Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Meni je na Avtotrade rekel 80 evrov za menjavo gumic stabilizatorja. Z materialom in 3 letno garancijo...
Uporabniški avatar
tajfl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Jun 10, 2008 11:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm

evo gumice zamenjane, strošek 10e, vargalant + popust in eno dopoldne v kanalu. avto se pelje kot nov, nemorem verjet da taka malenkost toliko pripomore...
obenem bi pa pograjal servis Gril v Novem mestu. Ko sem po menjavi rok pri njih potožil da avto še vedno poka, je model zgolj zamahnil z roko rekoč da je to pač alfa, in jaz neuk sem se vozil z zjebanim avtom še vsaj pol leta! in po vsej verjetnosti zmanjšal življensko dobo rokam in končnikom!
Nevem več ka naj si mislim o tem servisu...
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kje dobit gumice za sprednji in zadnji stabilizator? (166-ka)
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Je že kdo v gumice stabilizatorja zavrtal šraufe? Poznam nekaj primerov, ko s na ta način zategnili gumice in imajo že nekaj let mir, pa me zanima, če je tu kdo kaj takega storil?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Powerflex resi ta problem...
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Zavrtal šravfe? Wtf? Sploh si ne predstavljam tega...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

S tem bi bolj napeu gumico, ampak jo deformiras. Na obstojnosti prej zgubis, kot pa pridobis
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

mihecmiha napisal/-a:Zavrtal šravfe? Wtf? Sploh si ne predstavljam tega...
Ja, v gumico zašraufaš šrauf, predvidevam najbolje samovrezni, posledično se gumica razširi in vse skupaj stisne in se stabilizator ne premika več. Pomoje rešitev niti ni tako slaba, ker v končni fazi je naloga teh gumic, da držijo stabilizato zategnjen...
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Rešitev je zelo slaba, ker ni rešitev... Zarin v eno kos gume šravf pa glej koliko se bo raztegnila!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ne samo da ni resitev ampak je bolj resitev A JE TO. Predstavljaj si premike stabilizatorja in sile na gumico. Gumica s tem sraufom bo se 5x hitreje zacela razpadat. Ko bo srauf preplozu gumico bo zacel po nosilcu drgnit in po stabilizatorju. Potem naprej si lahko predstavljas. Vseskp zacne gnit kak nosilcek ti poci zaradi rjavine in si si naredil lep smorn. A je res tok tezko dat tistih 20eur in imas nove gumice gor???
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

colibry napisal/-a:Ne samo da ni resitev ampak je bolj resitev A JE TO. Predstavljaj si premike stabilizatorja in sile na gumico. Gumica s tem sraufom bo se 5x hitreje zacela razpadat. Ko bo srauf preplozu gumico bo zacel po nosilcu drgnit in po stabilizatorju. Potem naprej si lahko predstavljas. Vseskp zacne gnit kak nosilcek ti poci zaradi rjavine in si si naredil lep smorn. A je res tok tezko dat tistih 20eur in imas nove gumice gor???
Jaz sem samo spraševal, ker sem slišal od nekaterih, da so to naredili.. drugače na svoji sem te gumice že menjal, mam pa kupljene tudi za drugo, v obeh primerih tudi palčke menjam zraven. Se pa strinjam, mene je tudi zaskrbelo to rjavenje...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Da nebo pomote. Mogoce se ob branju da cutiti kot da bi te napadal a dalec od tega. LP

( Avti niso vec kot sto1 ki so jih z raznoraznimi sraufi popravlal :) )
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ni bil napad... Končnike stabilizatorja menjaj po potrebi. Ni treba menjat, če so še dobri...
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

mihecmiha napisal/-a:Ni bil napad... Končnike stabilizatorja menjaj po potrebi. Ni treba menjat, če so še dobri...
Ma ni tak strošek, bolje menjat takoj :)
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Kvaliteten je 20 €, pa dva sta
Odgovori
  • Informacija