vrednost moje alfe 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Nimam kaj moram nadaljevat, ima športni filter, ima neoriginalen zadnji spojler, po vsej verjetnosti tudi neoriginalne pragove, temne žmigavce (če že,potem daš bele)...bohve kakšne sladkorčke skriva v notranjosti :D

Pa brez zamere
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Miholl, ti pa res pod skoraj vsak svoj odgovor pripišeš "pa brez zamere" :lol:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja zihr je zihr :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Še malo pa bo metrov zmanjkalo, ker tolko meriš :wink:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Dok so take alfe na tem svetu metra ne bo zmanjkalo :twisted:

No upam da prodajalec proda tole alfico, nekdo se bo že našel ki mu bo všeč.
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mzorko napisal/-a:moreš vedit da na avtu ni nobenega kiča... vse kar je je original razen tisti napisi mogoče res ven butajo
ampak vrjemte de v živo prov hudo zgledajo... ni neka yugo varjanta. v živo ji res da neko športnost.

je pa hecn da ima primerjljivo ceno neka navadna alfa...brez vsakega praga in z radkapim. pa od nekoga ki jo je pogledal enkrat na leto ko je imela tehničnega, pa jo opral spomladi in enkrat takrat ko je šel na morje.
Jaz ti čist pošteno povem, da bom šel raje pogledat alfo, ki jo navajaš...Torej tisto z radkapam in brez vsakega praga. Čisto dobronamerno, ampak pozabi, da ti ta "dodatna oprema" prinese kak plus pri prodaji, če ti kaj prinese, ti prinese dodatne težave pri iskanju kupcev, kot si na tej strani in pol verjetno že ugotovil.

Ti raje priporočam, da namesto navajanja neoriginalnih styling delov kako informacijo več navržeš glede tiste generalne pred 10.000km, ki jo navajaš v prvem postu. Bo definitivno informacija, ki bo bolj pritegnila potencialnega interesenta.

Pa good luck pri prodaji.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Dobro, nekdo se je po svojem okusu in najboljših močeh in znanju trudil in si uredil avto. Mislim, vsaka čast (čeprav je popolnoma mimo mojega okusa in takega avta ne bi osebno šel niti gledat - ampak kot rečeno, to je pač moj okus) za vložen trud in tudi denar pa skrb.

Zanima pa me (pred kratkim sem s 33-ko 1992 brez švica šel skozi tehničnega) ali se je ob tej konfiguraciji opreme in dodatkov z možmi na tehničnem razvila kakšna debata o sprejemljvosti te 156-ke. Bi skoraj rekel da se je.

Pa še nekaj: pred časom sem se zanimal za nakup 156-ke (pa me je minilo ko sem malo videl kakšne šrotarce se v 99,99 % prodajajo), jih nekaj peljal in me je zelo motila kombinacija 17-colskih gum, nižanega podvozja in naših ementalerskih cest.
V vsakdanji praksi (ne po dirkališču) tak avto pelje dosti slabše kot 33-ka, že po suhi cesti, kaj se šele dogaja ob dežju ali snegu...

Drugače pa je cenovno katastrofa (za prodajalca) in jabadabadu (za kupca) ki sedaj že ali pa še bo prodajal/kupoval rabljeno vozilo.

Dol bo šlo pa še, in to znatno, si upam napovedati.
Kakšna drugačna mnenja?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Jonas napisal/-a:Hja, jaz sem bil na podobnem pred kratkim.... ane Foggy? :mrgreen:
LP
Točno tako, dodatni sport pack pragovi, 17" col Tomasonke, GTA style luči, zatemnjena stekla, Novitec Maxxair, CSC izpuh, drugi smerniki, vse to me je odvrnilo od nakupa 156 :lol: :wink:
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

hehe....dobr da jest nism dal gor svojga puntota... :lol: pol bi mel šele za debatirat.... ;) no sej zdej je že mimo,menjal za 145 ko in odkrito povem,ni ga čez avto ki je v originalnem stanju,če pa se ti že karkoli zalušta delat na njemu pa narediš sam po svojem okusu....tisto malo diskretnega da ne rata na koncu kič :) :wink:
mzorko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Sep 04, 2008 3:38 pm

dobro...sej komentarju nism hotu.. mene je zanimala sam okvirna vrednost,katero sm mislu da bom na tem forumu najlažje dobu.

