pokanje v kolesu?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

adreven5
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 18, 2013 3:06 pm

zdravo.
jaz imam tudi problem pri pokanju v sprednjem desnem kolesu. ampak mi poči samo pri menjavanju ko malo bol pohodim plin, oz hitreje spustim sklopko se čuje zvok kot da bi počlo. se pa čuje tudi čudno ko se peljem čez luknje na cesti.
bo treba zamenjati homokinteični zglob, ali stabilizatorje al kaj bi bil problem..
AR 156 Sportwagon
lp
alfica999
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Okt 21, 2013 3:07 pm

adreven5 napisal/-a:zdravo.
jaz imam tudi problem pri pokanju v sprednjem desnem kolesu. ampak mi poči samo pri menjavanju ko malo bol pohodim plin, oz hitreje spustim sklopko se čuje zvok kot da bi počlo. se pa čuje tudi čudno ko se peljem čez luknje na cesti.
bo treba zamenjati homokinteični zglob, ali stabilizatorje al kaj bi bil problem..
AR 156 Sportwagon
lp
Pozdravljen Adreven5,

Zanima me, kako ste rešili svojo težavo? Imam namreč isti problem, pa bi rad uredil svojo makino kot je treba.
hvala,lp
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

alfica999 napisal/-a:
adreven5 napisal/-a:zdravo.
jaz imam tudi problem pri pokanju v sprednjem desnem kolesu. ampak mi poči samo pri menjavanju ko malo bol pohodim plin, oz hitreje spustim sklopko se čuje zvok kot da bi počlo. se pa čuje tudi čudno ko se peljem čez luknje na cesti.
bo treba zamenjati homokinteični zglob, ali stabilizatorje al kaj bi bil problem..
AR 156 Sportwagon
lp
Pozdravljen Adreven5,

Zanima me, kako ste rešili svojo težavo? Imam namreč isti problem, pa bi rad uredil svojo makino kot je treba.
hvala,lp
to je ponavadi kriz na notranji strani akse. sedaj ko je bol mrzlo se pokanje slisi bol?
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
adreven5
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 18, 2013 3:06 pm

Meni je to pokanje cudezno izginilo.. ampak se vedno se cuje ko zavijam v ovinke kot da se kolesa brusijo po plastiki oz.nekaj podbnega... ponavadi ob jutrih drugace pa ne.. kaj bi bilo to?
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Zdravo :)
Po vseh preteklih težavah z mojo alfo se je pojavila še ena -.- in sicer, ko zavijam desno mi pri kolesu nekaj poka, bolj hitro ko grem v ovinek bolj poka. Ena diagnoza je bila da je fuč homokinetični zglob, tega smo na sprednjem desnem kolesu že zamenjali (nov zglob ne rabljen) pa še vedno poka.. kakšna ideja kaj bi lahko bilo?
Hvala :)
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Naj povem se to, pokati je zacelo po tem ko so mi z navadnih menjali na alu platisca (kupila rabljena). Pred menjavo je bilo vse uredu potem pa je zacelo pokati.
Mozno da je kaj narobe s platisci?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Mozno da je kaj narobe s platisci?
Tole načeloma probaš v 10 minutah, če za test montiraš stare feltne (če so še gume gor), ali pa z menjavo obstoječih litih (zamenjaš spredaj-zadaj ali levo-desno). Ali pa z rezervno.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Drugace pa...sem opazila da po menjavi zgloba se bolj poka :\
Sm mela pri mehaniku, je zbrusil se malo rje..nima pojma kaj bi lahko bilo..
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Ležaj je bil pri meni vzrok pokanja. Začelo se je pri približno 50 km/h potem pa zmeraj slabše do 100 km/h ko je ropotalo kot bi s kladivom eden udarjal po polosovini. 100€ ležaj + 30€ dela pri popoldancu (ponavad morajo kljub enostavni montaži ležaja cel pesto stran z avta dat ker je vse zarustan...)
Slika
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Kakor jaz vem se lezaj konstantno slisi..pri meni pa poka samo ko zavijam desno.
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

No sem zamenjala sprednje za zadnje kolo...se vedno poka xD
Jooj jooj jooj pr tejle lubici je cist skos neki narobe in vedno so problemi pri ugotavlanju diagnoze :D
Bom probala dat se tiste prejsnje felge gor..bomo vidl :)
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

tejcca napisal/-a:Kakor jaz vem se lezaj konstantno slisi..pri meni pa poka samo ko zavijam desno.
To sem si tudi jaz vedno mislil... Jst sm bil trdno prepričan, da je homokinetični ali pa uničena polosovina. A ni nobeden nič probal, ko ste menjali kolesa ravnokar?
Slika
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Ubistvu sem jih sama menjala tako da nisem nic probala.. Bomo pa preverli se to. Hvala :)
brusast
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Sep 23, 2013 9:21 pm

meni je tako delalo ko mi je en vulkanizer na alu platisca nabil tiste utezi za centriranje navadnih feltn namesto da bi uporabil nalepke. tako mi je potem v en ovinek tolkla in se zadevala ta utez se mi zdi da ob gornjo roko. so ble pa 16 col ....
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Oww...se mi zdi da sem videla navadne utezi na felgah ja..
Odgovori
  • Informacija