Nima moči / Izguba moči / Ne vleče - 1.9 JTD 8V in JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal, in sicer alfa mi ga spet nekaj serje, od včeraj mi kar naenkrat nikamor več ne vleče, oz. je tako da z malo gasa dokaj normalno vleče, kakor pa dodam malo več gasa pa ga zamori in ne gre nikamor, do 3000 obratov, nad 3000 obratov se mu pa strga, oz. vleče normalno. Računalnik ne pokaže napake, odklopil sem že luftmesser ampak gre isto. Mi je pa čudno da ko odklopim luftmesser mi napako pokaže samo na računalniku, na BCju pa mi ne pokaže napake, kot mi jo je ponavadi ko sem odklopil luftmesser. Kakor vem če odklopim luftmesser bi moral računalnik sam prilagodit parametre dotoka zraka, ampak ker mi ne izpiše napake na BC, je možo da mi tud računalnik ne prilagodi parametrov za luftmesser? Nisem ga pa še odpru in pogledal če je kaj zapacan.

Kaj bi lahko bilo še drugega?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Napaka za LMM se pojavi šele čez čas, ne takoj.

A kej kadi avto?

Drugače pa jaz bi stavil na vakum cevke... ali overboost ventil.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Napaka se je pomojem pojavila ker sem odklopil LMM, prej se pomojem ni, ker sem potem priklopil LMM nazaj, danes naredil 40 km in še enkrat preveril in napake ni bilo. Ne vem pa če se je napaka pojavila takoj ko sem odklopil LMM, ker je vidna samo ob priklopu na računalnik in ne na BC. Avto nič ne kadi, tudi ko dodam malo več gasa v prvi in drugi ga ne zamori do 3000 obratov ampak pelje normalno, ampak z občutno z manjšo močjo.

Kje pa pridejo valkum cevke, pa vakum ventil? Najbrž kje okrog turbine?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ja od turbine do vakum pumpe imas ene par cevk, overboost ventil na vezni steni spredaj in rezervoar za vakum na zadnji strani motorja.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ok bom pogledal, če so cevke more bit kej mastno okol? Kako pa preverim če deluje overboost venitl, razen tega da ga menjam? Zdej je karkoli od tega škodljivo za turbino al se lahko vozim?
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No zdej mi je na ac pri malo višjih obratih vrglo napako in na računalniku mi je izpisalo: "boost presure signal", pogledal sem malo vakum cevke in je bila zgornja takratka pretrgana, mislim da je to to:
Slika

Mal sem jo zalepil in se šel peljat ampak še vedno isto, je pa res da napake nisem pobrisal, bi mogu mogoče še pobisat napako? Sicer grem pa jutri po novo cevko pa da vidmo.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Tisto počeno odreži in nasadi nazaj. Napaka se sama izbriše če je to problem po parih vžigih ali pa na računalnik.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Cevko zamenjaj, ker drugače boš to rezal in natikal nazaj vsak mesec...

Pač cevke so otrdele in bodo pokale...
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

To bom itak dal novo, ampak začasno sem jo zalepil da vidim razliko, amak je blo še vedno isto, upam da se bo res po parih vožnjah povrnilo nazaj.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Z lepljenjem nisi naredil nič, ker ti še vedno vakum pušča.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Z lepljenjem nisi naredil nič, ker ti še vedno vakum pušča.
Maš prav pomojem ja, hotel sem sam videzt če se bo kaj poznalo, malenkost se res, pozna da še v 3 in 4ti pribliižno pelje ampak nikakor tako kot bi mogu. Sej dns zamenjam cevko pol pa upam da je to to.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Evo cevka zamenjana, avto spet gre kot mora:)
marjanvogrinc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Mar 31, 2014 3:43 pm

Mi lahko kdo pove ki je imel 105 konjsko alfo,ce je dobro vlekla,ker pri meni ne gre skoraj nikamor,ce jo tisim do konca gre vredu,se pred kaksnim mesecem ko sem pritisnil pedal v drugi brzini do konca je dobro petegnala,zdej pa se obrati normalno dvigujejo ampk ne vlece tako kot prej,v prostem teku se kar trese,porabo imam 6.5,nevem ali je kaj zabito al ka,lmm sem ocistil,map senzor tudi,filtri vsi mozni zamenjani,sklopka tudi,avto pa se vedno nikamor,ko pa prizgem klimo pa sploh,vcas morem dat kr velik gasa da lahk spelem.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

EGR ventil?
marjanvogrinc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Mar 31, 2014 3:43 pm

TribesMan napisal/-a:EGR ventil?
Tudi ta je blindiran,nvem kaj bi bilo,lmm sem enkrat odklopil in potem ko sem dau gas ga sploh ni zagrabilo,je pedal sel v prazno,ko sem ga nazaj priklop je blo pa vredu. Mogoce zabite šobe,al je se kak senzor. Ti se bolj spoznas na to,ima moja alfa tiste loputice v sesalnem kolektorju?
Odgovori
  • Informacija