tko da se bomo še naprej vozli s staro alfeto,ker 2000evrotof je pa premali dodatek za GTja :?
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

mzorko napisal/-a:dobro...sej komentarju nism hotu.. mene je zanimala sam okvirna vrednost,katero sm mislu da bom na tem forumu najlažje dobu.

tko da se bomo še naprej vozli s staro alfeto,ker 2000evrotof je pa premali dodatek za GTja :?
in vrjem da če maš tko oštimano kot si napisal pa porihtane stvari ti bo to še najmanjši strošek da jo obdržiš.nikol ne veš kaj lahko pol dobiš,al se boš vozu al pa ti bo skoz neki crkval.lotrija pač... :wink:
r0k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Feb 24, 2010 12:36 pm

Ko sem jaz kupoval svojo bello, sem iskal takšno ki je originalna, po možnosti z ''radkapami'', in z kakšno prasko ali dve.. ne maram videti spoliranih avtov pri prodajalcih in takoj človek dobi en občutek prikrivanja. Na moji se je lepo svetil samo krom na havbi in pa kljuke.
Raje vidim da ima kako razpoko na odbijaču, serijsko podvozje in serijska kolesa, ker tako vem da niso prikrivali kakšnih večjih trkov in vse kar je poškodovano je tam že dolgo časa, le popravljeno ni bilo. Saj bi tudi zamenjal podvozje , za malo bolj sporty vožnjo, ampak ko jo kupim hočem videti serijske dele podvozja... zakaj bi hotel nekaj kar je preterano, pa bog ve kako tip vozi.. Bom sam zamenjal.. hočem stock car with a good engine.
Če ima avto za svoja leta nizke kilometre še ne pomeni da je števec bil predelan ali podobno ( za večino je bil, na žalost ) ima pa še vedno leta, materiali ne zdržijo za vedno, in po tem vidiš če je avto ''odkrit''. ker ni bilo menjano nič, vse je prvotno, kot iz tovarne, vendar obrabljeno. Če bi bili zamenjani deli in nizka kilometrina... ajajajaj, kaj pa mamo tukaj?
Jaz sem svojega golfa mk3 dal v račun zaradi enakih razlogov, bil je predelan, ampak ,da bi jaz nekoga prepričeval, kako dobro je to in ono in drugo.. ne ne , ne da se mi.. jaz sem ga zase uredil. (predelan dovod zraka, apex sp.kit, 15/195/50.. mislim da :) ) mlinček ampak je bil zabaven za vozit. Sicer so ga prodali še preden sem jaz bello prevzel :P (bil je lep golf, nizek ,čist, clear šipe, gti sedeži, brez oznak, temne serijske luči. le prednje luči sem dal clear look, od helle , brez katalizatorja :P)
Ti sam vozi, ker si jo zase rihtal, enim je lahko kič, drugim pa ne. :D
An Alfa Romeo is like a woman, that like's it rough from time to time...
r0k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Feb 24, 2010 12:36 pm

mzorko napisal/-a: je pa hecn da ima primerjljivo ceno neka navadna alfa...brez vsakega praga in z radkapim. pa od nekoga ki jo je pogledal enkrat na leto ko je imela tehničnega, pa jo opral spomladi in enkrat takrat ko je šel na morje.
Tako alfo kupiš...(če kupuješ dober rabljen avto) ni preterana, lepo vožena, redno servisirana
An Alfa Romeo is like a woman, that like's it rough from time to time...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

mzorko napisal/-a:dobro...sej komentarju nism hotu.. mene je zanimala sam okvirna vrednost,katero sm mislu da bom na tem forumu najlažje dobu.

tko da se bomo še naprej vozli s staro alfeto,ker 2000evrotof je pa premali dodatek za GTja :?
Ja kok si pa ti mislu da boš dubu za svoj avto?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

ni preterana, lepo vožena, redno servisirana
Kdo pa takšen avto prodaja?
Odgovori
  • Informacija