Ne gre v nobeno prestavo AR156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Mato_156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Dec 01, 2011 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Pozdravljeni,
kakšen mesec sem imel problem, da nisem mogel normalno dati v prestavo, predvsem v prvo prestavo in nazaj - moral sem močno pritisniti. Ta petek sem še k mehaniku in ker sem imel tudi ohlapno stopalko za sklopko, mi je zamenjal glavni cilinder sklopke - to je tisti pri stopalki. Naj omenim, da olja sem imel vedno dovolj in nič ga i iztekalo. Tako sem se v petek normalno in z veseljem vozil, saj se je prestavljalo kot po maslu.
Danes pa hočem dati v prestavo in ne gre - in to v nobeno.
Ko avto ugasnem, lahko normalno tekoče brez naprezanja prestavljam ročico v prestave. Poizkusil sem dati v vzvratno prestavo pri ugasnjenem avtu, nato sem avto zagnal, in normalno speljal vzvratno, sklopka je normalno delovala. Nato sem iz prestave dal težko, potem pa spet ni šlo v nobeno prestavo.
Imate kakšno mnenje v čem bi bil problem za avto v podpisu.
Hvala, pa z upanjem da ne bo spet cel kup €€€
Enter the void
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ponavadi ko zamenjaš en potisni cilinder gre kmalu še drugi, tako da je verjetno šel še tisti pri menjalniku.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Po vsej verjetnosti ti je šel cilinder v menjalniku oz. je bil že prej krivec za probleme.Enake simptome je imela kolegova Alfa pri kateri je bil krivec cilinder v menjalniku.Pred tem je seveda menjal cilinder pri stopalki, kar pa ni rešilo problema.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

glede na to, da imaš jtd ( saj imaš a ne), imaš srečo, saj je cilinder na menjalniku ( nad menjalnikom - zunaj) lahko dostopen.....če bi mel bencinarja, če se ne motim, je cilinder v menjalniku in bi moral menjalnik odpirat.....
Fullassss
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 1:31 pm

Bom kr tule vprašal. Ve mogoče kdo, kaki so simptomi, da pri selespeed menjalniku počasi kuplonga spuša dušo? včasih se mi zdi, da avto preveč cukne oz vdari ko šalta...najbolj se to pozna do 3 brzine, sicer ne zmeraj ampak če malce bolj sunkovito pospešujem... al je to normalno?
Lp
Mato_156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Dec 01, 2011 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

torej trenutno je en mesec vse ok (tok tok na les).
Rešitev oziroma napaka se je odpravila "sama" čez noč. Možno, da je bil kakšen zračni mehurček v napeljavi, saj je en dan prej mi mehanik menjal cilinder sklopke pri stopalki za sklopko.
Enter the void
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Imam pomoj zelo identičen problem.
Prvič cca. 3 mesece nazaj, na semaforju, ko je bil menjalnik v leru in ko sem hotel prestavit v prvo mi ročica menjalnika ni šla nikamor ?!!.
Ker nisem hotel nič na silo in me je večina avtov za mano že obvozila celo brez hupanja :lol: - itak so vidl kaj vozm :) ... Zadevo sem rešu tako, da sem avto malo porini na roke (1m) zdelo se mi je nekako logična rešitev in res menjalnik je čudežno oživel in delal spet normalno..
v tem času mi je emnjalnik deloval kot po putru brez problema..

Včeraj pa isto, na semaforju prestavim v prvo, speljem in nekaj zaropota avto ustavim, ročica menjalnika se ne premakne ostane v prvi, avto ugasnem, prižgem, ročica se ne premakne vendar lahko speljem (max meter do 2), spet se sliši malo čuden zvok, avto ustavim in ugasnem in upam, da me kdo od zadaj ne... ko prižgem tretjič menjalnik normalno deluje??

Zdej v pon. mislim alfo pelat k mehaniku. Zanima pa me, če je to posledica cilindra na menjalniku, namreč pri sklopki ni nič mastno in deluje meni normalno, upam da ni akj druzga?
Ter seveda če kdo ve kolikšna je cena teh 2 cilindrov, če je samo to..
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Da ne odpiram nove teme... "hidravlika" od sklopke si deli olje od zavor. Imam prav?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Scremer napisal/-a:Da ne odpiram nove teme... "hidravlika" od sklopke si deli olje od zavor. Imam prav?
Natanko tako.
Emperor of The Dark Realm
Mato_156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Dec 01, 2011 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Živjo, samo za info,
ker se mi je začel spet pojavljati problem, da kdaj ne morem dati normalno v prvo ali v vzvratno, sem našel začasno rešitev, da se močno pritisne zavora, nato pa gre brez problema v prvo ali v vzvratno.
Enter the void
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Mato_156 napisal/-a:Živjo, samo za info,
ker se mi je začel spet pojavljati problem, da kdaj ne morem dati normalno v prvo ali v vzvratno, sem našel začasno rešitev, da se močno pritisne zavora, nato pa gre brez problema v prvo ali v vzvratno.
Ko to nardiš si vmes z menjalno ročico že tolk zmigal zobovje v menjalniku, da to pol gre. Zavora nima ČIST NIČ s sklopko in menjalnikom. Lahko delaš kar koli hočeš, ampak nima niti 1% vpliva.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Jest pa mislim, da neki malega ima veze. Pritisnu je bremzo, kar pomeni, da je narastu pritisk v hidravliki in ventil/cilinder na menjalniku dobi zadostno kolicino tekocine, oziroma prebije.

Ce si probam po domace razlagat.
In odAlfala sta domov
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Jaz ti kot avtomehanik povem, da sta to 2 različna cilindra (sklopka in zavore) 2 različna hidravljična sistema, vse lajtnge različne in imata skupno samo posodo za zavorno olje. Nič druga. Zadevi sta ločeni. Samo kaj gre iz posodice za olje cevka na prvi kuplungCilinder, tolk, da ima olje.
Niti ne smeta imet nikakršnjega vpliva en na drugega.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Jaz ti pa kot amater povem, da ravno zaradi tega, ker se napajata iz istega vira in ker je nekaj ocitno zjebano lahko pride do tega.
In odAlfala sta domov
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

En kup nakladanja pamtnjakovičov ... #-o

Če gre težje v prvo ali rikverc, ko avto stoji na mestu, daj v drugo ali kako višjo prestavo in potem šele v željeno.

Obenem bi pa mogoče razmislil, kdaj je bilo nazadnje zamenjano olje v menjaliku ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija