Sklopka!

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Imam težave s sklopko oz. izgubljam stopalko. Ko sem kupil avto, sem po cca.2 tednih moral k mehaniku, ker mi sklopka ni primla, stopalka je pa padla v prazno.
Mehanik mi je sistem prezračil, pa je blo spet vse po starem. Zdaj pa se mi je začelo spet ponavljat, stopalka pade v prazno, sklopka komaj prime.
Kaka ideja, da mi ne bo treba vsak mesec na zračenje sistema k mehaniku. Mi namreč vzame dobrih 35 EUR.
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Pomojem bo potrebno zamenjati potisni cilinder.
Slika
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

preveri kako je, če ti spušča kaj zavorno olje drugače pa zna crknit kateri od obeh cilindrov. ali ti sklopka ne prime ko je avto hladen ali po določenih kilometrih.??
Alfa 147ŠiŠmiŠ
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

je vseeno, če je hladen ali pa po par prevoženih kilometrih. Avto mam kak dober mesec, ko pa mi je prvič ponagajala sklopka, pa ga nisem mogel dobit v brzino.
Kolko kaj pridejo cilindri? Jaz tud mislim da je cilinder na koncu. :evil:
Slika
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

cilinder pri sklopki pride manj kot 100 eur on v sklopki pa nebi vedo, oz sam cilinder ni9 tolk frag kot delo, saj je potrebno veliko šravfanja...
Alfa 147ŠiŠmiŠ
Bezi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Jun 21, 2009 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lenart

Problem je v tem da ima en cilinder v kabini drug je pa v menjalniku če ti je šel ta drug in če ti pušča olje boste po vsej verjetnosti mogli odmaknit tudi menjalnik...
Alfa Edition =)
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Bezi napisal/-a:Problem je v tem da ima en cilinder v kabini drug je pa v menjalniku če ti je šel ta drug in če ti pušča olje boste po vsej verjetnosti mogli odmaknit tudi menjalnik...
zgleda da je šel ta v menjalniku, ker ko smo ga prezračli je blo vse ok, zdaj pa je spet na koncu, komaj še kuplonga prime.
Slika
Bezi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Jun 21, 2009 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lenart

Ja poglej če ti spodaj pri menjalniku olje curlja, lahko pa pogledaš tudi znotraj pri sklopki če je kje kaj masno če je slučajno šel notranji celinder al pa kaka cevka... preveri tudi posodo zavornega olja če je olja manj ko pol v posodici pol veš da ti je ziher spustlo nekje...
Alfa Edition =)
Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

moj nasvet, ki se ti bo obnesel: gres lepo nazaj do prodajalca oz. ga poklices in mu poves da ti je prikriu skrito napako...in se probaj dogovorit za povrnitev stroškov oz, če ne gre drugač vsaj delno...
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

Pozdravljeni
Jaz imam isti problem s sklopko mi kr pade stoplka na dno in na dnu malce prime tolk da se da še prestavit. Kaj bi to lahko bilo?
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Zdravo..

tudi jaz imam podobno tezavo: Prisel z dopusta parkiral avto in opazil naslednji dan pod avtom majhen madez :( . Normalno se odpeljem brez problemov.
No zdaj mi je avto stal par dni in je nastal malo vecji madez pod njim. Ko preverim vse tekočine, ugotovim, da je nivo zavornega olje, ki je tudi za sklopko pod minimumom, ko se vsedem v avto pedalo sklopke pade na dno. :?

Predvidevam, da je sla nekje neka cevka, sam ne najdem nic .., ko sem gledal pod avto, mi je kapljalo nekje na sredini masine-blizu karterja za menjalnik.saj mislim tko..

Zanima me sledece: ali je vozilo vozno, ce dolijem nekaj olje brez da se sistem prepiha, ali ga moram pac nalozit na avtovleko?
In seveda, ce napako lahko odparvi vsak mehanik, ali moram pelat neku ki se spozna na ar?

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole zna bit cilinder sklopke...
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

berem da je to kr drago, ker je veliko sraufanja, če je res cilinder, kam peljat avto, sm iz lj.

Se pravi, če gre cilinder-avtomatsko spusti olje?
alfistek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Dec 20, 2008 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz mam isti problem s sklopko samo da meni postane pedal mehak samo nekaj cm in ne do konca pa še to ko avto vozim nekaj časa npr po avtocesti ko se ohladi je sklopka normalno trda kaj bi to bilo?
blagor nam alfistom
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

Alfistek enak problem se je meni pojavil včeraj zvečer. Ko avto stoji je sklopka normalno trda.
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo to?
Odgovori
  • Informacija