Parkirni senzorji - naknadna vgradnja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Ne ne- žico sem potisnil čez luknjo, ki sem jo izvrtal za senzor.
Zakaj do tal? Bom poslikal pa označil, da si boš lažje predstavljal.
LP
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Mislim, da bo pri 147 to problem, ker je v prtljažniku samo tista luknja s tesnilom za elektriko do lučk za tablico, ki ima premer okoli 2cm. Bojim se, da ne bom zadel luknji za senzor, ki bosta skrajno levo/desno.
Kako si pa zatesnil potem tisto odprtino v prtljažnik?
Ali si kable senzorjev za odbijačem potisnil v kako cev (podobna cev kot elektrika po hiši)?

Hvala in lp
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Slika

tako izgleda moja 156 brez odbijača. Poglej če je mogoče med stiroporom in odbijačem kaj lufta, da lahko kable povlečeš mimo. Stranska dva senzorja bosta problem za kable speljat do luknje razen, če lahko z roko prideš blizu od spodaj pod odbijačem, potem tudi te ne bi smelo biti problem.

Jaz sem vse kable speljal skozi luknjo s čepom, nato pa na čepu povrtal odprtino, toliko da je vse stisnjeno skupaj, ko je napeljava senzorjev zraven. Po enem letu ni problemov, da bi kaj zamakalo.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Včeraj popoldan sem se ponovno lotil montaže. Ugotovil sem, da bi šlo brez da odstranim odbijač, če si pomagam z žico (kot je že napisal majstor). Tudi tisto tesnilo za prehod v prtljažnik se da lepo izvleči s kleščami.

Potem sem nalepil tisti zaščitni trak za malarijo, izmeril in narisal pikice na trak, kjer bom navrtal luknje, nakar ugotovim, da sem nekam založil kronsko žagico dan prej, ki sem jo dobil zraven senzorjev. Iskal sem jo do mraka, ko sem bil primoran avto sestavit nazaj, žagice pa nisem našel.

@majstore,
ti si naročil enake senzorje preko ebay-a. Ali lahko pogledaš kakšen je fi žagice (po senzorju sodeč bi znal biti okoli 22), ker sem škatlo žagice vrgel v smeti še isti dan, ko sem dobil senzorje?

@Assholer
konektorji senzorjev so preveliki, da bi potem, ko bi jih potegnil skozi novo izvrtano luknjo na že obstoječem tesnilu, da bi vse skupaj tesnilo. Verjetno bom naredil novo luknjo v pločevino, in vse skupaj zatesnil s kakim silikonom. Če imaš čas/možnost lahko poslikaš to tesnilo.

EDIT: aja, še to. Če se pod pravilim kotom pogleda zadnji odbijač, sta levo in desno od tablice takšna kroga. Predvidevam, da sta namenjena ravno parkirim senzorjem. Ni pa teh krogov kje drugje na odbijaču.

Hvala in lp
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

@jefk
Če se boš res lotil montaže senzorjev brez odstranitve odbijača, sporoči če bo le ta uspela in vmes naredi kakšen shoot za nas amaterje, da bomo lažje ponovili postopek :)

lp,
matjaz
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Bom poslikal, če pa bo uspelo, pa slike tudi objavim. Čakam samo, da najdem nakaj prostega časa, predvsem pa žagico.

Se vam takšna razporeditev zdi ok?
Slika

Lep pozdrav
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

Danes sem se še jaz malo bolj posvetil montaži senzorjev in sem senzorje tudi zmontiral brez demontaže odbijača. Sedaj pa mi probleme dela napeljava kabla do luči za rikverc. A je res potrebno pobrati vso plastiko iz prtlažnih vrat (in pri tem potrgati vse štifte) za napeljavo kablov, a je mogoče kakšna drugačna rešitev...? Ima kdo kakšen nasvet?


Lp,
Matjaž
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Tu ni bližnjic. Snami plastiko dol, če pa se kakšen štift zlomi, kupi novega na servisu :roll:
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Kako si pa prišel v prtljažnik, če nisi odstranil plastike? Ta se odstrani čisto simpl (govorim za 147).
Odviješ 3 križne vijake in 2 imbus (mislim da je 6), ki sta na tleh prtljažnika. Ko imaš vse odvito, na levi/desni strani začneš vleči navzgor od strani proti sredini plastike. Če boš delal z občutkom, nimaš kaj polomit. Jaz sem že 2x dol jemal in drugič, ko sem vedel kako je pritrjeno, nisem bil več nežen pa je šlo brez problema.

Lp,
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Če mogoče koga zanima, sem spisal en hiter vodič, kako vgraditi senzorje. Gre za Alfa Romeo 147, letnik 2002.

Lep pozdrav

Gre za 28MB velik pdf
http://home.amis.net/kocbekj/avto/alfa1 ... vAR147.pdf
Uporabniški avatar
kostolomc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: To Dec 20, 2005 6:24 pm
Kraj: "Moj dom je Lublana ...."

a ma mogoče kdo tale zunanji delček okoli parkirnega senzorja ki pride na odbijač....menjal bom razbit odbijač in sem uspel tudi ta delček razbit...parkirni senzor je začuda ostal cel in deluje....ta nov odbijač je pa brez lukenj (jih bomo na novo zvrtali na označenih mestih)

al pa če kdo ve kje bi se dalo to nabavit ?


Slika
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Naročil sem pri temu tipu iz ebaya in nisem dobil senzorjev niti mi ne odgovarja na maile. Tko v vednost, če bo še kdo naročeval...
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

mihecmiha napisal/-a:Naročil sem pri temu tipu iz ebaya in nisem dobil senzorjev niti mi ne odgovarja na maile. Tko v vednost, če bo še kdo naročeval...
Če si plačal prek Paypala vloži pritožbo in denar boš dobil nazaj. (v primeru da od naročila ni minilo več kot 40dni)
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Je minilo ja, ker sem mu po cca treh tednih poslal mejl in mi je odpisal, da je on poslal in da naj počakam še kak teden, da kao dolgo traja ker je iz Kitajske poslano. Po tem tednu sem ga spet kontaktiran in je razložil, da se je verjetno kaj zataknilo v transportu itd... Predlagal je, da še enkrat pošlje brez da mu kaj plačal. Sem si reku ok, mogoče tokrat pride. Čakal še en mesec in nič. Zdaj pa pač ne odgovarja na maile. Sej se mi ne gre za unih 10 evrov, sam tko, da se ne bo še kdo nategnu...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No isti postopek sem dobil za eno drugo robo od enga druzga kitajca. Ne morem dat negativnega in ne paypal kontaktirat.
Kaže da to postaja vedno bolj aktualno pri kitajcih.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija