Pomik stekla/oken: mehanizem in stikala - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Creed napisal/-a:
Dräger napisal/-a:Moja je letnik 2002 in grejo samo dol. Se pravi držiš tipko za odklep. Gor ni šans. Pa bi bilo bolj koristno da bi se zapirale.
Za gor drzis tipko za zaklenit. Meni dela. avto je letnik 10/2002
Nope, ne dela. Zega mi je povedal če bi imel opremo Distinctive (jaz imam progresive) bi ta zadeva delala. Torej dela vsem ki imajo opremo Distinctive, ostali pa kar ručno strućno. #-o
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Dräger napisal/-a:
Creed napisal/-a:
Dräger napisal/-a:Moja je letnik 2002 in grejo samo dol. Se pravi držiš tipko za odklep. Gor ni šans. Pa bi bilo bolj koristno da bi se zapirale.
Za gor drzis tipko za zaklenit. Meni dela. avto je letnik 10/2002
Nope, ne dela. Zega mi je povedal če bi imel opremo Distinctive (jaz imam progresive) bi ta zadeva delala. Torej dela vsem ki imajo opremo Distinctive, ostali pa kar ručno strućno. #-o
-to je res,ampak samo do letnika 2002,moja je 2003 in oprema distinctive in gor ne gre :wink: :evil:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

@alfafil, tako je !
Uroš
sylver23
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: So Maj 17, 2008 7:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode, Izola

Jaz pa tega še sploh nisem vedel, da se da.

Bom probal z mojo letnik 2005 kako kej deluje.

Torej držim tipko za odklep - se šipe spustijo?
Držim tipko za zaklep - se šipe dvignejo?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tocno tako, vendar se bodo tebi samo odprel ker imas letnik 2005.
sylver23
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: So Maj 17, 2008 7:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode, Izola

Ja res je...samo odprejo se mi :roll:


Škoda, ker ni glih obratno....bi človek bolj potreboval da se zaprejo oz kar oboje :mrgreen:
atecopate
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

Pozdravljeni!
Imam problem z odpiranjem in zapiranjem šip pri moji 147ki. Šipe so delovale normalno odkar sem jo kupil pred 4 imi meseci sedaj pa so kar naenkrat nehale delat, se nočejo niti premaknit ne gor ne dol in nastavljanje stranskih ogledal prav tako ne dela saj so komande za nastavljanje na istem "modulu". Ob pritisku na gumb za zapiranje-odpiranje pa se sliši zvok releja ampak se pa ko pritisnem vse lučke na modulu ugasnej (crknejo ledke). Prav tako mi ne dela odpiranje prtljažnika s pritiskom na gumb na armaturi ali daljinsko odpiranje z daljincem. Ampak da bi bila stvar še bolj nerazumljiva se prtljažnik včasih normalno odpre včasih pa nikakor tako da mi res ni jasno?! Vem pa kolikor sem gledal v navodila, da je ista varovalka za ti dve stvari zato je mogoče tu kakšna povezava. Aha pa še nekaj motor za pomik je v redu saj ko sem ga priključil na usmernik na direktnih 12 v se je šipa zaprla. Ali je kdo imel že kakšne podobne težave, ker kolikor sem iskal na forumu nisem našel podobnih težav. Upam da ima kdo od vas kakšen nasvet ali rešitev? :roll:
wrrrroooom!!!
Uporabniški avatar
Eddis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: To Jan 29, 2008 9:13 pm

Sam sem imel podoben problem ko sem nekaj saril po avtu in sem nekaj unicil...isto se mi je dogajalo kot tebi...krivec azto je modul v voznikovih vratih, tm k se odpirajo okna in stimajo stranski spegli...to pelji kakemu elektricarju pa ti bo takoj zrihtal...sam sem sicer resil problem tako da sem dalk modul ven, ga spucal in nazaj priklopil pa se z izolir trakom malo ''pritrdil spoje kablov'' in mi sedaj deluje normalno, vendar mi vseeno vcasih ko je res dezevno in mocno neurje mi spet ponagaja, tko da mislim da ima vlaga prste vmes in bom ocitno tudi sam moral odpeljati avto elektricarju da preveri zadevo...

Probaj in porocaj. Pa veliko srece! :mrgreen:
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

Zgleda da gre za štrom, ki poteka v voznikova vrata. Če je vse kar si opisal res, potem bi ti moral takrat, ko ne dela vse kar si naštel, utripat števec za prevožene kilometre, pa temperatura zraka vprašanje če bi ti kazala. To je povezano, ti povem iz lastnih izkušenj. Števec utripa baje zato, ker avto sam diagnosticira neko napako.

Meni se je iztaknil kabel kjer štrom poteka v voznikova vrata. Samo meni so se okna odprla, potem pa se niso več dala zapret. Prtljažnik se ni dal odpret nikakor na daljinca. Centralno zaklepanje ni delovalo. Stikalo na voznikovih vratih je bilo mrtvo in niso gorele niti lučke. Gorela je lučka na stikalu za šipe na sovoznikovi strani, deloval pa ravno tako ni. Očitno štrom poteka iz voznikovih vrat okrog avta nazaj proti sovoznikovim vratom, stikala za šipe pa sta povezana. Verjetno je tako.

Klical sem pooblaščenca in rekli so, da če mi je crknilo stikalo, da je to precej draga zadeva.

Pregledal sem tud vse varovalke pa ni bilo nič narobe.

No k sreči sem potem čistil avto in sem opazil, da se je ta kabel ki poteka v voznikova vrata iztaknil. Sedaj nimam problemov.

Tako da preglej:
- kabel, če je pritrjen in kako tesni, sčisti kontakte
- varovalke (nahajajo se pod volanskim obročem pa pod haubo v črni škatlici)

Če to ni bolje, potem je kakšna žička. Stikalo pa dvomim, da ti je crknilo, ker drugače bi centralno delalo pa prtljažnik bi se ti dal odpret (verjetno?).
atecopate
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

Hm ja tako nekako mi deluje kot si napisal OMERO. Obcasno mi utripa stevec za prevozene kilometre, ampak centralno odklepanje dela normalno razen prtljažnika. Pa temperatura zraka je tudi normalna mi pa občasno javi da imam pregorjeno zadnjo meglenko ampak sem jo sprobal pa dela. Sem pa šel zadnjič na pooblaščen servis in so mi fantje rekli da lahko da je kriv tudi elektronski modul ki se nahaja pri prtljažniku na levi strani za oblogo kjer je tudi vsa kablerija za zadnji konec in tudi meglenka. Res ne vem imam pa namen pogledat da vidim ali je kakšna masa slaba ali pa kabel. Ko bom pogledal in če kaj najdem sporočim drugače pa hvala. :-k
wrrrroooom!!!
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Evo en problem: prej se pripeljem domov, probam zapreti šipe - ne gre. Potem probam zaklenit avto- ne dela centralno zaklepanje. Se komu sanja kaj bi bilo lahko narobe? Je možno, da je akumulator zanič, ker pred kakim mesecem se z avtom nisem nič vozil ene 10 dni in sem ga moral potem vžigati s kabli.....LP
Zadnjič spremenil scorpionx, dne Po Avg 04, 2008 5:25 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Varovalke OK?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Varovalka za sipe in centralno bila hin; zamenjal in se ne dela. Kaj bi se bilo lahko narobe?
P.S. Pa hvala za ekspresen odgovor.
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Zapelji do električarja naj ti obnovi oz popravi upore (tiste črne kvadratke zraven varovalk) :wink:
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

In si zrihtal?
Odgovori
  • Informacija