Predelava Twin Spark na plin / LPG

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kontaktiraj klubskega partnerja SIGAS in ti bodo vse pojasnili, kot klubskemu članu pa ti pripada še 20% popust na vgradnjo.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Jaz imam vgrajeno plinsko napravo v 145 2.0 TS 16v QV od sistema Zavoli. Predela se tako kot vsak drugi avto. Problemov ni nobenih, performance motorja je malenkost spremenjen ( enako pospesovanje iz nizkih do visokih obratov, ko se vozis na bencin cutis zamik odmicne gredi ki jo zamakne variator ( na plinu tega ne cutis ) ) .
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zamika ne čutiš, ker plinski računalnik ne zna zamaknit vžiga, potem ko variator stopi v akcijo... ni najboljše to. Zgubljaš moč in tudi poraba je slabša.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Jaz mam plin, pa čutim, da se vozim ful poceni.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

mare87 napisal/-a:Zanima me, če je kdo na forumu oz. če kdo koga pozna, ki ima predelan twin spark motor na plin (po možnosti 147, 156). Se to da, so kakšni problemi, kakšen je strošek vgradnje, poraba, kdo je vgrajeval, itd.
jas imam 146 1,6 t spark na plin in dela super. tisto o variatorju ne vem, plin ima 110 oktanov in se čuti kot večji navor... potem dela zvezno - vsaj meni.

Več na ZS
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

a33 napisal/-a:tisto o variatorju ne vem, plin ima 110 oktanov in se čuti kot večji navor... potem dela zvezno - vsaj meni.

Več na ZS
:) a zarad 110 oktanov ti avto bolje vlece??? HAHA .. Na plinu ima avto SLABSO moc pa se na trepalnice postavi...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

110 oktanov ti nič ne koristi, če motor nima kompresije, ki bi to izkoristila... tako da kaj dosti efekta od tega ni.
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Max. moč je manjša na plin zarad kalorične vrednosti plina, ki je manjša. To ne pomeni, da zaradi višjega oktanskega št. plina, popolnega zgorevanja ipd motor ne dela bolje oz ima v srednjih vrtlajih LAHKO večji navor.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Ima kdo izkušnje z njimi, po možnosti, da ima njihov patent na twin spark motorju? http://www.g-1.si/
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:110 oktanov ti nič ne koristi, če motor nima kompresije, ki bi to izkoristila... tako da kaj dosti efekta od tega ni.
Poleg tega je plin suh in nima dejanskih enakih lastnosti kot bencin. Ne vem ce se glih tok splaca to delat ;) sj nimas 5.0 masine pa da mas ne vem kaksno kilometrino spet.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

V firmi kjer delam, smo dva bencinska Kangooja (1.2 8V motor) predelali na plin pri G-1.

Katastrofa, od novega je trokiralo, kasneje močno smrdelo po plinu tudi v kabini. Avto se je zaganjal, moči komaj še dovolj da se je kam premaknilo (ne rečem, 1.2 res ni petarda, ampak ko je laufalo na plin, je bila res nepremičnina).
Večkrat po vgradnji sta bila oba avtomobila pri njih pod reklamacijo, ampak potem zmeraj isto.

Ne vem, mogoče niso znali nastavit zadeve kot je treba, mogoče so samo vgradnjo naredili šalabajzersko, mogoče kaj tretjega...
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Pravjo, da majo nek svoj patent, da se plin vbrizgava v realnem času in da je samo njihov sistem tak...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

To ne vem, je pa moja izkušnja stara že cca. 7 let, tko da možno da so kej novega poštudiral od takrat :D
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

GEISTERFAHRER napisal/-a:Jaz mam plin, pa čutim, da se vozim ful poceni.

kdo ti je vgrajeval plinsko napeljavo, katero firmo?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Bojanxe napisal/-a:To ne vem, je pa moja izkušnja stara že cca. 7 let, tko da možno da so kej novega poštudiral od takrat :D

ma obljubljajo 7 let garancije na vse komponente brez omejitve kilometrov. zato me zanima, ker avtomobila še neb menjal, delam pa po 20.000km na leto...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Odgovori
  • Informacija