Ventilacija: nedelujoče stikalo - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

tayron8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 9:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

jst sm dans razstavu vse na sovoznikovi strani, pa ni blo teh filtrov-bil je eden, vrjetn od klime(nism glih mehanik),pa še tega nism mogu odpret kr so ključi med 5 in 6 in jst ga nimam. tak da sm zastojn to razstavu.
če kdo ve kej več o tem pa nej javi.
mam pa alfo 156 FL in ventilacija zlo slab dela.
ALFA : v njej je lepota in drznost
Uporabniški avatar
_doog_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr Maj 06, 2009 9:56 pm

Pri meni je je biu ta filter zapacan in je ventilacija zelo slabo delala... zamenji tist filter pa bo delal tko k treba (Gedorca 5,5)
LP
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

LaserJaMM napisal/-a:Pa si pogledal če ti 1,2,3 poziciji pri "pihanju" sploh delajo? Če ti prve tri pozicije ne delajo se da zrihtat z zamenjavo uporčka.
kje pri vragi je ta uporcek /Mos-Fets/ mam 155 pa mi samo 4 stop. deluje pri vintelaciji - 1-2-3 pa nic ,razen da malo brni vintelator - cisto po tiho.
...ali ve kdo kje se da kupiti , levo stikalo pod volanom -za luci ,zmigavce itd.
...hmmm...zakaj mi gori lucka za meglenke ,ce sploh meglenk ni bilo gori, in kje pri vragi so rikverc luci ,sploh mi ne gorijo,,,pa ce luci ugasnem se mi luci za tablico prizgejo--katastrofo sem kupil ,ampak ,bom pa jo zrihtal --ce zacnem pisati kaj je vse hin , me groza prime.
OK tolko za sedaj --najvaznejse bi bilo za vintelacijo in za stikalo za luci in se eno vprasanje , ve kdo ali se da termostat sam zamenjat ali ga mores z ohisjem - ker ko sem kupoval termostat ,so mi dali v trgovini samo termostat brez ohisja za alfo 155. hmmm ????

LP dusan
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Lp kolega je kupil 156 2.4 jtd in mu na nobeni stopnji ne dela ventilacija je pa bil nek šalter za prižgati ventilacijo zvezan kar direkt pod sovoznikovimi nogami na ventilator.
Odstranila sva tist šalter , zamenjala komplet vezje v sredinski konzoli za ventilacijo temperaturo in za lopute , vendar še kar ne dela na nobeni stopnji.
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe , čimveč odgovorov dobrodošlih.
lp tilen
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Noben nima nobene ideje kaj bi lahko bilo narobe ima za ventilacijo varovalko pod volanom sem pregledal vendar so vse cele ali pa kje je skrit rele za vklop ventilacije??
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lahko malo po elearnu probaš pogledat
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

al je elektronka fuc, ali pa ventilator
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Elektronika to misliš tisto vezje ki pride v sredinski konzoli na katero so gor dani knofi?
Ta je bila menjana, ventilator pa tudi deluje, ker je bilo zvezano gor na ventilator nek šalter in je delalo ko si ga prižgal.

Ima mogoče za ventilacijo kje kakšen rele ali varovalko ker sam nisem nikjer našel?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tisto elektriniko ja, preveri se upor gretja, mora bit nekje zraven ventilatorja(ponavadi je)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Bom ga preverila , samo zanima me kako ga najlažje preverim če deluje ali ga kar nadomestim z novim?
lp
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Sem zamenjal tisti upor ali kar koli že je taka škatlica zraven ventilatorja z dvema priključkoma in sedaj dela kot mora .
lp
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

=D>
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Pozdravljeni. Pred kratkim se mi je pojavil problem. In sicer na sredinskem stikalo klimatronika na 156 fl mi ne deluje stikalo za nastavljanje hitrosti ventilatorja kabine. Ventilator normalno dela, se ga sliši in tudi če naprimer spremenim smer pihanja v noge se hitrost spremeni ali nastavim funkcijo za odrositev gre ventilator na višjo stopnjo in priklopi kopmpresor klime. Torej ne deluje mo samo vrteče sredinsko stikalo. Je imel že kdo podobno izkušnjo, da ne podiram komplet armature prej?

Hvala za odgovore in lep dan



Edit: Identične teme združene v eno ....
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Kolegu je prenehal delati gumb za nastavljanje temperature, ampak je za gumbom za nastavljanje hitrosti ista tehnika.... Velika verjetnost je da je zapacan ali korodiran kontakt. Tudi če ni problem v tem je potrebno v vsakem primeru odstranit osrednji del armature in potegnit ven klima enoto. Rabljene so poceni, če imaš čas in voljo pa lahko še vedno razdreš in očistiš vse kontakte. Ni neka huda znanost le pri razstavljanju bodi pozoren kako je vstavljen jeziček/vzmet, da boš vrnil v prvotno stanje. Pri sestavljanju sem dodal še nekaj sveže masti na gibljive dele in na koncu, ko je bilo vse sestavljeno sem šele videl kako slabo odzivni so bili gumbi... Se je kar splačalo vložiti dodatno uro v to.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Odgovori
  • Informacija