vrednost moje alfe 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Jaz sem pri svoji 156ki obupal med prodajo in jo spremenil v projekt. Podobno vzdrževana, cel kup pomenjanega zbijanje na pa nižje cene kot na avtonetu vidno slabo ohranjene.
Jaz bi bil verjetno zadovoljen z vsakim evrom nad 1600€. Na žalost je trg v sloveniji tak kot je. Stara je 11 let, narejenih čez 330k km. Dobro vzdrževan primerek ne pripomore praktično nič k temu...
Slika
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Pomojem res kaj dosti več kot si napisal ne bom dobil, če bo sploh kdo poklical. Ja največji problem pa je ker ma večina takih in podobnih letnikov toliko km ali pa še precej več kot moja. Na koncu prodaš pa enemu za male pare da se je znebiš, čez en teden pa jo vidiš na Avto.net za jurja več, z 100.000km manj. :(

Ena varjanta je prodaja po delih, bi dobil precej več zanjo, sam bi tud trajal.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Najbolje je zvozit jo v podn in potem prodat za male pare. Se vsaj sekiraš ne potem, ker veš da si gajbo prodal. Bi pa to bilo meni težko ker mi jo je preveč škoda :D
Slika
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Realno stanje je tako, da je to 12 let ( skoraj ) star italjanski avto ( ki slovi po nezanesljivosti ), ki ima zanič vztrajnik, pregnit most in je tik pred velikim servisom. Bi ti dal neznancu 1600 za ta avto ?

LP
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

sasoz midva se poznava pa tudi vem kolk si dal za avto in priblizno kaksen je.
V avto bi moral vložiti. Zadnji most + se kaksen silen ali roka zadaj, sklopka, potisni in vztrajnik, olje v menjalniku + delo, veliki servis + se kaj bi se naslo. To je samo tisto, kar si sam omenil. To je cca 1500 eur stroskov. Pa je ye vedno star avto. Lahko obrnes stevec. Nihce ki ima vsaj toliko pik kot Fores Gump ne bo verjel v realnost.
Tudi realnost km je vprašljiva.
Avto je iztrošen inrealno ni vreden veš kot 800-1000 eur.

Hranata, tukaj ni govora o dobro vzdrževanem avtu. Dobro vzdrževan avto ne potrebuje vlaganja vsaj en servisni interval.

Jaz bi gledal z vidika, da si avto dobro izkoristil. Prodaj prvemu, ki bo nekaj ponudil. Če boš imel previsoko ceno ne boš dobil kupca in boš moral potem samo še vlagat v avto in boš še bolj razmišljal, da je škoda prodati. Če pa misliš avto še imeti pa porihtaj toliko, da se lahko voziš še eno leto.
Odgovori
  • Informacija