Tresenje & Vibriranje - 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Meni je na moji bivši 156-tki začelo trest ob speljevanju in ob menjavanju iz višje prestave v nižjo po kakšnih 2000km od menjave sklopke. Potem pa se je po kakih 4000km čisto umirilo. Je pa res, da je na moji bil enomasni vztrajnik (2.5 V6)


LP
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

rastek napisal/-a:Meni sicer ne trese celega avta ampak samo butne ko prestaviš in spustiš sklopko. Opažam pa, da ko avto nekaj časa stoji in ko je mrzel se prestavlja par 100m kot puter pa tudi zabijanja ni. Hmm nevem no kaj bi to blo :D
Ja ja, to je točno to, To isto se dogaja meni, Sergiou in pa Aphophisu, pa mislim da je še nekdo to omenjal. In to vsem po menjavi sklopke in vztrajnika.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

166 2,4 JTDM isto kot vsi zgoraj... očitno nekaj ni vredu z novimi in obnovljenimi vztrajniki. Original je zdržal 200kkm. Original ( obnovljen, kupljen na AT) pa niti 20kkm. TI dvomasni so za en k....
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Je neki narobe z njimi očitno ja. Pomoje da so ali pretrdi ali pa premeshki fedri notri. Pri meni sedaj že rožlja takrat ko prime sklopka...In to po 20 000 km oz niti še ne...
sergio87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jun 26, 2008 3:03 pm
Vozilo: 156 2.4 mjet

jst sem naročen na servis v sredo pa bom videl če bo kaj zrihtal, je šel serviser (ki mi je menjal obnovljen vztajnik in sklopko slaba 2 meseca nazaj) en krog in je rekel da to zabijanje res ni normalno in da bo razdrl in pogledal.

upam da mu bo ratalo, ker je stvar res moteča in pri meni tudi ko je avto mrzel zabija najbol med speljevanjem in pa tudi med prestavami..

je pa res beda če mi bo začel vztrajnik tako kot pri mihu čez slabih 20 k km zopet rožljat kot je original pred menjavo..

vendar je do takrat zdržal 200kkm..

kaj pa če je menjalnik slab in da nekako obremenjuje preveč vztrajnik?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Ni možno. Nekaj mora biti narobe v konstrukciji oziroma uporabljenih materialih. Zanimivo bi bilo ali ga je kdo menjal med tem, ko je bil avto še v garanciji. Moj originalen je imel malo " lufta" v 5 in 6 prestavi pri nizkih obratih že pri 50kkm in je ostalo enako do 200kkm. Po menjavi se po 20kkm ni dalo več prestavljat.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Sergej, si že dobil avto?
sergio87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jun 26, 2008 3:03 pm
Vozilo: 156 2.4 mjet

:)

sem dobil avto in serviser pravi da je z vztrajnikom in sklopko vse v redu, da je problem v nosilcih motorja, da so obrabljeni. treba menjat vse tri nosilce in potem naj bi bilo v redu to zabijanje v mojem primeru..

mam pa problem, da se mi je ogrevalna svečka zapekla oz. ne gre ven, pa še ravno ta je zanič. pravi serviser da lahko proba ampak da se lah odtrga in da ma enga majstra k naj bi znal to izvrtat ampak da ne garantira v njegovo uspešnost kar bi pomenil velik dela, glavo dol...

ali ima kdo kakšen nasvet ali da jo kar noter pustim, ker rad bi zrihtal to..
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Tele svečke so res lahko cel projekt. Če ti avto še vžge pri minusu in ne misliš vlagat pač voziš tako in ne stikaš.
Če ne pa so kar nekaj teh svečk uspešno rešili pri BOSCH servis Arčon blizu gorice, kjer so res profiči za dizle.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Jaz sem menjal vse 4 nosilce in ni bilo izboljšanja pri zabijanju...
sergio87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jun 26, 2008 3:03 pm
Vozilo: 156 2.4 mjet

bilo bi fino, da bi nekdo, ki je rešil ta problem napisal kaj ga je povzočalo. javili smo se vsi, ki nam zabija menjalnik, verjetno pa noben ni rešil tega problema. meni se zdi, da je problem v menjalniku, pač staro, potrebno obnove..
vendar nevem sem laik v teh zadevah..
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

mihecmiha napisal/-a:Jaz sem menjal vse 4 nosilce in ni bilo izboljšanja pri zabijanju...
Tudi jaz sem menjal nosilce, pa ni bilo izboljšanja.
V bistvu sem menjal spredaj kar nekaj materiala pa ni nič pomagalo. Se mi pa zdi, da je moj mehanik končno ugotovil kje tiči problem v mojem primeru, na fedrih gor so ene gumice, ki se zelo hitro obrabijo in zato fedri niso fiksno pritrjeni. Meni se je na levi strani znucala ta guma in je tolklo po plehu. Predvčerajšnjim je spet razdrl in ročno nastavil to gumo na svoje mesto (toliko stvari je bilo že zamenjanih da preprosto nisem hotel menjat te gume, dokler ne ugotovi v čem je fora tega zabijanja) in je zabijanja veliko manj in tudi manj intenzivno. Še te gumice bom zamenjal potem bomo pa videli, če je res to-to.
Napisal sem pa tako kot mi je on razložil, žal nisem bil zraven ko se je delalo, zato kaj več ne morem povedati.
Mogoče pa bo komu pomagalo rešiti problem.

Lp,
Bojan
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Na katerih fedrih to?
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Eibach Pro-kit.

Lp,
Bojan
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zanimivo... samo ni mi čisto jasno kako lahko podvozje vpliva na menjalnik? :-k
Odgovori
  • Informacija