vrednost moje alfe 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

r0k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Feb 24, 2010 12:36 pm

alfa_samec napisal/-a:
ni preterana, lepo vožena, redno servisirana
Kdo pa takšen avto prodaja?
se prodajajo, v večini primerov, kadar se lastnik odloči da bo zamenjal za novejši model. Realno bi bilo reči ,da je 1/5 avtomobilov vreden nakupa, v takšnem stanju kot se prodaja. Zveni grenko, tudi sam sem moral vložiti nekaj denarja, pa še kaj ga bom :twisted:

malce ironije; a lahko kdo dobavi LMM za 156 1.8 ts? :|
An Alfa Romeo is like a woman, that like's it rough from time to time...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

r0k napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:
ni preterana, lepo vožena, redno servisirana
Kdo pa takšen avto prodaja?
se prodajajo, v večini primerov, kadar se lastnik odloči da bo zamenjal za novejši model. Realno bi bilo reči ,da je 1/5 avtomobilov vreden nakupa, v takšnem stanju kot se prodaja. Zveni grenko, tudi sam sem moral vložiti nekaj denarja, pa še kaj ga bom :twisted:

malce ironije; a lahko kdo dobavi LMM za 156 1.8 ts? :|
No lej če misliš da je 1/5 156k na trgu vrednih nakupa se moraš pa mal okol zapeljat pa jih it pogledat, pa boš ugotovil da jih je mogoče 5 vrednih nakupa ne pa 1/5
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Jaz sem sedaj kupil prvo 156, katero sem šel pogledat :mrgreen:

Je pa res, da sem v zadnjem mesecu videl kar nekaj 156 2.4jtd letnik 04 in so bile v dokaj slabem stanju (kupuje sodelavec). Zanimivo da lahko v tako kratkem času nekdo tako uniči avtomobil.....dostikrat se zgodi da najdeš 10 let star avto, ki bo lepši, kot večina 2-3 leta starih, žalostno....
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Jaz sem si ogledal pomoje 30 avtomobilov... na koncu sem bil že tako obupan da sem iskal karkoli - 147, 156, 166, razbito, v okvari... čist vseeno od JTDja do V6... pa ni bilo nič... Mi je blo na trenutke pošteno žal za mojo 145 Boxerco...

No potem pa ponesreč naletim na ugoden in neverjetno ohanjen primerek 156... kupu v parih urah! Kar je na avto.netu je vse crap... kar je dobrega se proda takoj.

Taka okrancljana 156 pa nažalost odbija kupce, predelava nazaj v original bi ti prihranila mnoge živce...
silver156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Apr 12, 2009 5:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: spodnja Štajerska

Kake so šele hiše oz. stanovanja, pa žene oz. punce vas, ki si iščete superpopoln 5-10 in več let star avto. :)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Overs[t]eer napisal/-a:Mi je blo na trenutke pošteno žal za mojo 145 Boxerco...
Če se ti kolca jo lahko nazaj kupiš :lol: tast bo sedaj šel na nekaj novejšega in bo verjetno prodajal dost ugodno. Bom dal oglas na forum, če/ko si namisli.
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

silver156 napisal/-a:Kake so šele hiše oz. stanovanja, pa žene oz. punce vas, ki si iščete superpopoln 5-10 in več let star avto. :)
super popolne,hehe...je pa res kar so napisal,10 let star avto je lahko v velik lepšem stanju kot avto star polovico manj ali še mlajši.vse je odvisno od lastnika,kaj mu avto pomeni,pa eni ki vozijo svoje pse v njih....dlak kukr hočš...pa vse umazan,skratka zanemarjen že zarad psa pol pa še okol pedal vse svinsk,armatura polna praha...in pa sam pogledaš alu platišča in vidš kok je avto vzdrževan.ne rečm da se zavorni prah ne zapeče...sam če jih redno čistiš se da tud to rešt.osebno tazga avta ne vzamem...moje mnenje pač :wink:
r0k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Feb 24, 2010 12:36 pm

Miholl napisal/-a:
r0k napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a: Kdo pa takšen avto prodaja?
se prodajajo, v večini primerov, kadar se lastnik odloči da bo zamenjal za novejši model. Realno bi bilo reči ,da je 1/5 avtomobilov vreden nakupa, v takšnem stanju kot se prodaja. Zveni grenko, tudi sam sem moral vložiti nekaj denarja, pa še kaj ga bom :twisted:

malce ironije; a lahko kdo dobavi LMM za 156 1.8 ts? :|
No lej če misliš da je 1/5 156k na trgu vrednih nakupa se moraš pa mal okol zapeljat pa jih it pogledat, pa boš ugotovil da jih je mogoče 5 vrednih nakupa ne pa 1/5
Oi! Pod tem naslovom smo se razpisali, da bi podali realno stanje o alfi, ki je na prvi strani. Kaj lahko človek pričakuje in kaj se mu splača.
Vtis, ki smo ga pustili je: bejži od alfe , ne je niti prodajat, vse so u piz.i,
nobeden ni kupil dobre alfe, če pa misliš da si jo, pa se nekdo najde, ki zapametuje , da nisi, ker pač .. so alfe, al'kaj? Forum , kot forum.
An Alfa Romeo is like a woman, that like's it rough from time to time...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Lej pojdi pogledat rabljene alfe na ene 3 konce slovenije pa daj ene 20 volanov cez, pa imej za sabo par 100k km z alfami,pa bos pol povedu...

