Menjalnik: Olje - AR 147 / 156 / GT (JTD, JTDm, TS, JTS)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

pozdrav

začel mi je škrtati menjalnik, in sicer iz druge v tretjo, pa še to ne vsakič, ko pa dam iz četrte v tretjo gre pa lepo normalno, sicer se mi podobno zelo redko zgodi tudi ko prešaltam v peto. menjalniki na alfah naj bi bili eni izmed boljših.

a se komu sanja kaj naj bi lahko bilo, men se ne, sumim sklopko ali pa kake sinhrone, kar koli že je to, mogoče olje, ne vem, premal pameten
-
presenečenje da pri kavšku tega niso odkril, glede na to da so moj avto vidl kako se po ljubljani vozi, je bla kar tura pa niso tega opazil :evil:

no ja, hvaležen bi bil kakšnega nasveta

lep pozdrav
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

res nobeden nič? :(

je pa pred mojim blokom zdajle parkirana 159 TI :P
ta ziher nima problemov z menjalnikom, črički....
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

za zacetek bi mogla pomagat menjava olja v menjalniku (meni na subaruju je to odpravl skrtanje, k je pr 200k km mel najbrz se original olje notr)

ps
ce bos sam delal pozorilo - ta oljve(vsaj v subiju) smrdi za popizdit, res ogabno
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Smrdi v vseh, vsaj staro. Novo ni imelo tistega odurnega vonja.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

meni se enako dogaja ko prestavljam iz druge v tretjo mi neki škljocne, prestavlja se normalno sam zvok je zmeri prisoten, kot da bi z kako šipko po kovini udaru "tk tk" naredi ko prešaltam, pol pravte da najprej olje zamenjat al kaj? Čeprav sem reku mehaniku da bi olje menu pa je reku da to ni potrebno dokler je menjalnik suh oz. ne pušča. Avto ima 160K pa pomojm ni meu še menjanega olja, v menjalniku se razume :mrgreen:
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

jest ne vem kam to hodite

po avto data je na 60K prvo cekiranje olja in dolitje po potebi...ter tako naprej (za 156 2.4 jtdm)
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

birdy napisal/-a: po avto data je na 60K prvo cekiranje olja in dolitje po potebi...ter tako naprej (za 156 2.4 jtdm)
...hvala za podatek, bom preventivno prekontroliral menjalnik na naslednjem servisu.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

pa to lahko kar sam naredim :lol: za začetek bi bilo dobro vedet kje se olje spusti in kje se ga da potem nazaj noter, pa kakšno olje, kolega je rekel da je v jugeca dal kr mast :D a rabim kakšno posebno orodje za ta podvig

no če se res spravim to delat bom zdokumentiral!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Hja no jaz sem spet en tak posebneš, ki olje v menjalniku menja prepogosto ... :oops:

Sedaj uporabljam olje Tutela ZC 75 SYNTH (sintetično).
Spusti se ga na dveh čepih iz menjalnika (če je vsaj malo podoben menjalinku v 166 V6 6 prestav), nalivam ga pa skozi odprtino za merilno palčkona zadnjem delu ohišja diferenciala. Uporabljam pa gumijast rorček s kovinskim nastavkom, ki ravno paše v odprtino na menjalniku, da lahko olje nalivam od zgoraj.

Pa raje ga nalij malenkost pod max (jaz sem ga nali na max in je nekaj časa kapljal iz menjalnika, sedaj je pa malenkost pod max in menjalnik se je osušil).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

70W90, sintetika, a bo vredu če to notr dam ?
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

pa še nekaj, a kdo slučajno ve koliko stane body kit od autodelte za 156-ko, gledal sem na njihovi strani http://www.autodelta.co.uk/autodelta_2.htm , pa žal nikjer nič ne piše.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če to ni Elf-ovo ojle, potem naj bi bilo OK. Vendar osebno sem po zelo slabi izkušnji raje nalil predpisano Tutelo (je malce dražja, ampak to ni nek strošek).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
covo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 03, 2008 4:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Črnuče

lep pozdrav! sem nov na forumu pa me zanima sledeče. Na alfi 147 ročka menjalnika če je v neutralnem položaju bi mogla bit v centru, men pa ostane recimo če jo potisnem iz 1 v neutral mi ostane na levem ane. oz isto je tko če dam iz 5 uglavnm v vsaki prestavi, če razumete zdej me pa zanima kaj bi ti lahko blo ? pa cena popravila če je že kdo menju oz. popravlu omenjeno zadevo ?

hvala za odgovor :wink:
-alfa 147 driver-
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

probej podret tm pri rocki, in namazi zglob-lahko je prah notr, in zadeva ne vraca-ce p aima zajle do menjalnika, bi lahko se zajle pogledal
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

živ
kolegu je isto delalo na bmw ju, pa se ne spomnim kaj točno je blo narobe, vem pa da je moral menjat skor pol menjalnika, to se spomnim, ker sem ga šofiral 14 dni okol.
upam da ni nič resnega, pa veliko varnih kilometrov ti želim :doubt:
Odgovori
  • Informacija