Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kje bi se dobilo gumice za stabilizator? Začelo je ropotat, pa bo treba sanirat...
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Ricambi alfisti jih ima (tiste z tkanino na sredini) za 35€, strongflex in ebay jih dobiš z poštnino za 20-25€, samo očitno ni to to. Jutre prašam še zego kaj lahko ponudi.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Gledam na Ricambi, mere mi ne gredo v glavo.

Original stabilizator je 22mm. GTA stabilizator je 23mm, obstaja pa tudi 24mm GTA stabilizator.

Oni pa ponujajo gumice s 21.5mm notranjega premera, 22 in 24...

Katere moram torej kupit če imam 23mm GTA stabilizator? :D
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

slayer napisal/-a:Ricambi alfisti jih ima (tiste z tkanino na sredini) za 35€, strongflex in ebay jih dobiš z poštnino za 20-25€, samo očitno ni to to. Jutre prašam še zego kaj lahko ponudi.
Js mam powerflex gor in sm zelo zadovoljen. Nobenih neprijetnoh zvokov več. Tut mehankar je reku da pridejo zelo čvrsto okrog stabilizatorja in da se mu zdi OK...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Koliko časa jih imaš?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

doma mam puse za stabilizator narejene iz oilona, na ml270, v letu in pol nobenega skripanja :)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Koliko kilometrov si prevozil?

Škripanja sicer na oilonu verjamem da ni, kaj pa pokanje? :D
Nekaterim je oilon pokal že od prvega dneva... Sicer recimo Alana to ne moti veliko, men bi se pa scufalo zraven :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Oilon je rešil Matjaž (pohansir) naredi se dve puši ki se potem med sabo "drsajo" in v njiju "navoj" kamor se da malo masti. Ima na q4 za daily in ne poka ne v vročem ne v mrzlem.

Strongflexa pa jaz nebi mazal z bakreno mastjo, v bistvu nebi nobene puše mazal z bakreno mastjo (sem rabil nekaj časa da sem to ugotovil :D)
Tista mast ki pride zraven je prava, seveda jo dajo premalo in je treba kupiti podobno (no jaz sem naročil ogromno puš in sem jo tudi dosti dobil)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Na enem izmed uradnih servisov se ne da dobit samo gumice, niti obnovljenega stabilizatorja. Bo kdo v kratkem nabavljal pri ricambi alfisti?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

@Alan.....ko sem prvič montiral, sem dal original mast (kolikor je je bilo) nato sem nadaljeval z "nekaj podobnega"......rezultat je bil ŠKRIP škrip po cca 3 mesecih ali cca5000 km.......to škripanje se je stopnjevalo in letos januarja sem vse dol zmetal in na novo namazal z bakreno mastjo.... za enkrat so rezultati boljši z bakreno kot z originalno :doubt:

PS: puše, ki so vstavljene v gumico so bile vse dokaj grobo poškodovane (zarezice, površina je bila hrapava....), tako da sem jih vse pobrusil na roko ( z 600 ali 800 granulacijo) in potem vse zarezice v gumici napolnil z mastjo, mazal vmes, sproti, nakoncu.....kot sem rekel, je trenutno še mir.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Problem je v tem da mast sčasoma spere ven, in pol si fu*ked... neglede kakšna mast ali koliko jo je. Te gumice so direktno nad kolesom tako da jih v dežju na polno pere.
Jest sem zadnjič prevozil od doma do Nuremberga (620km) pa potem čez 2 dni nazaj, v obe smeri je bilo več kot 80% časa dež/sneg. In od takrat naprej je zadeva postala katastrofalna, pred tem ni škripalo še nič.

Seveda Alanu ne gre zamerit če tega ne ve, njegove Alfe pač ne poznajo kej drugega kot lepo vreme, pe še tega bolj malo :lol:

Pa brez zamere kolega
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

plus tega.....sigurno so vmes podrte zaradi izboljšav in ponovno namazane hitreje kot v 10 kkm.....nič čudnega , da mu ne škripa :mrgreen:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Koliko kilometrov si prevozil?

Škripanja sicer na oilonu verjamem da ni, kaj pa pokanje? :D
Nekaterim je oilon pokal že od prvega dneva... Sicer recimo Alana to ne moti veliko, men bi se pa scufalo zraven :D
slabih 20 tisoc, ni ne pokanja, ne cviljenja, nic, pa se dosti tudi avto vozi po makadamski zapraseni poti(vikend plac in to)

puse so narjene iz 2eh delov, speravi prerezane, ker drugace ni bilo varjante to gor dobit, zaradi vpetja in zvitosti stabilizatorjev-

na moji gre definitvno spredaj oilon za puse na stabilizatorju

namazane pa so z bakreno mastjo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

V prekomu in vargalantu dobiš gumice z tisto tekstilno oblogo na sredini, cena nekje 14€ po komadu, tako pravijo v e-mailu.

A strongflex je narejen iz oilona?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ne, iz polyurethana
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Odgovori
  • Informacija