Šobe - AR 156, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

halenar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Jun 29, 2009 10:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: črna na koroškem

kje najceneje do šob za vbrizg goriva 156 multi jet 16v 110kw
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sicer malo dvomim da bi bile šobe krive, ker to je hudičevo redko, razen pri izjemno visoki kilometrini, ali pa če mogoče uporabljaš "rdeče gorivo", ampak ena možnost je, da greš na čiščenje šob. Cena mislim da je 80€ po kosu... veliko ceneje kot nove.

BTW, kako so opravljali diagnostiko pri stepančiču? Ste logirali podatke med delovanjem mašine? Ali je samo prebral napake iz računalnika? Ker če se je samo povezal gor in prebral kode napak, potem pač ne moreš nič ugotovit...
halenar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Jun 29, 2009 10:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: črna na koroškem

kurilec je bil dober za golfa 1,2 ne pa za moj konjiček,kako je prišel na dize,tako ,da ni našel drugega vzroka zakaj mi kadi.Kje se "spucajo" dize in če to kaj pomaga da mi bo manj kadila?
Uporabniški avatar
matkeg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe Jan 23, 2009 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjernej

Mi lahko kdo pove, kakšen učinek ima tekočina za ''čiščenje'' šob? Je to kaj koristno oz. če to prakticirate?
Ali je bolje prakticirat kaj takega
http://avtoelektrika-grajzl.si/index.ph ... /5/18.html
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Osebno ne eno ne drugo (prvo praktično nima učinka, drugo pa verjetno zelo blizu prvega).

Če hočeš kaj naredit, potem naredi to z ultrazvokom.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
matkeg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe Jan 23, 2009 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjernej

Rad bi mal hvatav krivine ker se mi ne da to šraufat stran je s tem veliko dela?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sam nimaš tega kej šraufat... ker nimaš opreme za čiščenje. S samim ultrazvokom pri dizel šobah ne boš nič naredil, rabiš izredno agresivna čistila da spucaš dizel šobo, edino učinkovito pa je obnova šobe, kar pa stane pri uradnem bosch serviserju 80-100€ po kosu...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Sam nimaš tega kej šraufat... ker nimaš opreme za čiščenje. S samim ultrazvokom pri dizel šobah ne boš nič naredil, rabiš izredno agresivna čistila da spucaš dizel šobo, edino učinkovito pa je obnova šobe, kar pa stane pri uradnem bosch serviserju 80-100€ po kosu...
JP!
sem dal jaz na ultrazvok in ni imelo nobenega učinka, razen na zunanjem delu.....ker če hočeš šobo spucati, mora šoba delati..... pri bencinu je drugače, ker ne rabiš takšnega pritiska v šobi....

Nato sem jo dal serviserju zrihtat, jo je razstavil in zrihtal!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sobo prklops na anpetost in soba dela, mogoce pravokotono napetost gor in kaksno pametno frekvenco pa na ultrazvok
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ja šobo za benz.....pa na cevko....pa malo pritiska notri in dela!

pri dizlih je drugače
....prvo kot prvo rabiš visok pritisk (CR ima cca 300 Barov v prostem teku....potem gre samo še gor)
....drugo....večina šob je na piezzo elemente...torej moraš vedeti kaj boš gor priklopil in ne kar en signal....no tle imamo "srečo" saj so italjani ostali na el.magnetnem delovanju-navitju....


vglavnem za pucanje bencinskih šob jih je veliko z solidno - domačo opremo...za pucanje dizl šob pa so aparature drage ko žafran....in tudi malo jih je , ki se s tem ukvarjajo......doma narejene aparature niso nevem kako uspešne....problem pri teh šobah je tudi pritisk, ki ščasoma deformira notranje dele šobe.....
davor84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Maj 23, 2015 10:28 pm

Lp pred nekaj dnevi mi je avto zacel mocno cukati in javilo mi je napako na 3.šobi.ko sem konektor pritrdil z vezico je bilo ok.potem sem zamenjal konektor starega sem odrezal novega zalotal.avto mi je zopet zacel cukati in zopet sem dal vezico okoli konektorja ampak avto na visjih obratih ne vlece kot bi moral.je verjetno fuč kontakt na šobi?se da to menjat ali je potrebno menjat komplet šobo?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Konektor je fuč 100%... to je zelo pogosta napaka. In vedno na 3. cilindru (šteje se od jermena).
davor84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Maj 23, 2015 10:28 pm

Potem je najbolje da kupim nov konektor ker ta je bil rabljen.je mozno da je kontakt na šobi zanič?ali je bolj verjetno da sem že zanič rabljen konektor zalotal?je tudi verjetno da zaradi tega pri določenih obratih avto ne vleče kot bi moral?sedaj imam konektor stisnjen z vezico.
Uporabniški avatar
gorazdr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: To Sep 01, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD mjet
Kraj: Kočna

Sem imel jaz tudi probleme s konektorjem na 3-jem celindru. Sem probal s kontakt spreji itd pa v resnici ni nič pomagalo, potem mi je pa na Opel servisu rekel naj probam s kleščami kontakt malo stisniti. Sem probal malo stisniti in res problema ni več (že dve leti).

LP, Gorazd
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD m-jet FL
Oktober
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Maj 18, 2018 4:01 pm

Pozdravljeni,

zanima me če pašejo šobe iz Fiat Stilo 1.9. jtd 85 kw 2004 letnik na Alfo Romeo 156 1.9. jtd 103kw 2004 letnik?
Avto je začel cukat pa izklapljat turbino. Zdržala je še iz Šentruperta do Bleda pa nazaj pa še par 10km po okolici sedaj pa je pri mehaniku pa ni 100% če to paše? Šobe imam še od časov ko sem vozil Stilota pa nebi neki po nepotrebnem stroškov delav.

Hvala za odgovore.
Lep pozdrav.



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ....
Odgovori
  • Informacija