DIY: Tempomat: naknadna vgradnja - AR 156, 2.4 JTD 10V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Johny
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Okt 23, 2005 6:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.

Zdravo.

Poizkusi z:
FASTON Electrical Quick Connects

tle majo svašta od konektorjev...

... pa še nekaj o ročkah... ročke za 147 in 156 STA različni... za 147 ima tokokroge zaključene z predupori medtem ko za 156 ne. Kaj to pomeni... načeloma z ročko od 147 lahko upravljaš tudi model 156 obratno pa ne, če ne vgradiš teh preduporov... (kolk natančno so vrednosti teh preduporov pa ne vem točno... mislim pa da od nekje 200 - 1k ohmov)

LP
DJG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 12, 2008 7:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gomilsko

Pozdravljeni,

na vas se obračam z naslednjim problemom - cel širni svet ima očitno takšen ECU, kot je na sliki v tem vodiču. Prav tako so na celem širnem spletu samo sheme za ta konektor.
Moja AR156 2.4JTD 10V letnik 1998 pa ima drugačen konektor na ECUju. Oziroma jih ima preveč, kar 5 jih je vse skupaj. Več je vidno na slikah spodaj...

Torej, je kdo že kdaj videl take konektorje in ali kdo ve, če je sploh možno vgraditi tempomat na ta ECU?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Po moje bo ta zelo težka.. Na AO vem da se je nekdo trudil kar lep čas, pa še ne vem če mu je na koncu uspelo.
Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

Jas bi se zahvalil Johny-niju ki je izdelal tak lep tutorial kako si dograditi tempomat. Meni je pomagalo, ker če že kdo tega nebi naredil, jas nebi upal kar tak it preurejat kontaktov v ECU-ju... Je pa točno tak ko je vse povedano.. Je pa bila razlika v lokaciji ECU-ja (bil je desno od motorja) in pa pinih kateri so bili za uporabit. :D :D :D
=D> =D> =D> =D> =D>
Hvala!
L.P. Kika156
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

EDIT:

takole... zadevo sm prklopu po navodilih... do ročke pride 12V ročko sm tud pomeru bi mogla delat ok... ampak po danem kontaktu se nič ne zgodi... sem večkrat ponovil, vmes sem se tudi že vozil... ampak ne duha ne sluha da bi tempomat deloval... kakšna ideja kako naprej?
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

turko napisal/-a:EDIT:

takole... zadevo sm prklopu po navodilih... do ročke pride 12V ročko sm tud pomeru bi mogla delat ok... ampak po danem kontaktu se nič ne zgodi... sem večkrat ponovil, vmes sem se tudi že vozil... ampak ne duha ne sluha da bi tempomat deloval... kakšna ideja kako naprej?
zadevo še enkrat prklopu in je bil na enem pinu v konektorju slab kontakt, čeprav sem vse 2x pogledal... #-o
no zadeva zdaj deluje :)
@Johny hvala za vodič :)
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
Doleq4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2011 11:12 pm

Je kdo,ki bi zrihtal tempomat na AR 156 2.4 jtd 150km,letnik 2002.Seveda dobi plačilo.
Mr-DeeJaY
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Avg 07, 2013 11:15 am

Tut jest bi rad, če bi kdo to naredu men (enak avto kot zgoraj), seveda tudi iz plačilom.

Hvala
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

A sta si zdej porihtala?
super
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

nič več ni iz tega
super
Odgovori
  • Informacija