Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Tako je, verjetno jih je uničil :roll:
Meni jih je včeraj menjal Žan, pa so tudi držale skupaj kot hudič, ampak z malo sile in občutka je šlo lepo narazen pa potem tudi nazaj skupaj. Kr lepo reči mehaniku naj se neha zajebavat, pa naj ti on nabavi stabilizator če ga je uničil.
croco
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Dec 26, 2009 4:06 pm

Ne ne, ni uničil, ni še niti razdrto. Me je klical prej kot se je lotil dela. Je govoril z enim drugim mehanikom ki baje šraufa samo alfe in mu je tako rekel. Glede na to, da na forumu vsi menjujete samo gumice verjamem, da je to dovol. Zanimalo me je samo zakaj takšna informacija. A je možno da je stabilizator star in zluftan?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nič ne bo narobe, naj kar zamenja pa bo...
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Kao so gumice potisnjene na stabilizator, samo moje niso bile, pa tudi od drugih sem že slišal da niso meli gumic iz enega dela, ampak prerezane. Železo boš bolj težko zluftal, razen če je tako rjavo da ga pol fali, potem lahko menjaš stabilizator :)

Menjaj samo gumice. Boš prišparal 250+€ napram storitvi na pooblaščencu :lol:
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če hočeš bit ziher, pa daj okoli stabilizatorja še kos kakšne stare zračnice da sigurno ne bo lufta ;)
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Da ne odpiram nove teme bom kar tlee vprašal im sicer nabavil sem 156ko, zdej pa počasi odpravljam napakice:) No vglavnem problem je da mi poka na podvozju čez luknje in sicer z levim ali desnim kolesom, ko grem z obema kolesoma čez kako luknjo pa ne poka nič. Gornje roke so nove, bil naj bi stabilizator ampak sem ta teden peljal avto na optiko in je mojst teku da je podvozje brez lufta in tud stabilizator je ok. Zdej me pa zanima kaj bi lahko še bil vzrok za to pokanje? Na volanu se tud nič ne čuti luft.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Dvign avto pa probi na roke premaknit stabilizator levo desno. Če gre, pol menjaj gumice, plus končnika.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

sej pravim da je pogledal mjastr na optiki in pravi da je stabilizator popolnoma ok zato mi ni jasno kaj bi blo fuč:S
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Končniki radi pokajo na tak način.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

No ker kot nekateri že omenjajo težave z pokanjem, sem jaz na istem. Zgornje roke zamenjanje, klonkanje ostaja. Če vsako luknjo klonk klonk klonk #-o , požre prav vse živce :S.

Spodnja roka mi ni dajala znakov obrabljenosti, se pravi kaj bi zdaj še ostalo, končniki, dotrajani fedri?

Hvala

lp
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Fedri bolj težko. Prej ležaj amortizerja oz guma na le tem.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Kolikor sem preletel splet, predvideam, da bojo gumijaste puše na roll barih. Zdej pa nevem, al kupi powerflex, al kaj drugega? Celo štango ni varjante da kupim #-o
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Ker prekom gumic stabilizatorja nima več na zalogi (veliko povpraševanje? :) ), sem se obrnil na vargalant in na vprašanje o podobnostih z prekomovimi gumica dobil sledeči odgovor:
Mi enake gumice prodajamo že 7 let in nimamo nobenih težav. Naše gumice so na delu, kjer so pritrjene na stabilizator dvojno ojačane s platnom in so zagotovo kvalitetne. Imamo jih na zalogi in vam jih lahko pošljemo po pošti ali jih osebno prevzamete pri nas na Vrhniki.
Ima kdo kaj izkušenj z njihovimi gumicami? So tudi precej cenejše.

Lp
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

slayer napisal/-a:Ker prekom gumic stabilizatorja nima več na zalogi (veliko povpraševanje? :) ), sem se obrnil na vargalant in na vprašanje o podobnostih z prekomovimi gumica dobil sledeči odgovor:
Mi enake gumice prodajamo že 7 let in nimamo nobenih težav. Naše gumice so na delu, kjer so pritrjene na stabilizator dvojno ojačane s platnom in so zagotovo kvalitetne. Imamo jih na zalogi in vam jih lahko pošljemo po pošti ali jih osebno prevzamete pri nas na Vrhniki.
Ima kdo kaj izkušenj z njihovimi gumicami? So tudi precej cenejše.

Lp
Hehe, sem ti pokupil zadnji dve, čeprav mi je prodajalec zagotovil, da imajo naročene ;)

lp
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No ker mi vedno bolj poka in so najbrž krive gumice stabilizatorja, me zanima če jih je res tak hudič zamenjat in je treba dol pobrat cel most in s tem ponovno optika itd...? Aja pa bolj ko berem bolj ne vem kire nabavit:) Eni pravite power flex eni da ne da škripajo, eni original itd... Tisti ki ste nabavl gumice od prekoma, so ok za tak denar al bo treba kej več odštet da bo za en čas?
Odgovori
  • Informacija