Zadnji izpušni lonec 147 1.6 TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Pozdravljeni!

Sem pregledal že cel forum in sem našel nekaj uporabnih informacij, ampak bi vas vseeno vprašal za mnenje.

Zadnji izpušni lonec od moje alfice kar pridno rjavi, zato ga bo treba kmalu zamenjati. Ker pa mi je original lonec edina estetska napaka na 147-tki (letnik 2001), me zanima kakšna bi bila najboljša alternativa? Pri originalu me moti, da je tako velik.

Kakšno mnenje imate glede tega, da bi nabavil kakšen bolj ''športni'' lonec kot npr. http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1367.html Se da kaj takega dobiti tudi v Sloveniji? Koliko potem stane še homologacija? Je pri tem kaj kompliciranja?

Obstaja sploh ''nešporten'' oziroma normalen lonec, ki ga ni potrebno homologirati in je manjši od originala?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

ta svoj lonec očisti s posebno krtačo, ki je namenjena za odstranjevanje rje. nato pa namaži s kislino namenjeno z rjo, ko se vse posuši prebarvaj lonec s posebno barvo (kupiš jo npr. v mavrici) obstojna je na višje temperature, mislim da do 600 stopinj celzija.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Jaz ti prodam originala od GTA.
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

mare87, to bi bila tudi ena od možnosti, hvala. Samo ne vem v kako slabem stanju je lonec zdaj. Da mi ne razpadel, če začnem lupit dol rjo. Koliko pa približno stane takšna barva in kislina? Sicer je precej lepše, če bi bil lonec črn, ampak še vedno bi štrlel.

thunderbolt, kako bom šel čez tehnični z loncem od GTA? Verjetno bi rabil naknadno homologirat kot če bi nabavil 'športen' lonec, ali se motim?
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

thunderbolt napisal/-a:Jaz ti prodam originala od GTA.
Koliko šuškov :)?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

PHOBiA napisal/-a:mare87, to bi bila tudi ena od možnosti, hvala. Samo ne vem v kako slabem stanju je lonec zdaj. Da mi ne razpadel, če začnem lupit dol rjo. Koliko pa približno stane takšna barva in kislina? Sicer je precej lepše, če bi bil lonec črn, ampak še vedno bi štrlel.

thunderbolt, kako bom šel čez tehnični z loncem od GTA? Verjetno bi rabil naknadno homologirat kot če bi nabavil 'športen' lonec, ali se motim?
verjetno ti rjavi zunanja pločevina od lonca. jst sm na svoji isto naredu kot sm ti napisal zgoraj. se dobi tudi črna barva. barva je v spreju. za barvo in kislino boš dal okol 10€. tisto štrlečo pločevino bi jst probal stran potrgan kolikor se bi dalo.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Ja, zunanja pločevina mi rjavi. Mi kar odstopa po celi dolžini. Ne bo nobene luknje, če je odtrgam dol? Kakšno kislino pa si uporabil? Se to vrže lonec noter ali se samo premaže? Bi bil mogoče Ferrosan primeren: http://www.kemostik.si/belinka-kemostik ... k=1&id=457

Si imel v mislih tole barvo: http://www.mavrica.si/Trgovina-B2C/BARV ... rni-400-ml

Imaš mogoče kakšno sliko kako izgleda tak črn lonec?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

PHOBiA napisal/-a:Ja, zunanja pločevina mi rjavi. Mi kar odstopa po celi dolžini. Ne bo nobene luknje, če je odtrgam dol? Kakšno kislino pa si uporabil? Se to vrže lonec noter ali se samo premaže?

Si imel v mislih tole barvo: http://www.mavrica.si/Trgovina-B2C/BARV ... rni-400-ml

Imaš mogoče kakšno sliko kako izgleda tak črn lonec?
sicer ne vem koliko ti odstopa, ampak meni je tud precej odstopal pa sm počasi stran vlekel kar je odstopal in ni nobene lukne.
ti najprej rabiš ščetinasto krtačo za odstranjevanje rje in zdrgneš rjavino dol iz lonca kolikor se da. ne rabš nč lonca dol jemat. najlažje je, ča maš avto na dvigalki ali če imaš kanal, da lažje prideš zraven.
nato namažeš s kislino, ko si odstranil rjo in počakaš da se posuši, nato pa še vzem čisto krpo, da odstraniš še prah z lonca (površina mora biti čista, ko boš prebarval), nato pa samo enakomerno prebarvaj z barvo in počakaš, da se vse skupaj posuši.
uporabil sm kislino, ki razstaplja rjo, isto bi se jo mogel dobit v mavrici. ti rečeš da rabiš kislino za odstranjevanje rje. je pa taka temno rjava plastična flaška gor je pa naslikana zarjavela ograja.
ja to je ta barva. jst sm prebarval na srebrno, tko da nimam slike kako bi zgledal v črni barvi...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Ferosan je ena večjih traparij kar jih je svet vidu...
Raje kup nekaj na bazični osnovi... Mislem da ma wurth.
Pol bi pa dal temperaturno temeljno in mat črno pravtako temperaturno farbo še čez...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Sej tudi sam ne vem do kje mi bo odstopilo, ampak se mi zdi da bo kar čez celo dolžino dol padla tista pločevina. Ferosan odpade, torej. Se bom kar v mavrici pozanimal za tisto kislino.

Pa si lahko normalno zdrgnil in pobarval lonec, kljub temu, da ga nisi dal prej dol? Še posebej na vrhu?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

baza, ne kislina :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

kosir1234, lahko daš link ali ime kakšnega primernega izdelka?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

PHOBiA napisal/-a:Sej tudi sam ne vem do kje mi bo odstopilo, ampak se mi zdi da bo kar čez celo dolžino dol padla tista pločevina. Ferosan odpade, torej. Se bom kar v mavrici pozanimal za tisto kislino.

Pa si lahko normalno zdrgnil in pobarval lonec, kljub temu, da ga nisi dal prej dol? Še posebej na vrhu?
moj lonec je rjavel spodaj, ob straneh in zadaj. zgoraj ni bil.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Slika
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Moj malo rjavi tudi zgoraj, tako da ga bo treba kar dol dat, če hočem konkretno stvar rešit.

kosir, hvala za sliko!
Odgovori
  • Informacija