Daljinsko centralno odklepanje / zaklepanje - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

cez cesto zgoraj od merkatorja
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

daljinsko mi je nehalo delat, tudi lučka na ključu je nehala utripat, kupil sem novo baterijo in še zmeraj nič..... lučka na ključu utripa ko stisnem stikalo

a je mogoče kako kriva menjava akumolatorja, se mi zdi da mi je po menjavi nehalo delovati daljinsko....

mogoče kdo ve v čem je trik...
DMB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Okt 29, 2009 9:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Bom izkoristil kar to temo. Zanima me kaj pomeni piskanje pri daljinskem centralnem odklepanju/zaklepanju?
Piska čisto različno... Pojavljajo pa se piski od 1x do 5x... Različno. KOlikokrat mora zapiskati pri odklepu in kolikokrat pri zaklepu, da se mi potem ne sproži alarm (sumim da je povezano s tem)?? Hvala za pomoč.
Slika
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Kakor sem bral v navodilih, je število piskov odvisno od tega, zaradi česa je bil v mirovanju sprožen alarm (če je bil) ... Ne bom trdil na pamet, samo se mi zdi da je blo neki v tem smislu.
Uporabniški avatar
AlfGrozni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Jul 19, 2010 1:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Polzela
Kontakt:

Imam alfo 156 jtd sport wagon in imam problem s zaklepanjem,ker sem pregledal ze ves forum od centralnega zaklepanja pa ne najdem odgovora me zanima naslednje.

1.kje se nahaja rele,ali centrala za zaklepanje,ker na ključ zaklepam in odklepam na dalinček ni odziva.
2.ali lahko montiram drug sistem dalinskega zaklepanja,namreč doma imam sistem GIORDON G686T4,prosim za nasvete.

Lp
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

poizkusi še z drugim ključem oz. daljincem in pa za začetek preveri baterije v daljincu
Slika
Uporabniški avatar
AlfGrozni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Jul 19, 2010 1:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Polzela
Kontakt:

imam samo enega daljinčka,in na njemu rdeča lučka lepo deluje,sem bil pri urarju in jo je zmeril in rekel da je baterija vredi.

Zanima me tudi ker bi rad vgradil avto alarm znamke GIORDON G686T4,ali moram sedaj tega ki je serijsko vgrajen izklopiti in če je treba kje se to da storiti.

Zanima me tudi katera dva kablčka sta za odklep in zaklep če morda ves?

Ali lahko tega vgradim čeprav je v avtu serijsko vgrajeno centralno zaklepanje.

hvala in lp
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Centrala se nahaj za predalom na sovoznikovi strani. Je bele barve in ima tri konektorja- spredaj dva in zadaj enega. Barve pa se ne spomnim katere so bile za odklep in zaklep. Milsim da so vsi potrebni kabli na sprednjem desnem konektroju. Probaj s probalampo na - pol oz. + pol.
Prugače pa je shema tudi v eLearn-u.
Kiki
Uporabniški avatar
AlfGrozni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Jul 19, 2010 1:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Polzela
Kontakt:

hvala grem takoj v akcijo =D>
Uporabniški avatar
AlfGrozni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Jul 19, 2010 1:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Polzela
Kontakt:

evo uredil zadevo s centralnim zaklepanjem.

montiral sem novo centralno zaklepanje ki sem ga kupil po načrtu kable lepo poskril centralo nalepil da se ne vidi seveda sem prej imel vse drote na zicu da sem sprobal če vse deluje kot se spodobi.Zadeva deluje dobro.
Vendar ko sem pograbil ključek od mole alfice in sem hotel odpreti prtljažnik sem po pomoti pritisnil za odklepanje avtomobila in glej ga hudiča avto se zaklene na dalinčka ki prej sploh ni hotel delovati ,probam se enkrat avto se odklene,no mislim tri dni sem doktoriral da sem nasel centralo z vaso pomočjo potem tri ure dela de sem vse povezal,in na koncu začne dalinec delovat.

Ker sem se hotel prepričat ali stvar res deluje sem odklopil centralno zaklepanje ki sem ga kupil to je GIORDON vse pospravil v škatlo dal na omaro,sestavil vse v alfici nazaj kot mora bit.

Zaprl sem vrata,ključek v roke in probam alfica se zaklene in tudi žmigavci zasvetijo enkrat dolgo,odklenem avto se odklene žmigavci utripnejo 4 krat,probam še par krat in zadeva deluje =D>

Me pa hudičevo zanima kako je sedaj začelo vse delati res sem iskal varovalke za žmigavce a jih na zalost nisem nasel sem pa vsako posebej vn dal da bi videl kdaj bo nehal delovati levi smernik a vse varovalke sem dal vn in not a smernik ni prenehal utripat tak da ne vem kje se nahajajo varovalke za levi in desni smernik :roll:

Uglavnem centralno zaklepanje dela kot mora onega pa sem špospravil v omaro he he

Lp AG
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lahko so bili kaksni kontakti slabi, dostikrat pa se zgodi, da entrale zaspijo po odmace povedano, in jo moras sprozit direkt na vezju, potem spet deluje
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
bani
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: So Feb 21, 2004 6:17 pm
Član Alfa Kluba: 0

kje ste dobili skico priklopa centralnega zakepanje a mi lahk kdo pomaga
marc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Avg 30, 2010 6:23 pm

Hi,
moje ime je Marcel in sem tudi nov na forumu.Lep pozdrav Vsem!!!

Imam eno težavo ki je še nisem uspel rešiti.Kot sem že bral imajo alfe težave z centralnim zaklepanjem vozila z dalincem.Menjal sem baterije.Nekje sem prebral da bi moral na sprejemniku v avtu imeti reset tipko,ki jo je potrebno pritisniti ob menjavi baterije ali nedelevanju komponent.

Pri varovalkih je ni in tudi pri stropni lučeh tudi ne.Sploh ne vem kako zgleda.Tudi nekje sem zasledil da je gospod zamenjal del centrale ali celo celo centralo ki ima tri konektorje.Dva spredaj in enega vzadaj.Nikjer nisem kaj takšnega našel.Če ima kdo omenjen model Alfe ga lepo prosim da mi pove kje je in če je tako prijazen še fotka.Alfa ima oregional vgrajeno centralno zaklepanje.

Sklepam da ni kriv daljinec,ker potem tudi "tu pa tam" nebi odklenil avtomobila.Včasih tekoj zagrabi včasih pa sploh ne.Ko smo že pri daljincu me zanima kaj je v ključu pod SMD led diodo nekakpna podolgovata dolga 1cm steklena zadeva.Ki ni fizično povezana z TIV-om.In na kakšen princip deluje,nikjer ni IR odajne diode.

Se že vnaprej zahvaljujem za pomoč in razumevanjem!

Lep pozdrav Marcel.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

verjetno transponder za imobilizator oziroma vzig-pusti ga tam kot je, drugace se ne bos vec peljal
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
marc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Avg 30, 2010 6:23 pm

Hi,
jutri grem do enga ki dela na servisu,na fuš mi bo pogledal.Dejal je da mora na novo vzpostaviti sihronizacijo daljinca in avtomobila,bomo videli.

Lep pozdrav Marcel.
Odgovori
  • Informacija