Parkirni senzorji - naknadna vgradnja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Ima morda kdo izkušnje z senzorji znamke MED?
Naj bi bili prva vgradnja na Škoda, Audi in VW.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a original park senzorji kažejo razdaljo na displeju od števca pri alfi 147?
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Je kdo odstranjeval plastiko iz prtljažnih vrat in zadnjega stebrička pri 156 sw?
Namontiral sem senzorje in moram kable speljat iz lampe za rikverc do prtljažnika, vendar je tista plastika na vratih zelo močno fiksirana in ne želim česa polomit. Je narejeno na enak način kot pri stranskih vratih ali je kakšen trik? Na stebričku pa je verjetno treba le potegnit stran kajne?
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če si odvil vse vijake sam potegneš stran.
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Zdravo.
Zelo poceni senzorje sem kupil v Trzinu. Je bilo potrebno vrtat v odbijač, kronska žaga pravilnega premera je bila priložena. V predalček v prtljažniku sem namontiral razdelilno škatlico, napajanje sem vezal na luč za vzvratno vožnjo (se vklopijo senzorji samo ko daš v vzvratno prestavo). V primeru, da imaš samo piskača, ga lahko namontiraš v prtljažniku, če pa imaš takšne z displayem pa je le ta povezan s samo enim relativno tankim kablom, katerega položiš pod plastične obrobe in ne rabiš razstavljati avta. Dela je za pol urce (če delaš počasi in zelo natančno), senzorji pa te bodo razveseljevali še dolgo časa. Priporočam.
LP, Matjaž
shmeker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jun 09, 2011 4:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Jaz sem pri prejšnjem avtu imel park senzorje in sem bil zadovoljen z njimi, edino škoda mi je bilo odbijača ker ga praktično uničiš z vrtanjem zato sem pri zdajšnji 156sw preklopil namesto na senzorje kar na kamero. Cena je skoraj enaka montaža pa praktično ista kot pri senzorjih le da se tukaj zvrta ena sama luknjica za vijak cca fi1cm. če se že kdo še odloča za senzorje pol priporočam kamero.
lp
jaka1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Jul 24, 2011 9:39 pm

Kam pa namontiraš display, da ni videti "grdo" in kakšna je cena ter kaj si kupil?

LP
JAKA
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

tisti ki ste park senzorje vgrajevali na 156. kje ste potegnili kable iz odbijača v kabino??
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ena zanimivost,ko se ti zalima sneg na zadnji odbijač,se senzor takoj oglasi ko daš vzvratno :wink: :?
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Jaz sem jih speljal čez luknjo za kable od luči, ki osvetljujejo tablico.

S snegom zaenkrat še ni bilo težav, nisem pa pogledal, če so bili senzorji pokriti z njim (bil je po zadnji šipi, ko sem prišel domov in parkiral na slepo)
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
shmeker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jun 09, 2011 4:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

jaka1 napisal/-a:Kam pa namontiraš display, da ni videti "grdo" in kakšna je cena ter kaj si kupil?

LP
Display je v bistvu v vzvratnem ogledalu ki ga montiraš na original ogledalo...malenkost večji je pol ampak drugi niti ne opazijo razlike....cena pa je tam okrog 250€
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

shmeker napisal/-a:
jaka1 napisal/-a:Kam pa namontiraš display, da ni videti "grdo" in kakšna je cena ter kaj si kupil?

LP
Display je v bistvu v vzvratnem ogledalu ki ga montiraš na original ogledalo...malenkost večji je pol ampak drugi niti ne opazijo razlike....cena pa je tam okrog 250€
sem slišal že pritožbe nad tem ogledalom, da zmanša vidni kot...

še eno vprašanje. pri 156SW. senzorje se veže na vzvratno luč. pa me zanima samo na keri konc "kabla" ste kej vezal to? ker sama žarnica je v prtlažnih vratih pa se mi zdi mal preveč dela do tja vlečt kabl da bi dal na luč. je še vmes kako vezje oz kar koli ali ste kar poiskali pravi kabel mal olupli pa zraven pricinli??
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
shmeker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jun 09, 2011 4:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

turko napisal/-a:
sem slišal že pritožbe nad tem ogledalom, da zmanša vidni kot...
nebo držalo saj je ogledalo še večje od originalnega in je dejansko lepo pregledno
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

Display je v bistvu v vzvratnem ogledalu ki ga montiraš na original ogledalo...malenkost večji je pol ampak drugi niti ne opazijo razlike....cena pa je tam okrog 250€[/quote]

Dobr si plaču tole stric.. :)) za tako ceno, roko na srce 4 komplete ekrana+kamere :)) in vsi delajo prfektno
ajznpon
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jun 30, 2011 7:35 am

Imam namen montirat senzorje ali pa kamerco (cenejšo varianto,ker 250 e je veliko)kje se lahko kupi,sem iz okolice Lj.lp
Odgovori
  • Informacija