Veliki/Glavni servis... Kaj vse je potrebno menjati?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če pobrskaš po angleškem eBayu, najdeš vse sorte robe.
Tako pridejo za V6 s poštnino cca 50€.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

gandalf napisal/-a:In kateri je ta pooblaščenec?
Lajter, Dobrovnik. Maš račun v moji temi, če mi na besedo ne verjameš.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

alfa_samec napisal/-a:
gandalf napisal/-a:In kateri je ta pooblaščenec?
Lajter, Dobrovnik. Maš račun v moji temi, če mi na besedo ne verjameš.


Meni je za svečke navedel ceno 145.00e (kako leto nazaj) + delo. Nazadnje sem jih dal menjat pri Petrovčiču za isto ceno z delom vred + nekaj malenkosti.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Hmmm. Zanimivo. Pa je meni tudi pred letom in malo delal generalko. Se spomnim, da mi je že takrat rekel, da to ni nevem kako velik strošek s temi svečkami, ker sem jaz htel, da mi stare da nazaj not- in res: 67€ za vseh 8 komadov (ne bom pa dal roke v ogenj o tem, ali so NGK ali kaj drugega)
milan_
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 7:57 pm

Gre se za; 1.9 Jtd, 16v, 140hp (156, letnik 2003).

Upam, da se lahko še js vrinem tukaj s kakšnim vprašanjem....
In sicer...Avto sem imel na velikem servisu, kjer so zamenjali "svašta", skoraj generalka :P...Spodaj bom dal račun tega servisa in bi lepo prosil, če je to "upravičeno"...tak imam malo občutek, da je rahlo "veliko"...glede na to, da se "poznamo", pa ko sem avto pripeljal, je dejal da bo ugodno, s kar se da največ popusta :)...no, če se kdo kj spozna na cene zamenjanih delov, bi lepo prosil za mnenje...

In pa še drugo vprašanje...Po tem, ko je avto bil na servisu prihajajo izpod havbe čudni zvoki, ko je prižgana klima "tako tuljenje", kot bi nekakšen jermen nekje drgnil, mogoče kakšen ležaj, nevem...Ko pa klimo izklopim, tudi ta zvok izgine...slišati pa ga je mogoče v nekem območju vrtljajev mašine...nekje okol 2000, potem 2500-3000....(tega zvoka predno sem dal na servis ni bilo!).

In pa še zadnje; Imam občutek, da zadnje čase avto vleče "slabo"...Rahlo sumim EGR ventil (ga bom jutri razdrl). Avto mislim, da ne kadi..nekje do 2000 je "zelo" zamorjen. tudi na mestu "ko pohodim gas"...nekaj časa traja da pride do 2k obratov, ko pa turbina prime, se pa razživi :)...Vendar tudi nad 2k rpm mislim, da ni to to...

http://img15.imageshack.us/f/scan1tk.jpg/
http://img707.imageshack.us/f/scan2zs.jpg/

Hvala!

milan.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Cena je normalna za uradni servis... za kaj ceneje bo pa treba pod kozolcem delat.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

milan_ napisal/-a:Gre se za; 1.9 Jtd, 16v, 140hp (156, letnik 2003).

Upam, da se lahko še js vrinem tukaj s kakšnim vprašanjem....
In sicer...Avto sem imel na velikem servisu, kjer so zamenjali "svašta", skoraj generalka :P...Spodaj bom dal račun tega servisa in bi lepo prosil, če je to "upravičeno"...tak imam malo občutek, da je rahlo "veliko"...glede na to, da se "poznamo", pa ko sem avto pripeljal, je dejal da bo ugodno, s kar se da največ popusta :)...no, če se kdo kj spozna na cene zamenjanih delov, bi lepo prosil za mnenje...

In pa še drugo vprašanje...Po tem, ko je avto bil na servisu prihajajo izpod havbe čudni zvoki, ko je prižgana klima "tako tuljenje", kot bi nekakšen jermen nekje drgnil, mogoče kakšen ležaj, nevem...Ko pa klimo izklopim, tudi ta zvok izgine...slišati pa ga je mogoče v nekem območju vrtljajev mašine...nekje okol 2000, potem 2500-3000....(tega zvoka predno sem dal na servis ni bilo!).

In pa še zadnje; Imam občutek, da zadnje čase avto vleče "slabo"...Rahlo sumim EGR ventil (ga bom jutri razdrl). Avto mislim, da ne kadi..nekje do 2000 je "zelo" zamorjen. tudi na mestu "ko pohodim gas"...nekaj časa traja da pride do 2k obratov, ko pa turbina prime, se pa razživi :)...Vendar tudi nad 2k rpm mislim, da ni to to...

http://img15.imageshack.us/f/scan1tk.jpg/
http://img707.imageshack.us/f/scan2zs.jpg/

Hvala!

milan.
Hmm, kot je napisal Tribesman, je ta cena za uradni servis standard, po drugi strani te pa sprašujem, zakaj nisi vprašal za predračun, če te je tako udarilo po žepu tole?

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Glede klime, če ti tuli, ko imaš prižgano klimo in neha, ko jo izklopiš, je po vsej verjetnosti zanič lažaj na kompresorju klime, sicer bi pa to morali opaziti tudi na servisu, ko so menjali jermene.

Cena velikega servisa, glede na to, da si menjal še zavorne obloge, ter opravil dezinfekcijo in polnenje klime povsem "normalna" za pooblaščenca.

Lp
milan_
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 7:57 pm

Da, "tuljenje" preneha takoj, ko izklopim klimo! (Čudno pa mi je, ker to ni tulilo predno sem ga peljal na servis).

No ok, sei sem samo okvirno vprašal glede cene. Drugače pa sem danes dobil od nekoga bakreno "blendo", da zablendiram EGR, da vidim razliko.

Hvala!


ajde lp, milan.
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

mafko napisal/-a:Mal si bom sposodil temo, nekje v eni temi sem nedavno videl da na olef.si prodajajo kit za zobati jermen. Zanima me če je tist kit v redu? gates jermeni naj bi bili super, skf ležaji tudi, kaj pa vodna črpalka graf? je to ok?

In kot zanimivost naj povem da je cena za kit zobatega jermena za ALFO 156 1.9JTD 38,00 +57,29 +24,00 +36,71 ... točno 156eur :))))
pa je kdo že naročil ta kit? sam trenutno iščem ceno za veliki servis, pa me zanima če je to uredu zadeva.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sem pa mislu kok je moj mehanik pocen, pa pravi da bi za veliki servis za delo računal 120€, kar se mi zdi dost (menjava zobati jermen, šponarji, micro jermen, vodna pumpa), se vam zdi to drago glede na to da je popoldanc?
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

sasoz napisal/-a:Sem pa mislu kok je moj mehanik pocen, pa pravi da bi za veliki servis za delo računal 120€, kar se mi zdi dost (menjava zobati jermen, šponarji, micro jermen, vodna pumpa), se vam zdi to drago glede na to da je popoldanc?
Bodi srecen da hoce sploh alfo sraufat. Meni so trije rekli da ne bojo sraufali alf :mrgreen:
croco
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Dec 26, 2009 4:06 pm

sasoz napisal/-a:Sem pa mislu kok je moj mehanik pocen, pa pravi da bi za veliki servis za delo računal 120€, kar se mi zdi dost (menjava zobati jermen, šponarji, micro jermen, vodna pumpa), se vam zdi to drago glede na to da je popoldanc?
Za komplet velik servis pa ja ni dosti. Meni je menjal še sklopko pa vztrajnik in mi je računal 180€ pa se mi je zdelo zelo ugodno. Ko sem enkrat peljal menjat mikrojermen na amzs (po sili razmer ker ga je strgalo ravno za vikend) so mi računali cca 50€ dela.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

milan_ napisal/-a:Gre se za; 1.9 Jtd, 16v, 140hp (156, letnik 2003).

Upam, da se lahko še js vrinem tukaj s kakšnim vprašanjem....
In sicer...Avto sem imel na velikem servisu, kjer so zamenjali "svašta", skoraj generalka :P...Spodaj bom dal račun tega servisa in bi lepo prosil, če je to "upravičeno"...tak imam malo občutek, da je rahlo "veliko"...glede na to, da se "poznamo", pa ko sem avto pripeljal, je dejal da bo ugodno, s kar se da največ popusta :)...no, če se kdo kj spozna na cene zamenjanih delov, bi lepo prosil za mnenje...

In pa še drugo vprašanje...Po tem, ko je avto bil na servisu prihajajo izpod havbe čudni zvoki, ko je prižgana klima "tako tuljenje", kot bi nekakšen jermen nekje drgnil, mogoče kakšen ležaj, nevem...Ko pa klimo izklopim, tudi ta zvok izgine...slišati pa ga je mogoče v nekem območju vrtljajev mašine...nekje okol 2000, potem 2500-3000....(tega zvoka predno sem dal na servis ni bilo!).

In pa še zadnje; Imam občutek, da zadnje čase avto vleče "slabo"...Rahlo sumim EGR ventil (ga bom jutri razdrl). Avto mislim, da ne kadi..nekje do 2000 je "zelo" zamorjen. tudi na mestu "ko pohodim gas"...nekaj časa traja da pride do 2k obratov, ko pa turbina prime, se pa razživi :)...Vendar tudi nad 2k rpm mislim, da ni to to...

http://img15.imageshack.us/f/scan1tk.jpg/
http://img707.imageshack.us/f/scan2zs.jpg/

Hvala!

milan.
To je bilo 3 leta nazaj. Danes bi verjetno plačal več.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

sasoz napisal/-a:Sem pa mislu kok je moj mehanik pocen, pa pravi da bi za veliki servis za delo računal 120€, kar se mi zdi dost (menjava zobati jermen, šponarji, micro jermen, vodna pumpa), se vam zdi to drago glede na to da je popoldanc?
Drago za popoldanca. Konec koncev je 2 ure, zdej si pa zračunaj.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Odgovori
  • Informacija