Predelava Twin Spark na plin / LPG

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

mare87 napisal/-a:
Bojanxe napisal/-a:To ne vem, je pa moja izkušnja stara že cca. 7 let, tko da možno da so kej novega poštudiral od takrat :D

ma obljubljajo 7 let garancije na vse komponente brez omejitve kilometrov. zato me zanima, ker avtomobila še neb menjal, delam pa po 20.000km na leto...
Ja dajejo ze 7 let garancije na delo,ne pa na to ce teb kj crkne zrd tega v motorju.tudi js imel slabo iskusnjo cca. 3 leta nazaj podobno koz bojan..samo da je biu drug proizvajalec. Ampak se vedno sm mnenja da za tako malo letno kilometrino ne vem ce ravno potrbujes predelavo na plin...sicer se pa baje dobi tudi neka kombonacija kot nek dodatek bencinu kinga vlivas v tank ce imas preselavo za plin,saj s tem dodatkom naj bi dosegal malo bolse pogoje za delovanje motorja.je pa zadeva iz nemcije,ker je kolega tam predelal avto in od tam dobiva te stvari...sam on res dela cca. 10.000 mesecno...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

G1 so salabajzarji iz lastnih izkusenj.

Moje mnenje - vgradi najcenejsi preizkusen plinski sistem,ki ga dobis na trgu.

Kar se 7 letne garancije tice, majo tko drag servis da se ti skor ne splaca
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:G1 so salabajzarji iz lastnih izkusenj.

Moje mnenje - vgradi najcenejsi preizkusen plinski sistem,ki ga dobis na trgu.

Kar se 7 letne garancije tice, majo tko drag servis da se ti skor ne splaca
Se bi kr strinju tle s tabo ‼
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Imel predelano alfo 156 2.0 ts na plin. Vgrajen sem imel sistem Zavoli. Zadeva je laufala brez problemov. Avto ni trokiral, cukal in pri vsakodnevni voznji ni blo cutiti razlike v delovanju avta. Torej ce imas moznost, ti priporocam enak sistem. Pogoj je edino motor v koliko toliko dobrem stanju kajti pri delovanju na plin se vsaka tezava pri delovanju na bencin potencira ( ce ti recimo na bencin rahlo cuka ti bo na plin konkretno trokiral ce me razumes). V svojo sem dal vgradit plin pri 170000 km in ni bilo problemov. Zadovoljni smo blido te mere, da si je moja tud svoj avto dala predelat z enakim sistemom in prav tako zadeva deluje odlicno. Verjetno bo pa se tretji avto - zamenjava 156-ke sel na plin.
Aja, pa servisi so na 20 tkm, prvi je zastonj, vsak naslednji pa 50€ z trinkgeldom za mehanika :)
Je pa odvisno tud od vgrajevalca. Sistem je lahko odlicen. Ce ga vgrajuje salabajzer, nebo delovalo kot je treba. Najdi dobrega.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
dmitja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Avg 27, 2017 8:13 pm

Pozdravjeni!

Imam Alfa romeo 147 twins park 105 konjev in letno naredim priblizno 30.000km. Trenutna poraba mi niha okoli 9, 10 litrov. Razmisljal sem, da bi avto predelal na plin(LPG). Po koliksnem casu se bi mi investicija povrnila? Se res izgubi toliko na moci, kot sem prebral na forumih? Kaksen je letni strosek servisa? Kolikšno porabo lahko pričakujem na 100km? Lahko priporočate katerega predelovalca?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!



Edit: prestavljeno v sorodno temo .... (MaStr)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Zre ti precej. Mogla bi zrt 7-8 normalne voznje. Men je 2.5 bmw zrl 10-11 plina, 2.0 honda pa 11-12, podobna voznja. Pri tako malem motorju se bo poznalo na moci ampak nic drasticnega.

Servisi plina so bolj preventivni na 15-20kkm, par 10€ max. Povrne se ti hitro, sploh pri tvoji kilometrini.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Jah za isto vožnjo in moč popije cca 10% več - toliko je tudi manj energije na liter bencin proti LPG. Men suby požere kar precej, vendar tudi ne vozim ravno varčno in še ceste mi niso naklonjene :wink: mojo statistiko lohk tle vidiš:
Slika
glede na tvoje cifre pa bi tako pričakoval nekje 11 l/100km. Za poračunat investicijo pa tud hitr zračunaš, obstajajo še na netu preračuni :wink:
Slika
zobnik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Feb 15, 2019 11:15 pm

A kdo pozna ta avto na plin oz. si ga je kdo lastil in kake izkušnje imate.
Plin v avtu že imam samo na renoju.

Slika



Edit: Premaknjeno v primerno temo ...
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

porabo se dobi tud ca 8 do 9 lit lpg ja za 1,6 120 alfo. Sistem bp preverjen na 10 let.
Če koga zanima ugoden in kvalitetenlpg sistem zs
zuz3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Pe Nov 04, 2016 12:04 am

Kako se obnese plin v alfi 147, a dela vseok ne cuka

Ker znamke. Vgradnje so ok

Kako je z servisom kaj se menja kolk stane a krkoli 35eur

Kako je pa glede mazanja ventilov da ne zariba
aje sploh možnost in kakšna

Lp
Odgovori
  • Informacija