Rabljene alfe so pri nas v veliki vecini slabe.

Razlog st. 1 : novih kupljenih in od 1. lastnika jih je prakticno skoraj ni, ker je prodaja v sloveniji taka kot je

Razlog st. 2: vecina uvozenih iz italije z ogromno kilometri in iztrosenim materialom

Razlog st. 3: vecinoma uvozeni od lizing his, neredno servisirani in dostikrat sluzbeni

Pa se en kup razlogov je...
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

Miholl napisal/-a:Lej pojdi pogledat rabljene alfe na ene 3 konce slovenije pa daj ene 20 volanov cez, pa imej za sabo par 100k km z alfami,pa bos pol povedu...

Rabljene alfe so pri nas v veliki vecini slabe.

Razlog st. 1 : novih kupljenih in od 1. lastnika jih je prakticno skoraj ni, ker je prodaja v sloveniji taka kot je

Razlog st. 2: vecina uvozenih iz italije z ogromno kilometri in iztrosenim materialom

Razlog st. 3: vecinoma uvozeni od lizing his, neredno servisirani in dostikrat sluzbeni

Pa se en kup razlogov je...
=D>
r0k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Feb 24, 2010 12:36 pm

brez skrbi, vse alfe so 100% iz italije...

Kot praviš je edina dobra alfa, NOVA alfa.
Sem bil mnenja , da je to Alfa klub.
Lep pozdrav
An Alfa Romeo is like a woman, that like's it rough from time to time...
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

r0k napisal/-a:brez skrbi, vse alfe so 100% iz italije...

Kot praviš je edina dobra alfa, NOVA alfa.
Sem bil mnenja , da je to Alfa klub.
Lep pozdrav
pač,tuki jih je veliko ki so to okusili na lastni koži...tud jest pred leti z 33ko....in ko sm se odločal za mojo145 sm bil skeptičn...in vrjem,dolg sm rabu da jo najdu pa da je kukr tok ok...pač,lahko si še tok poznavalec vseh cak ne najdš.in kaj tuki ni v skladu foruma?da ti vsak realno napiše tko kot je?pejt na bmw forum...ti napiše da je rabljena 5ka za 15000 evrov šrot.sm sam to okusu.vsak da mnenje....in ni noben napisal da ta 159 ka adijo al pa karkoli...sam tisto kar je vidu že po izgledu.velik avtov je zunaj vau....notri in pod motorjem bawbaw...pa miljon dodatnih kablov,jest osebno sm dobi8l 4 plus kable notr za ojačevalec...pa enga k je bil speljan čez vrata.to ti je tisto šalabajzersko in pocasto delo.če pa se lotiš pol urejat to sam pa točn veš pr čem si....jest sm vse pometal vn,zice,tepih...in šel znova.pa vrjem,zjoku sm se k sm vidu kaj eni delajo in za to še računajo.
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Foggy napisal/-a:Jaz sem sedaj kupil prvo 156, katero sem šel pogledat :mrgreen:
.
Heh, jaz tud. :D

Je bila pa takrat druga najdražja takrat na avtonetu, pa Sušnik je bil zraven in sem že takoj vedel kaj bom moral še popraviti. :)

Sedaj pa je itak vanjo vloženo več kot je vredna na trgu in se mi jo ne splača prodajati. :mrgreen:

lp
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ozi napisal/-a:Če se ti kolca jo lahko nazaj kupiš :lol: tast bo sedaj šel na nekaj novejšega in bo verjetno prodajal dost ugodno. Bom dal oglas na forum, če/ko si namisli.
Bom kar vozil nekaj časa tega đejtidija, ki ga imam... Ko pa se bo prodajala me pa vsekakor obvesti - jo bom z veseljem komu priporočil...
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Da ne odpiram nove teme, me zanima koliko bi dobil za mojo 156 sw, letnik 2005 1.9 150km, 330.000 prevoženih.(njabrž realnih:))

Na avtu sem v zadnjih pol leta zamenjal zgornje in spodnje roke, gumice stabilizatorja, prve diske in ploščice, ter zdaj ploščice. V času svojega lastništva pa: nove amortizerje, termostat, blindiran egr, novi vsi nosilci motorja, spodnja in zgornja cev turbine, veliki servis narejen pri 240.000, pa še kaj sem verjetno spustil.

Pri avtu občasno zdrsne sklopka in ostane pedal ugreznjen, ter potresava pri speljevanju( verjetno je za vse kriva sklopka), saj se drugače vstrajnika ne sliši. In pa potrebno bi bilo zamenjat most, saj je že precej pregnit.
Odgovori
  • Informacija