Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Jaz sem tudi interesent. Zaenkrat le za gumice stabilizatorja.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

TribesMan napisal/-a:WTF? Kakšna dimenzija med luknjami?
Razmak med sprednjo in zadnjo pušo, ker potem dobiš s powerflexom podložke. treba je ujeti razmerje, tako kot sem jaz na oilonu.

Kurjenje gume je edina prava rešitev, delajo to tudi drugi.

Nipl ne bi smel biti problematičen, samo naredil ne bo nič, ker najbrž škriplje puša v powerflexu in ne powerflex v roki.

Moje prioporočilo je spodnje roke v original gumice by PREKOM, zgornje pa v novilon oilon, pa bo. Ker spodnje niso toliko problematične in prekom ima boljšo gumo kot vargalant. Zgornje se da pa v oilon in ni škripanja ni mazanja ni nič! Vgradi in pozabi, to je tudi slogan za ta material.
S takim setupom bo spodnja roka tudi lepo pobrala vibracije in road noise, zgornja pa bo lepo vodila kolo. Potem je seveda še opcija ekscentričnih lukenj in se reči camber spredaj.

Moje mnenje je da ne bo nič iz tega ker imate večina preveč pomislekov in premalo jajc!

Ne mi jokcat o barvi puš, ko pa je rešitev preprosta. Črna barva za podvozje je gumijasta, dobi se jo v spraju in z njo se pošprica viden del gumice pa je.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bi si mislil da je ta razmak standard in da so puše narejene na mero? No, to se bo že pogledalo da bo OK :)

Gumice bomo pač kurili, če ne bo druge :P

Seveda, mazati je potrebno tisti del puše kjer se zadeva vrti. Zato pa bi zvrtal čez powerflex pušo luknjico fi 2mm da bi čez to luknjico prišla mast do notranje puše (osi).

Če bi ostal na klasičnih gumicah niti pod razno nebi razmišljal o Prekomu ali pa še manj o Vargalantu. Ker se ne splača. Originalne spodnje roke imam že 180kkm in so še vedno OK. In to je dovolj dober razlog da bi šel kupit nove. O oilonu pa raje nebi, ker je pretrd. Razen za stabilizatorje.

Moj plan s powerflexi je čist preprost. Šel bom do Robija, da mi da komplet rabljenih rok s kake sesute alfe, jih nesem v Prekom da dajo notri nove končnike, zakurimo gumice, nabijemo notri nove, probamo zrihtat mazanje. Potem pa sam še menjava. Originalne pa potem lahko romajo...
Zadaj menjat za powerflex ja pa itak bolj simpl postopek kot spredaj.

Barva puš je pa sam bonus. Vem da se jih da poštrihat, sam zakaj bi jih štrihal pred vsakim tehničnim, če mi ni treba.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Alan napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:WTF? Kakšna dimenzija med luknjami?
Razmak med sprednjo in zadnjo pušo, ker potem dobiš s powerflexom podložke. treba je ujeti razmerje, tako kot sem jaz na oilonu.
Točno to sem mislil.

LP
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Rabi še kdo kaj tole? Jaz rabim 2 gumici za prednji stabilizator
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

No pa še jaz....menjal sem pred 6 meseci vse 4 roke vse 4 amortizerje vse končnike tudi letve volana....in avto kar naprej škripa... :doubt:
....Binji - praviš da boš naroču, jz bi tudi naročil sprednje gumice za stabilizator ...
alfa 156 JTD
še kdo :?:
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jp, jst bom naročil.
2x 011188A (Front Anti Roll Bar Bush 22-26mm, SPORT) - 82PLN
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

kaka je rezlika med temi tvojimi rumenimi pa tistimi od POWERFLEXa, ki so cca 10€ dražji pa vijola barve :?:
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Baje da ni dosti razlike. Vsaj kolikor vem? :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Sem jim pisal še glede dostave in poštnine in tole pravijo
Hello,

Usually shipping takes about 4-5 working days, but December is very busy due to Christmas time. I think that you should get package before New Year's Day.
Cost of shipping will be calculated automatically during shopping (checkout). It's about 3-4 EUR - the cheapest option.
Regards, Chris
Jaz bom verjetno jutri ali pojutrišnjem kar naročil.
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

hmm...ja to da so prazniki pa da traja malo več to je logično...glede poštnine pa je poceni :)
...sm jz si bom verjetno naročil kr od POWERFLEXA, pa si bova znala povedat kako je kateri zadovoljen :D
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zmenjeno ;) Jaz računam na to, da če Tribes pravi, da je isti šmorn, potem je res :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Preveč računate name... jest nisem kalkulator...
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

..bomo vidli....
no sj jz v prihodnosti mislim kr naročit tale KIT: http://cgi.ebay.co.uk/POWERFLEX-FULL-SU ... 1c0ea8cc2b

....enkrat poleti ko bojo lepa vremena, se lotit vse razkopat pregledat pa vse zamenjat :D
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
LUCKY
Alfist
Alfist
Prispevkov: 335
Pridružen: Po Sep 12, 2005 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: notranjska

OK mal sem zmeden glede dimenzij gumic za stabilizatorja, dej povejte mi zdj kakšne mam na moji alfici (156 2.0 JTS FL)
je prov:-spredaj 22mm
-zadaj 16mm
:?: :?:
Henry Ford je že pred davnimi leti rekel: "Vsakič, ko vidim alfa romeo, snamem klobuk!"
Odgovori
  • Informacija