Predelava Twin Spark na plin / LPG

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

enako pri meni. Tek motorja je veliko bolj miren in manj tresoc. se zvok izpuha se spremeni ko laufa na plinu. malo bolj zadusen je. izginejo visoki toni izpuha ob pospesovanju napram bencinu. To da se naprava znuca in zacne avto cudno delat pa prvic slisim. Kolega ima plinsko napravo ze krepko cez 6let in prevozil 300kkm+. nikoli nobene tezave, redni servisi plinske naprave in mir. to kar pa ti opisujes VUSO pa meni disi po zapacanem ali pokvarjenem injektorju, se ena moznost je pa tudi da je membrana v uparjalniku fuc in je zrela za menjavo.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Koliko pa stane kaj taka zadeva skupaj z montažo?
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Računaj na 1000 eur minimum oz več ... če daš brez Flashluba, ker za alfo ni treba. Ima namreč kvalitetne ventile, drugi avti pa ne vsi...( opel ), tam je FL obvezen.

Colibry a ti imaš flaslube na alfi, pa kero mašin imaš?

Lp
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Colibry: hvala za namig, se bo preverilo :wink:
Hecno je, da zadeva še zmeraj dela. poraba je ista kot na začetku, avto še vedno "normalno" gre, ampak ni pa več tiste tišine in mirnosti, kot je bila na začetku.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Evo moji podatki.
Potovalni računalnik nekaj mesečno povprečje 13,5 l/100km.
Preračun realne porabe plina pa 13,25 l/100km.

Bi se lahko reklo, da je poraba identična, razen če potovalni računalnik precej laže v kar pa dvomim, ker ko sem se še vozil na bencin je kazal točno.

Glede nastavitev bom še enkrat povedal, da se da marsikaj in praktično ni razlik med obema gorivoma oz. so zanemarljive, razen finačnega učinka.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

po dveh izpraznjenih rezervoarjih plina lahko napišem tudi nekaj o porabi. Povprečje dveh rezervoarjev je 9,1lplina/100km: Povprečen doseg 418,5km; povprečno tankanje je blo 38,1l.

Povprečna poraba bencina se mi je pa gibala med 8,2 - 8,6l/100km (90%je avtoceste - da nebo kdo zopet imel kakih teorij, da 2.0 motor troši več...).

Torej če se preračuna z pov. porabo bencina 8,5l to znese na okoli 7% večjo porabo plina (Colibry).
Torej po teh izračunih sem prišel do zaključka, da se mi bo pri do 4.000km/mesečno (kolko jih nardim) investicija dokaj hitro povrnila. Najlepši pa je seveda občutek na tankšteli ko te poln rezervoar pride med 23 -28e =D>
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

super :D

z enakim motorjem delam priblizno enake kilometre. torej ti vse popolnoma stima. Bi se pa rad v bliznji prihodnosti dobil na kaksni pijaci ko bos imel cas da si ogledam zadevo in ce nimas nic proti naredim se kaksen krog.

LP
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Alfa sport napisal/-a:
a33 napisal/-a:
a33 napisal/-a:mene zanima kašni so znaki zapacanega filtra oz mebrane na plinski napravi ?
nobeden nič?
Jaz imam sedaj s plinom 70000km, enkrat sem ga sam kontroliral, drugiča pa servis. Zaenkrat vse OK. V bistvu ti hočem povedati, da v plinu nekih strašnih nečistoč.
Če bi pa le slučajno prišlo do tega, je pa enako, kot pri katerem koli drugem filtru ... torej pretok je omejen, kar se pozna na moči, mogoče predčasnemu preklopu nazaj na bencin, mogoče nemiren tek.
Pelji na servis saj sploh ni drago. Jaz dam 20-30 EUR 1x na leto pa pogledajo, če je vse OK.
Hvala.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Nabavil Aflo 147, 1,6 TS predelana na plin, zadeva deluje super. Bom poslikal napeljavo in rezervoar.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

lepo poslikaj da vidmo. kolk ti porabi plina?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce koga zanima, imam anpeljavo za plin za alfo 145 komplet z elektroniko
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

ko tukaj to tak berem se spomnim časov ko si tanko za 20€ polni tank...to so bili lepa mlada neumna leta :P

sem tanko v APN 6S 95 benzin za 2€ pa se furo en teden :P

se opravičujem za tako objavo...nostalgija pač ob vsem tem koliko se da prišparat pa kakšne so zdaj cene goriv :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

sem pred kratkim videl, ko je prisla huda bejba z hudim avtom, pa tankala za 5 eur. Tak da kdo je rekel, da je gorivo drago :mrgreen:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ena neumesna ampak: men skoz isto pije, zmeri tankam za 20 evrov:D
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Ker je bilo vedno več in več dizelskih agregatov na cestah so šle cene diesla tudi gor,sedaj folk na veliko predelava na plin,in samo čakam kdaj bo začela cena pline nenormalno naraščati :wink:
"I cant" is not an option !
Odgovori
  • Informacija