm

Pri volanski letvi se da menjati samo puša,če ima letev "luft",zato je ni potrebon menjat ali pa dajati v obnovo.Preverjeno!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Dobra informacija, seveda ne bo škodilo če povej kaj več, za ljudi ki bodo iskali informacije v prihodnosti... Pa še bass bo full zadovoljen ;)
Uporabniški avatar
greh29
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Nov 29, 2007 5:00 pm

To sem zvedel od človeka,ki je dolga leta delal na pooblaščenem Alfa servisu.Ker imam namreč sam ta problem,se ga da baje rešit samo z menjavo puše in ne celotnega volanskega droga.Puša stane baje cca.30€.Več javim,ju3,ko dobim avto nazaj.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Alfa Dog napisal/-a:Alfico sem v ponedeljek dobil s servisa; volanska letev je brezhibna, olje je puščalo na ceveh med hladilnikom in pumpo.

Tud cevi niso ble poceni :?

P.S. Bearex, hvala za ekspresno dostavo cevi od Zege - zatoje bil avto en dan prej narejen =D> Sem ti dolžen :cheers: , drugače bi moral v torek z ducetom v službo :lol:
Ja tolk ko so ble drage so ble tud nerodne za vozit po avtu, me je melo da bi jih prežagal na pol, zato rabim eno pivo za jezo pohladit :lol: :lol:

Ne, se je bil hec, sam res zanimivo, ker sem vedel kam cevi grejo, pa me je še David spraševal za koga so...

Pivo itak pade ni blema, upam sam da ti je po Angliji in Vulcotu še ostalo za rundo :lol: :lol:

Ko pridem nazaj gremo na enga našega rogeca, jaz sem od jutri naprej na drugih rogih - JELEN pivo - Srbija here I come!!! Bomo videli kao se bodo srbski Alfisti obnesli, nekaj obljubljajo eno srečanje :cheers:
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

greh29 napisal/-a:To sem zvedel od človeka,ki je dolga leta delal na pooblaščenem Alfa servisu.Ker imam namreč sam ta problem,se ga da baje rešit samo z menjavo puše in ne celotnega volanskega droga.Puša stane baje cca.30€.Več javim,ju3,ko dobim avto nazaj.
A se res dajo dobiti samo puše in kje??
Tudi moja volanska letev je dobila luft.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

don1 napisal/-a:
greh29 napisal/-a:To sem zvedel od človeka,ki je dolga leta delal na pooblaščenem Alfa servisu.Ker imam namreč sam ta problem,se ga da baje rešit samo z menjavo puše in ne celotnega volanskega droga.Puša stane baje cca.30€.Več javim,ju3,ko dobim avto nazaj.
A se res dajo dobiti samo puše in kje??
Tudi moja volanska letev je dobila luft.
Enako tudi tukaj. Kaj je sedaj s temi informacijami glede puš? :)
Mehanik drugače pravi, da je treba samo en šrauf privit, pa bo mir, samo če se že da menjat, se mi zdi neumno tako pustit, če že mora cel most dol dat in tako naprej?
Pa dajo samo pušo pri Servo comu? Pa koliko velika stvar je to potem stvar menjat?
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

V torek je bila moja alfica na servisu kjer so ugotovili da ima letev zračnost. Na mojo željo so potem menjali samo notranji in zunanji končnik na levi strani in zadeva je že dva dni tiho. =D> =D>
Upam da bo tako tudi naprej, kaj več bom pa vedel ta vikend ko se bom peljal malo dlje.
L.P.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Dräger napisal/-a:V torek je bila moja alfica na servisu kjer so ugotovili da ima letev zračnost. Na mojo željo so potem menjali samo notranji in zunanji končnik na levi strani in zadeva je že dva dni tiho. =D> =D>
Upam da bo tako tudi naprej, kaj več bom pa vedel ta vikend ko se bom peljal malo dlje.
L.P.
Lahko poveš kje si to delal in koliko je prišlo?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Nobenega komentarja? Na tujih forumih v zvezi s to letvijo govorijo bolj o menjavi puš na koncih letve. Me zdaj mika zapeljat še k Zegi, pa naj še oni pogledajo če je kaj videt. Da ne bomo na koncu mosta dajali dol zaradi kakega nosilca..
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Se opravičujem za mojo neažurnost.
Zadevo so mi urejali pri Avtotrade na Vrhniki.. Na levi strani so menjali notranji in zunanji končnik. Material je bil 55€ delo pa 35€, oboje z popustom.
Ropot se je zmanjšal za 80%, še vedno pa pri večji luknji pri zavijanju v desno zaropota. Sicer tega ne izvajam, ampak samo za test, torej pri normalni vožnji tega ni slišat.
Kakorkoli, zahvala gre Robiju da mi je priskrebel novo letev, vendar zdajle nimam ravno denarja za te stvari, tako da bo vse skupaj malo počakalo. To, v menjavo puše pa ne verjamem. Ne obrabi se samo puša, ampak tudi os in ostale stvari.
Problem z volansko letvijo sem imel tudi na bivšem Citroenu c3. Takrat smo resda menjali samo puše in ropot je popolnoma ponehal. Vendar je bila rešitev samo začasna, saj je avto šel v prodajo.
L.P.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Hvala Dräger!
Pri meni naj bi bil problem, kot sem razumel, pri puši, ki pritiska letev gor na zobnik in je treba dat most dol, da se pride do vijaka, ki bi to stisnil nazaj... Sem upal, da ima kdo še kak nasvet/komentar glede tega.
Odgovori
  • Informacija