Žarnice (kratke & dolge luči + meglenke)...menjava - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

UPS, ja kopiral isti link.
verjetno bodo kar NB spet - je kr ugodno 19€ za par.

te nazadnje sem kupil v Merc tehniki za cca. 10 eur po kosu takrat
sedaj so pa 15 po kosu #-o
Slika
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

85W žarnica ti nebo druga naredila kot stopila ležišče žarnice na luči in pa še mogoče konektor :wink:


LP
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jaz sem imel 100 w žarnico pa se nič ni zgodlo
ok H4 je bla 100/80 w
super
Ricky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Okt 21, 2011 9:07 am

LaŠko-TeaM napisal/-a:Nasproti vozeči ti ne bo nič nabijal kontra z lučmi.Nabil ti bo policist ko te bo ustavil. :D
rad bi vidu policaja,ki se bi mi spravil gledat moč žarnice. jst ga ne poznam

85W žarnica ti nebo druga naredila kot stopila ležišče žarnice na luči in pa še mogoče konektor Wink


LP
nima take hude moči,da bi kar stopila. mogoče 100W ja,85W pa ma kolega not že 2 leti,pa nobenih težav....
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Jaz sem pa že doživel takšen prizor na službenem kombiju.


LP
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Ricky napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:Nasproti vozeči ti ne bo nič nabijal kontra z lučmi.Nabil ti bo policist ko te bo ustavil. :D
rad bi vidu policaja,ki se bi mi spravil gledat moč žarnice. jst ga ne poznam

85W žarnica ti nebo druga naredila kot stopila ležišče žarnice na luči in pa še mogoče konektor Wink


LP
nima take hude moči,da bi kar stopila. mogoče 100W ja,85W pa ma kolega not že 2 leti,pa nobenih težav....
Hja nevem, če bi se policaju dalo gledati moč žarnice....če bi te imel na sumu in bil zatežen bi te enostavno vrgel na tehničnega....


Kot prvo je precej odvisno od same zasnove parabole. Se pa zna zgoditi, da parabolo recimo zakuriš poleti ter z vožnjo po mestu, ker se žaromet ne more ohlajati.
Verjetno niti ne opaziš vendar sem videl že veliko FL 156k s precej temnimi parabolami...v največjih primerih so za to krive žarnice.
Imam tudi nekaj primerov dobesedno stopljenih in zažganih 100w žarnic izjeme pa niso bile niti nightbreaker.
Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

Bom kar v tej temi vprašal ... Katere žarnice nabaviti? Oz. če kdo ve zakaj bi lahko ves čas crkovale? Drugače sem že poskusil kupiti na različnih mestih pa nič ne pomaga. Zanimivo je, da so enake žarnice tudi v družinskem avtu in ne crkujejo, jaz pa jih moram menjavati na 2 meseca, kar postaja precej zoprno #-o
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Osram klasika H7... držijo par let brez težav po mojih izkušnjah.
Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

TribesMan napisal/-a:Osram klasika H7... držijo par let brez težav po mojih izkušnjah.
http://www.mimovrste.com/artikel/342008 ... eaker-plus

to, a ne?

kaj pa če bodo tudi te crkovale kot nore? :?
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne, to so night breaker... te crkujejo zelo pogosto, ker svetijo močneje.

Jest govorim o čist navadnih Osram, ki jih lahko kupiš na vsakem Petrolu.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Ch4ng3 napisal/-a:Bom kar v tej temi vprašal ... Katere žarnice nabaviti? Oz. če kdo ve zakaj bi lahko ves čas crkovale? Drugače sem že poskusil kupiti na različnih mestih pa nič ne pomaga. Zanimivo je, da so enake žarnice tudi v družinskem avtu in ne crkujejo, jaz pa jih moram menjavati na 2 meseca, kar postaja precej zoprno #-o
Ena banalna, ampak po mojih izkušnjah resnična. Luči prižigaj ko že zaženeš motor in jih ugašaj preden ugasneš motor, se pravi da je pred vsakim premikom ključa, gumb na ročki na nič. Upam da sem dobro razložil.
To sem sam sprobal na svoji 156, ker so mi dvakrat zaporedoma žarnice pocrkale po dveh mesecih in odkar se držim tega, (ene 8 mesecev) teh težav nimam več.
Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

TribesMan napisal/-a:Ne, to so night breaker... te crkujejo zelo pogosto, ker svetijo močneje.

Jest govorim o čist navadnih Osram, ki jih lahko kupiš na vsakem Petrolu.
Te imam/sem imel in menjujem ves čas ...
Bojanxe napisal/-a:Ena banalna, ampak po mojih izkušnjah resnična. Luči prižigaj ko že zaženeš motor in jih ugašaj preden ugasneš motor, se pravi da je pred vsakim premikom ključa, gumb na ročki na nič. Upam da sem dobro razložil.
To sem sam sprobal na svoji 156, ker so mi dvakrat zaporedoma žarnice pocrkale po dveh mesecih in odkar se držim tega, (ene 8 mesecev) teh težav nimam več.
O, torej nisem edini s temi problemi.

Razumem kaj misliš. Hvala, bom poskusil :)
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Upam da ti bo pomagalo. Jaz pa drugače notri dajem čisto navadne Elvelux ki jih dobim na petrolu in svetijo povsem zadovoljivo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Men klasične Osram držijo tudi več kot 2 leti.

Night Breaker kake pol leta, Night Breaker Plus pa ene 9 mesecev. (je pa res da bolje svetijo).

Vedno pa ugašam luči preden ugasnem motor in jih vžgem šele potem ko motor že deluje...
Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

Očitno je res nekaj na tam ugašanju luči/avta. Poročam, če bo pomagalo :D
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Odgovori
  • Informacija