Tresenje & Vibriranje - 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Zdravo vsem

Zopet se je alfa odločila da mi malce ponagaja. Situacija je taka, da na AC v 5. prestavi avto pri nežnem pospeševanju kot tudi pri konstantni hitrosti pri okoli 2000-2300 obratih trese oz. vibrira. Te vibracije ne prihajajo od volana ampak se cel avto trese, tudi pod ritjo čutim kako trese vse skupaj. Če spustim gas, pritisnem sklopko ali pa pospešim močneje te vibracije prenehajo. Prav tako prenehajo če pri isti hitrosti šaltam v 4. prestavo da obrati pristanejo pri 3000, ko pa šaltam nazaj v 5. na 2000 pa spet začne tresti. Sepravi samo v okolici med 2000 in 2300 obratih trese pri rahlem pospeševanju ali konstatni hitrosti. Ima kdo kako idejo kaj bi lahko matralo mojo alfico? Vztrajnik ter sklopko sem menjal 30000 km nazaj. Opažam da tudi ko normalno speljem avto potrese, je to znak za kake fuč nosilce?

Dobrodošli vsi predlogi (mehanika imam na dopusti 2 tedna pa ne škoduje, če se že sam malo pozanimam)
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Zgornji nosilec dotrajan, al pa nekaj ni vredu okoli vstrajnika, maš enomasnega ali dvomasnega ?
italiano è il migliore <3
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Ziga. napisal/-a:Zgornji nosilec dotrajan, al pa nekaj ni vredu okoli vstrajnika, maš enomasnega ali dvomasnega ?
Imam dvomasni vztrajnik, samo čudno se mi zdi, ker pri polnem pospeševanju ni nobenih tresljajev, samo pri čisto nežnem pospeševanju v 5. prestavi pri 2000 in v 4. se tudi čuti vendar že manj, 1,2 in 3. prestava pa ne povzročajo nobenih problemov v vseh režimih vožnje...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Znalo bi bit kej z nosilci... vztrajnik skoraj zagotovo ni, ker tisto bi se manifestiralo ob polnem gasu, ne pa ob konstantni vožnji...
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

TribesMan napisal/-a:Znalo bi bit kej z nosilci... vztrajnik skoraj zagotovo ni, ker tisto bi se manifestiralo ob polnem gasu, ne pa ob konstantni vožnji...
Nekje na tujem forumu sem zasledil podoben problem in so tudi homokinetične zglobe omenjal da bi lahko bili problem ali polosovine. Sam se nagibam k nosilcem in res upam da nima veze z vztrajnikom. Nek nosilec imam sigurno dotrajan ker ko spustim plin mi malo zabije spodaj, isto ko sinkovito pohodim. Nosilci menjalnika mogoče?
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Polosovine so vredu?
"I cant" is not an option !
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

svabo napisal/-a:Polosovine so vredu?
Bo treba pregledat, ko se moj mehanik vrne z dopusta. Ali je možno, da bi v 5. prestavi tresle, v 4. pa ne, pri isti hitrosti?
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Pri meni je treslo skoz,naj preveri mehanik :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Ja to bodo najbrž poloosovine oziroma desna, ima luft na križu.
Se je pa to tresenje pri meni najbolj opazilo v 5. in 6. prestavi ob pospeševanju.

Dvigni avto in probaj z eno roko primi os pri menjalniku z drugo roko pri kolesu in probaj naprej nazaj pa boš videl če ima luft.
jtd-M 20V
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pomojem, ce bi bila polosovina, bi treslo (recimo) pri 90 kmh, pa ce imas v 4., 5. ali 6. prestavi. Ja polosovina trese/ropota samo pri dodanem gasu. V prostem teku ne ropota. Je pa tudi mozno da je polsovina, ker so za en k****! Si imel kdaj dalj casa poceno manseto pa tega nisi opazil?

Jaz bi prej rekel da je kak nosilec...tudi najlazje prevrit in zamenjat. Je pa mozno vsega in svasta.
LP
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Creed napisal/-a:Pomojem, ce bi bila polosovina, bi treslo (recimo) pri 90 kmh, pa ce imas v 4., 5. ali 6. prestavi. Ja polosovina trese/ropota samo pri dodanem gasu. V prostem teku ne ropota. Je pa tudi mozno da je polsovina, ker so za en k****! Si imel kdaj dalj casa poceno manseto pa tega nisi opazil?

Jaz bi prej rekel da je kak nosilec...tudi najlazje prevrit in zamenjat. Je pa mozno vsega in svasta.
LP
Imel sem ja, lani sovoznikovo maseto poceno in zdj (newem kolk casa) se na moji strani manseto. Je opazil mehanik, ko mi je menjal zgornje roke in zamenjal manseto. Od takrat naprej pa tudi opažam to čudno tresenje (možno da ravno naključje)...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pol znajo bit polosovine krive.Ni druge kot k mehaniku prevert.

LP
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Evo da spet malce obudim temo, saj še vedno nisem našel rešitve za tole tresenje, izgleda pa da bo spet treba poseči globoko v denarnico. Včeraj sem na avtocesti opazil sledeče. Avto je spet pri okoli 130 km/h tresel (na kar sem se že kar malo navadil), nakar sem pomotoma nogo postavil na sklopko in zadeva se umiri (sklopke nisem aktiviral, le rahlo naslonil nogo nanju, ker ima par cm prostega hoda). Torej, že če samo izkoristim teh par cm "prostega hoda" stopalke za sklopko tresenje v sekundi prneha in ko odmaknem nogo se tresenje zopet pojavi. Klical sem mehanika in pravi da se mu sliši kot vztrajnik, bo pa lahko šele konec tedna pogledal zadevo... Ali je imel kdo že kaj podobnega, ter kaka ideja, kaj bi lahko še poleg vztrajnika tole povzročalo? Naj spomnim, da avto potrese ob speljevanju (do sedaj sem imel v mislih nosilec motorja, katerega imava itak plan menjati čez vikend) ter ob konstanti hitrosti v okolici 2000-2500 vrtljajev (opaženo samo v 5. prestavi na avtocesti). Pri močnem pospeševanju v vseh prestavah je stanje normalno. Sklopko+vztrajnik pa sem imel lani pri bivšem mehaniku zamenjano oz. vsaj računano x))

Lp, Miha
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Opažam da se nam vsem pojavljajo problemi po menjavi sklopke in vztrajnika!
rastek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 10:40 pm

Meni sicer ne trese celega avta ampak samo butne ko prestaviš in spustiš sklopko. Opažam pa, da ko avto nekaj časa stoji in ko je mrzel se prestavlja par 100m kot puter pa tudi zabijanja ni. Hmm nevem no kaj bi to blo :D
Odgovori
  • Informacija