Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Ima mogoce kdo kaksno sliko kje se ta stabilizator in gumice nahajajo? :)
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ugodno prodam nove gumice stabilizatorja 156 powerflex 8)
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

sasoz napisal/-a:No ker mi vedno bolj poka in so najbrž krive gumice stabilizatorja, me zanima če jih je res tak hudič zamenjat in je treba dol pobrat cel most in s tem ponovno optika itd...? Aja pa bolj ko berem bolj ne vem kire nabavit:) Eni pravite power flex eni da ne da škripajo, eni original itd... Tisti ki ste nabavl gumice od prekoma, so ok za tak denar al bo treba kej več odštet da bo za en čas?
Pravkar prišel iz menjave...izpušna cev do katalizatorja, most, pa še pa še vijakov malo morje, preden gre ta palca vn...menjane gumice + končniki, zdej gre avto kot duh =D> 8)
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Naj bi šlo tudi brez odstranitve mosta, vendar bolj na tesno? :)
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

HyperJack napisal/-a:
sasoz napisal/-a:No ker mi vedno bolj poka in so najbrž krive gumice stabilizatorja, me zanima če jih je res tak hudič zamenjat in je treba dol pobrat cel most in s tem ponovno optika itd...? Aja pa bolj ko berem bolj ne vem kire nabavit:) Eni pravite power flex eni da ne da škripajo, eni original itd... Tisti ki ste nabavl gumice od prekoma, so ok za tak denar al bo treba kej več odštet da bo za en čas?
Pravkar prišel iz menjave...izpušna cev do katalizatorja, most, pa še pa še vijakov malo morje, preden gre ta palca vn...menjane gumice + končniki, zdej gre avto kot duh =D> 8)
Koliko si pa dal za delo oz. koliko cajta si menjal če si sam, da približno vem kolk me bo pršlo:)
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

slayer napisal/-a:Naj bi šlo tudi brez odstranitve mosta, vendar bolj na tesno? :)
Ja še z mostom dol se zatika, hehe. Problem je v objemkah gumic, ki so zaprešane z tisto matico, mi smo povrtali, da smo dobili narazen.

Aja pa še to POZOR! Jaz mam že tako ulaufan stabilizator, da ko smo stisnili objmemko gumice, je bil luft z novo gumico, smo podložili z 1mm inox ploščico dimenzije 20 x 30mm, je potem zagrabilo kot pes ježa. Objemke smo na koncu na rahlo zavarili in zmontirali nazaj.
Sicer me je koštalo 40€, ampak, da bi se to spravil sam doma brez kanala delat, bi bil avto 14dni na klocnih, pa vsi prsti polomljeni.
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

sasoz napisal/-a:
HyperJack napisal/-a:
sasoz napisal/-a:No ker mi vedno bolj poka in so najbrž krive gumice stabilizatorja, me zanima če jih je res tak hudič zamenjat in je treba dol pobrat cel most in s tem ponovno optika itd...? Aja pa bolj ko berem bolj ne vem kire nabavit:) Eni pravite power flex eni da ne da škripajo, eni original itd... Tisti ki ste nabavl gumice od prekoma, so ok za tak denar al bo treba kej več odštet da bo za en čas?
Pravkar prišel iz menjave...izpušna cev do katalizatorja, most, pa še pa še vijakov malo morje, preden gre ta palca vn...menjane gumice + končniki, zdej gre avto kot duh =D> 8)
Koliko si pa dal za delo oz. koliko cajta si menjal če si sam, da približno vem kolk me bo pršlo:)
ura in 30min dela, 40€
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ni opcije da dobiš narazen, ker so "objemke" naprešane skupaj. Enostavno moraš vzet ven in potem na prostem spravit narazen. Razen če si kakšen čarovnik.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Potem še ni tolko dela kot sem mislil, bom pa najbrž vseeno raje dal narest enemu popoldancu.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

TribesMan napisal/-a:Masti sem namazal toliko da je prek teklo... preprosto se s časom mast izsuši/porabi/izpere kaj jest vem. Te powerflex sranja so za ljudi ki ne delajo veliko kilometrov, ali pa za tiste ki non-stop šraufajo in jim ni problem vsake pol leta mazat gumice.
Da malo obudim nazaj to temo...
Pravis, oz pravite, da je potrebno mazat powerflex na stabilizatorju.
Ne razumem zakaj je pol reku men mehanik dans, da gumic stabilizatorja, taksnih in drugacnih materjalov se ne sme mazat? Da ravno ce so mazane zacnejo skripati in pokati
Uporabniški avatar
tajfl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Jun 10, 2008 11:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm

kaj si mislite o tej zadevi?
oziroma a lahko kdo komentira kako se obnašajo ti powerflexi, ker vidim da je že nekaj časa minilo odkar ste množično menjali... je bolš da od vargalanta vzamem?
http://www.powerflex.co.uk/black-series ... /8530.html
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Jst mam powerflex na sprednem stabililzatorju cca 4 mesece in se ne oglasa se nic. Nisem pa gumic nic mazau, na suho not dete.
Uporabniški avatar
tajfl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Jun 10, 2008 11:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm

a ma kdo idejo kaj bi pokalo pri naglem pospeševanju?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pri meni je menjalnik tolkel ob polosovino. Rešitev je bila menjava nosilca menjalnika.
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Imam celo balans štango z novim gumicami, in pa stabilizator palčke. Pozna kdo koga iz okolice Lj., da bi to "ugodno" zamenjal? Moji mehaniki jamrajo, da je to velik dela in da pod 100€ ne bo menjava, drži?
Odgovori
  • Informacija