Parkirni senzorji - naknadna vgradnja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Urbi napisal/-a:
WOW... pa moj komentar je bi izključno dobronameren (nobenega pametovanja)... kdo te je že dons tako razpizdil, da zdaj lajaš?

Lp Urban
Ne lajam, nisem pes, morda bom v naslednjem življenju.
Velik vas je takih biserov po forumih, mi gre včasih mal na živce, k se mi ljudje spotikajo ob besede.
Dobro, sej mogoče si hotel dobronamerno vse skupaj naravnat, sam meni je izpadlo drugače.
Lepo sem napisal da se bom izognil carini, oz. po tvoje bi moral napisat, da se bom izognil carinski pošti, kar je za mene laika, povsem isto...če pride paket iz tujine, ga bo prav gotovo obravnaval Carinski urad.
Ker pa bo na mojo srečo vrednost paketa manj kot 22€, se bom izognil vsem carinskim formalnostim...od plačila obvestila, do plačila DDV.ja itd.
Sicer pa to verjetno že vsak ve, če je kadar koli nabavljal preko spleta iz držav izven EU.
Slika
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Pozdravljeni,

tudi jaz sem se odločil, da si vgradim parkirne senzorje. Naročil sem tiste iz ebaya, ki so bili omenjeni na prejšnji strani.

Senzorji bodo vgrajeni v Alfo 147 2002 letnik.

Ker imam pre-facelift model, ne najdem pravega mesta za vgradnjo, saj je nad tablico tista okrasna letvica, ki moti vse skupaj (je polkrožno izbočena). Faceliftane je nimajo in se da senzorje lepo namestit.

Prilagam slike, pa vas prosim, če mi lahko kdo označi mesta, še boljše pa je, če kdo pripne sliko pre-faceliftane z že vgrajenimi senzorji.

Hvala in lp

Slika

slika letvice
Slika
rookec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 6:31 pm

sej senzorji nesmejo tok visok pridt...
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Za moje senzorje je pisalo višina od 50-60 cm.
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Ja, sej to je nekje taka višina. Nisem našel nobene slike, kjer bi bili nameščeni senzorji na ne faceliftanem modelu.

Originalni so ravno v višini letvice (UKi-jeva 147ka -
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... c&start=15)

Lep pozdrav
Jadran1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 25, 2008 8:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

jaz bi jih namestil nekako tako.....
lp


http://imageshack.us/photo/my-images/29 ... a1of1.jpg/[/img]
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Jaz sem tudi sprva najprej mislil nekako tako, pa sem pol videl, da je večina senzorjev nameščenih v liniji. Če ne bo druge rešitve, bom jih pač zmonital tako.

Lep pozdrav
Jadran1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 25, 2008 8:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

nimajo vsi avti senzorje v liniji
mislim da celo ima večina novih modelov srednja dva senzorja na dnu odbijača pod tablico
npr.BMW serija 7,BMW serija X6......

pa še lepše zgleda kot v liniji

lp
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Wow, pol pa bo moja alfica zgledala kot x6 :wink:

EDIT: x6 bo zgledala kot moja alfica 8)
Zadnjič spremenil jefk, dne Sr Sep 05, 2012 9:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Jadran1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 25, 2008 8:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Je kdo montiral senzorje tako, da ni bilo potrebno odstraniti zadnjega odbijača?
Danes sem jih dobil, se jih spravil montirat, pa sem takoj naletel na problem, ko sem zlomil prvi vijak zgoraj pri prtljažni odprtini, ki je zrjavel. Sredinjska dva sta tako ali tako plastična in če še zlomim tistega na drugi strani, bo cela štala.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Verjetno lahko. Pri 156 je luknja za žice od lučke za tablico, pod tapeto v prtljažniku. Preveri če imaš enako in kako je gumijast čep obrnjen (ali se iztakne v smeri notranjosti avta?). Če je to dvoje ql, lahko narediš luknje na odbijaču (pozanimaj se, če je in kje je, stiropor pod odbijačem) ter spelji kable senzorjev skozi luknje v avto.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Ja tisto plastiko, ki je v prtljažniku, sem odstranil in prišel do gumijastega čepa, ki je kar dobro fiksiran (čisto verjetno je, da se ga iztakne proti odbijaču). Ko sem pogledal avto od spodaj, sem videl nek črni stiropor. Na kakšen način bi ta naj bil pritrjen?

Lp
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Jaz sem jih montiral brez da bi demontiral odbijač. Najprej sem v prtljažniku odšraufal plastične ščitnike, nato sem s špičastimi kleščami potegnil ven gumico čez katero gredo kabli. Prevrtal sem najbljižjo luknjo in čez potegnil trdo žico s katero sem kasneje potegnil vse kable skozi. Ko sem imel prevrtane vse luknje sem spet z trdo žico povlekel ostale kable senzorjev do te najblijžje luknje-vse sem zvezal na žico in jih potegnil v kabino. Ostalo je mala šala.
LP
jefk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:50 pm

Kako si pa od spodaj prišel zraven? Ko si odstranil gumico v prtljažniku, si žico potisnil pod odbijačem do tal? Kaj pa je s tistim stiroporjem?

Lp
Odgovori
  • Informacija