Polosovina / Pogonska gred - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Hja..so tudi govorili da dizli niso problematicni...pa je kar neki vodnih pump zaribalo rezultat pa vemo kak je bil, zdaj dela pa velika vecina glavne servise na 80.000km :? Pol so tu EGR, LMM. Zato me zanima koliko ljudi je ze menjalo polosovine, da vidim ali nas bo 3-5 na forumu....ali se nas bo nabralo 20 komadov.

lP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:
Foggy napisal/-a:Zamenjali smo desno, je bilo pa zanimivo to, da ni bilo pogojeno z pospeševanjem in zavijanjem. Slišal se je rahel TK, TK, TK, TK in to ne vedno, tudi pri počasni vožnji naravnost brez dodajanja plina se je pojavil.....
Podobno??

http://www.shrani.si/?v/87/OaIe0HL/dsc8 ... otanje.avi

@minimi
ja desno manseto pri menjalniku sem imel poceno...kjer je notranji zglob. Zato sumim isti problem kot ga je imal foggy.

LP
Dokaj podobno, vendar ni bilo tako glasno.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Creed napisal/-a:Hja..so tudi govorili da dizli niso problematicni...pa je kar neki vodnih pump zaribalo rezultat pa vemo kak je bil, zdaj dela pa velika vecina glavne servise na 80.000km :? Pol so tu EGR, LMM. Zato me zanima koliko ljudi je ze menjalo polosovine, da vidim ali nas bo 3-5 na forumu....ali se nas bo nabralo 20 komadov.

lP
A naj polemično napišem al ne?:firedevil: OK, ne bom....bom samo malo omilil...:bootyshake:
Ko boste nabrali teh par, ki so jim šle polosovine, pa dejte še pregledat, koliko jih ima čipane...samo tako za foro, ker verjamem, da se vsi zavedamo, da ko gre čip noter, potegne za sabo določen % kvarljivosti več, predvsem sklop sklopka-menjalnik-polosovine, pa še kaj bi se našlo, pa nočem izpast kot apriori zagovornik, a da je malček zadeva zbilancirana.... :cheers:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

No ja...ce je cipana najbolj trpijo polosovine z zglobi, diferencial in pa turbina. Sam vodna pumpa se pa lih tako vrti ali je cipan avto ali ne.

Seveda pa vsako poseganje v avto (od nizanaja naprej) prinese tako + kot -.

No kaj zdaj...kolikor vem je samo foggy, svabo in fgd menjal polosovine. Sebe ne bom se stel ker nisem se 100% da je to krivo za moje probleme.
Anybody else?

LP
Zadnjič spremenil Creed, dne Pe Sep 04, 2009 2:10 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
fgd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Dec 21, 2008 1:50 am

TribesMan napisal/-a:fgd zamenjaj zgornjo roko pa bo nehalo škripat...
Zgornja roka, pravis? #-o

Kolko pa to kosta? :?
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Creed:
Sam tolk iz radovednosti, kaj še zdaj nisi zadeve poštimal, al sem jaz kaj zamudil? Ker zdej te pa ta zadeva jebe že kak mesec in pol. Jaz bi živce zgubil če bi se mi to dogajalo in bi šel ta drugi dan na servis.
Al čakaš da zglob zariba in te bo pustila na cesti :lol:
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

fgd napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:fgd zamenjaj zgornjo roko pa bo nehalo škripat...
Zgornja roka, pravis? #-o

Kolko pa to kosta? :?
ponaredek okoli 60, original okol 80+ delo.
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Bearex napisal/-a:Creed:
Sam tolk iz radovednosti, kaj še zdaj nisi zadeve poštimal, al sem jaz kaj zamudil? Ker zdej te pa ta zadeva jebe že kak mesec in pol. Jaz bi živce zgubil če bi se mi to dogajalo in bi šel ta drugi dan na servis.
Al čakaš da zglob zariba in te bo pustila na cesti :lol:
Cakam vrsto na servisu :mrgreen: 23. je d-dan
Pa vprasanje ali je zglob :-k

LP
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

tudi pri meni je nastal problem z desno polosovino,...in me zanima kaksen je kaj rok čakanja pri teh FD da ti jo obnovijo?

drugače pa ko ste omenjali da vam nekaj poka, je meni danes serviser reko da so to prednje gornje vilce(mogoce je tu blo poimenovano roke-nisem na tekocem z vsemi izrazi)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja zgornje roke ali vilice. Mehaniki z razlicnih pokrajin drugace recejo eni in isti stvari :)

LP
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Creed napisal/-a:Ja zgornje roke ali vilice. Mehaniki z razlicnih pokrajin drugace recejo eni in isti stvari :)

LP
pol sem pravilno sklepal...kakor koli se reče->menjat bo treba :?
Uporabniški avatar
tajfl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Jun 10, 2008 11:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm

pred kakim mesecom so mi na FD-ju obnovili levo polosovino z demontažo/montažo za 230€, naročil sem se 2 dni prej, opravljeno je bilo semizdi v 5ih urah. treba pa bo tudi desno saj se že sliši tk tk tk kot pri levi samo še ni čisto "zrela", prejšnjič sem predolgo čakal zaradi financ zdaj pa bo alfica malo manj dolgo trpela. avto NI ČIPAN, prevoženih je 140000.
aja pa garancije je eno leto
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

jaz mam tudi na stevcu 139000km...to so komplet polosovino z montazo racunali 230€?
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

dnovak24 napisal/-a:
fgd napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:fgd zamenjaj zgornjo roko pa bo nehalo škripat...
Zgornja roka, pravis? #-o

Kolko pa to kosta? :?
ponaredek okoli 60, original okol 80+ delo.
Si bom sposodil temo. Meni tudi zdejle ko mraz pritisne desno kolo narahlo "zacvili" ko grem čez luknjo. Niti ne na vsako. Sem pa tja. Bolj ko je mraz, bolj pogosto. Sem že peljal pogledat k mehankarju, je pogledal in pravi da lufta ni nikjer, da se to sliši ko neko gumico skup stisne (sva se tudi peljala en krog). Me sicer ne moti tako zelo, ker se ob prižganem radiu komajda sliši, pa vseeno me moti. ?
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Ce slisis skripanje zgoraj pri armaturi, bo zagotovo zgornja roka. Cena na pooblascencih je 70€.
Odgovori
  • Informacija