Zadnji izpušni lonec 147 1.6 TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

PHOBiA napisal/-a:Moj malo rjavi tudi zgoraj, tako da ga bo treba kar dol dat, če hočem konkretno stvar rešit.

kosir, hvala za sliko!
orenk se boš namatru, da boš dubu lonc dol, ker je vse zapečeno in zarjavelo. #-o
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Ja, vem ja :D Obstajajo kakšna navodila ali slika, kako se da lonec dol? Malo brskam, samo nisem še nič pametnega najdu.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

PHOBiA napisal/-a:Ja, vem ja :D Obstajajo kakšna navodila ali slika, kako se da lonec dol? Malo brskam, samo nisem še nič pametnega najdu.
ne rabš navodil. problem bo tam ko pride z objemko stisnjen. tam ga je težko losat. #-o
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

PHOBiA napisal/-a: thunderbolt, kako bom šel čez tehnični z loncem od GTA? Verjetno bi rabil naknadno homologirat kot če bi nabavil 'športen' lonec, ali se motim?
To ne vem. Saj je original :) ...res ne vem kaj bi rekli na tehničnem, mogoče bi šlo skozi, mogoče ne. Če te skrbijo predpisi in se ne rad ukvarjaš s predelavami, pol to ni zate.
HyperJack napisal/-a:
thunderbolt napisal/-a:Jaz ti prodam originala od GTA.
Koliko šuškov :)?
...kakšnih šuškov? Kaj so to žužeki neke vrste :lol:

za ceno vprašaj na ZS :wink:
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Akcija uspela, za nekaj časa bo. Nisem nič lonca dol snemal, sem kar od spodaj zadevo zrihtal.

Slika

Zdaj bi lepo zgledal en krom nastavek za izpuh. Najbolj bi verjetno ustrezal ovalen. Mika me, da bi dal nastavek z dvojnim izhodom, vendar verjetno ne bi izgledalo najlepše? Kje ste pa vi kupili nastavke? Obstaja kakšen direktno narejen za 147?
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Prebrskal sem vse možno na internetu in nikakor ne najdem nastavka, ki bi bil primerne velikosti za 147. Razen tistega, ki je na alfisti za okrog 50€. Ve kdo, kje bi dobil ta nastavek?
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

To si to zunanjo pločevino po celi dolžini dol odtrgal.
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Ne, odtrgal sem do tam, kjer je bila rja. No, kakšen centimeter več. Približno do polovice lonca sem prišel.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3728
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

V Šempetru (v savinjski dolini) je podjetje ByFabiani izpuhi. Kvalitetno in poceni. http://www.byfabiani.si/

Se mi zdi da ima Yagi-San izkušnje z njimi (je njegova Alfa na njihovih promo slikah)
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Sem ga že kontaktiral, samo je malo daleč. Ko me bo kaj pot zanesla v tiste konce, pa se bom spotoma še pri njemu oglasil.
Ricky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Okt 21, 2011 9:07 am

PHOBiA napisal/-a:Sem ga že kontaktiral, samo je malo daleč. Ko me bo kaj pot zanesla v tiste konce, pa se bom spotoma še pri njemu oglasil.
sej ti ga lahko tut pošlje :)
PHOBiA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: To Avg 24, 2010 8:55 pm

Ja, samo bo boljše montirano, če mi ga on :D
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Zhagar napisal/-a:V Šempetru (v savinjski dolini) je podjetje ByFabiani izpuhi. Kvalitetno in poceni. http://www.byfabiani.si/

Se mi zdi da ima Yagi-San izkušnje z njimi (je njegova Alfa na njihovih promo slikah)
Oprosti samo poceni pa ravno niso. Glede na to, da je meni izračunal, da bi me prišlo z montažo od katalizatorja nazaj 500€ za športni izpuh, za 580€ pa dobim Supersprinta, pa mislim, da vem za kaj bi se večina odločila ;)
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3728
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Oprosti samo poceni pa ravno niso. Glede na to, da je meni izračunal, da bi me prišlo z montažo od katalizatorja nazaj 500€ za športni izpuh, za 580€ pa dobim Supersprinta, pa mislim, da vem za kaj bi se večina odločila ;)
V mislih sem imel samo nastavke in nič drugega.
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Aha oprosti, sem prebral samo tvoj post ne cele teme :)
Odgovori
  • Informacija