Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

bom preveril, hvala.

ja tista objemka ni zvarjena skupaj, samo sprešana malo, tako da samo majzl al pa močam izvijač nastaviš pa trikrat udariš in gre lepo narazen.
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Jest sm stisnil objemke fino namazal z vazelinom in dal stare gumice nazaj in drži že 3 leta.
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

ja, sej jst bom isto naredil al pa dodal po košček železa znotraj objemke na dnu, pa bi moglo bit tud v redu.
jutr pa na juriš, novo sklopko gor pa skup sešraufat... no jutr pa pojutrišnjem na juriš, tega dela je za popizdit veliko.
Uporabniški avatar
Trequartista
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Apr 22, 2009 1:29 pm

Zdravo

Jaz sem pred slabim mesecem dni menjal obe roki in stabilizatorje. In zdej mi skripa k pr norcih ko zavijem v ovinek. Pri Svetku so mi rekli da je to najverjetneje gumica stabilizatorja, glede na to, da so vsi ostali deli NOVI.

Naj jih zamenjam?

Vase mnenje?

Hvala za odziv in LP.
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

jah, jst bi najprej odšraufal stabilizator od končnikov pa probal, če je kej lufta na gumicah, če je, bi menjal, če ne, pa probal sam našpricat mal s kakšnim silikon sprejem.
ŽaaN_16v
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: To Avg 04, 2009 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gornji Grad

ravno naročujem powerflex... kdo ve kolk mm stabilzator je pri 156 1.9 JTD 2002 spredaj? 22, 23? ...26 je verjetno GTA?

Hvala!
Chuck Norrisu 2.0 TwinSpark nikoli ne zariba!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vsi razen GTA imajo spredaj 22, GTA ima 23.

Zadaj pa je original 16 GTA pa 18.
Uporabniški avatar
JAJO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 146
Pridružen: Ne Jun 25, 2006 10:04 pm

Si prepričan da so taki premeri stabilizatorjev. Jz mam Alfo 156 2.0 TS pa imam 23mm debel stabilizator.
Novopečeni alfist
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sem prepričan...
ŽaaN_16v
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: To Avg 04, 2009 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gornji Grad

Hvala za odgovore :) bom danes vseno dal avto na kanal pa pomeril zadevo predno naročim :)

Lp,Žan
Chuck Norrisu 2.0 TwinSpark nikoli ne zariba!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

TribesMan napisal/-a:Če boš menjal gumice se pozanimaj tudi o "powerflex" varianti. Dobiš v angliji 100%, samo boš moral kak dan počakat na pošto. Te gumice ti zdržijo skoraj večno, pa še vseskupaj je malce bolj "trdo" kot navadne gumice :)
Koliko pa to stane? Pa kje se naroči? Imam namreč vse simptome tega, samo še potrdit je treba ob priliki.
Našel sem tole: http://cgi.ebay.co.uk/POWERFLEX-22mm-FR ... 1c13be321d samo pojma nimam, če je pravo ali ne :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je to ja, za standardne 156 in 147, če maš GTA ali kako ultraduper športno verzijo boš verjtno rabil 23mm... Samo prej preveri :)
Uporabniški avatar
MajsterGTV
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Po Avg 16, 2010 8:24 pm

Neki cajta nazaj, sem malo raziskoval, kje staknt puše najcenje. In ugotovil sem sledeče. Najceneje pridejo kompleti na ebay-u. Kajti, recimo za mojo GTV-jko pride komplet za zadnje roke, veliko ceneje, kot pa posamezni deli, ki jih prodajajo na alfisti.net, ker tu imajo vsak del po 60€.

Sem pa tudi probal navezati stik z Jefra Racingom, ampak ni bilo ne duha ne sluha. Torej lahko sklenem, da je najbolj smotrn nakup preko ebay-a, edino tiste kekce iz Anglije je treba naštimat, da pošljejo v Slovenijo.

Lep pozdrav,
MajsterGTV
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

A zaradi teh gumic tok škriplje, ko temperature padejo? Ker men zdej skoz neki škripa. Pravjo, da bi mogu roko menat, sam je kot nova, pa se mi zdi glupo, da bi zarad tega roko menjal. Smo sicer učer neko puško (al kako se reče) zamenjal, stane v glavnem 15€, to je zravn stabilizatorja. Pa je nehal škripat, sem že mislil, da končno nimam problema, pa evo danes spet neki škripa, isto kot učer. Al je to zarad teh gumic al je res roka? Čudno, da včer na servisu noben ni pomislu na te gumice. Čist nadležna stvar, podvozje je odlično, ampak spučša najbol nadlezne zvokove ever. V glavnem škripa skoz, ne samo ko greš čez luknje, neha samo, če greš čez 100 km\h. Ma kdo idejo kaj bi res blo?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Meni isto. Lufta nobenega ko dvigneš avto, na tehničnem ko premika podovozje levo desno tudi nobenega lufta, zaradi cviljenja pa ne bom menjal. 8)
Odgovori
  • Informacija