Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ugoden servis
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 7:18 pm
Član Alfa Kluba: 0

ti ne priporočam da se sam zajbavas ker ni tako lahko mi smo jih ze kar nekaj zamenjali pa se se vedno sem pa tja zajbavamo s tem :) tako da gumice dobiš pa v vargalantu al pa na avto triglav-lj
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

ugoden servis napisal/-a:ti ne priporočam da se sam zajbavas ker ni tako lahko mi smo jih ze kar nekaj zamenjali pa se se vedno sem pa tja zajbavamo s tem :) tako da gumice dobiš pa v vargalantu al pa na avto triglav-lj

kup original spodnjo roko, oz. kar imaš fuč pa bo mir. sam sem menjal spodnjo desnjo roko, ki je bila ponaredek in ni zdržala 1 mesec. dobesedno je razpala, resno. bolš dat več pa maš mir za neki časa.

na spodnji roki lahko menjaš tudi samo končnik, ampak rabiš prešo da boš dobil starega ven in dal novega noter.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

Alč napisal/-a:
Jaz sem takoj za akcijo! Si vzamem en vikend časa, pa ti postružim ;)
Uf to je bilo pa hitro :D =D> Odlično, se bova zmenila, samo glede debeline nisem siguren, 22mm? Je treba kaj podimenzionirati? Najbolje da me zvrcneš na 041-717-817 da dorečeva zadevo :)
Sem se že usral :D
Bom dal kar original noter, da nebo kakšnih nepotrebnih letanj do mehanika. Mi je tako svetoval. Hvala za ponudbo vseeno :wink:
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

pozdrav vsem...

kako bi se obnašalo, če bi gumice stabilizatorja namazal z silikonsko mastjo?
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

pozdrav vsem...

potrjujem, da se da gumice stabilizatorja menjati brez da bi vzel dol most...je pa res malo prostora...večji problem je bilo vse dele vn vzet...za nazaj sem vsako stvar posebej namastil in je šlo enostavno gor....

če kdga kaj zanima okrog menjave gumic, mu lahko še bolj podrobno obrazložim...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mene zanima...
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

stvar je potakala takole...

vzameš dol obe kolesi..
začel sem na levi strani...odklopil sem zglob volana, tako dobimo vsaj malo prostora za eno roko, ki jo lahko vtaknemo noter
nato sem odklopil oba končnika stabilizatorja levo in desno(palčka z 2 zglobama)

med objemko, ki drži gumico in karoserijo, je bila v mojem primeru neka spužva za zaščito motorja...potrebno jo je odstranit (med objemko in karoserijo) pomagaj si z roko in izvijačem.

vijaka ki gresta skozi most malo odtisnemo..potem je potrebno ločiti oba kovinska dela ki objemata gumico...to storimo tako, da zabijemo izvijač ali sekač med ta dva dela...(oba dela sta tam kamor sta vijaka zanetana skupaj) nista varjana!!
ko net popusti odstani vijake in nato spodjo ploščico. pomagal sem si z 35cm dolgim ploščatim izvijačem, ki sem ga zataknil nad most iz sredine proti kolesu. z tem izvijačem sem pomagal porivati ven.

ko odstraniš spodnjo ploščico sledi zgornja...pomagaj si z izvijačem porivati iz notranjosti ven.

nato pusti gumico in pojdi na drugo stran (sovoznikovo), vse naredi po enakem postopku kot na levi strani (tukaj si lahko pomagaš z obema rokama...eno roko lahko daš pred mostom prav do gumice (na levi strani se tam nahaja menjalnik, zato na levi strani to ni mogoče).

ko vse odstraniš ti ostanejo samo gumice...stabilizator se sedaj lahko malo premika levo in desno...to ti pomaga da odstraniš še gumici.

sestavljanje...
preden se lotiš sestavljanja, ne pozabi pobrusiti zgornjih ploščic...tam kamor je bilo zanetano!!! ploščce morajo iti lepo skupaj, če ne, boš imel potem težave, ko jih boš dal gor.

gumici sem namazal z silikonsko mastjo...in jih nataknil...prej sem jih malo oprl z roko da se je odprtina povečala...
sledijo zgornje ploščice na obeh straneh..namaži jih (jaz sem jih z grfitno mastjo, ker drugače jih neboš potisnil noter...sledijo še spodnji ploščici, ki sem jih tudi namazal..samo zaradi tega, da grejo lažje gor.

na koncu zavijači...pazi da obe ploščici lepo sedeta...če ne sedeta skupaj ne sili vijakov ampak ploščici malo poravnaj

upam, da ti bo kaj pomagalo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hvala... vse jasno :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

A ima kdo stabilizator obnovljen pri Vargalantu? Se pravi njihove gumice?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Gumice prodaja ricambi.alfisti.net če se ne motim...
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Ko sem se zanimal na prekomu in vargalantu, imajo tudi oni gumice s tisto tkanino na sredi, da zdrži nekaj več časa brez škripanja.

Na ricambi so 35€. Original jih pri Zegi ne dobiš, ker niso v katalogu delov.

Lp
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

slayer napisal/-a:Ko sem se zanimal na prekomu in vargalantu, imajo tudi oni gumice s tisto tkanino na sredi, da zdrži nekaj več časa brez škripanja.

Na ricambi so 35€. Original jih pri Zegi ne dobiš, ker niso v katalogu delov.

Lp
ne splača se menjat samo gumic, ker ti kmalu začne spet škribat. zato kupi cel stabilizator. pri Zegi so mi rekli, da so imeli veliko reklamacij, ko so menjavali samo gumice...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zakaj cel stabilizator, sej je to navadna stanga jeklena :)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Problem je v pušah, ne v jeklu...
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Pušah?? Kakšnih?
Odgovori
  • Informacija