Mastno pod menjalnikom

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

@Crazy Alfista, 2x se je melo podrto dol, prvic se je menjalo semering s sklopko, vdrugo se vztrajnik menjalo in semeringe se enkrat pregledalo. In vse je bilo suho videt.
Pomoje bi se opazilo, ce bi semering puscav?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Banny napisal/-a:Da si sposodim to temo.
@Scremer, kako si rešil zadevo?
Imam enak problem, s puščanjem olja med motorjem in menjalnikom, vendar semering motorja je biu menjen, semering menjalnika je tudi ceu, sklopka in vztrajnik sta suha, nič mastni.
Lahko še kje pušča olje? Mehaniki mi ne znajo povedat od kje bi prišlo olje.

Hvala za pomoč.
Za tole sem še dolžan odgovor. Zadeve nisem rešil, ker se je očitno sama "rešila". Olje ne teče več. V menjalniku ga ne zmankuje, niti v motorju. Domnevam, da je res kaj na tem, da je bil menjalnik malenkost overfill in da je viške zmetalo skozi kakšno odprtino. Druge razlage nimam.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Lepo, da se je resilo samo :D
Jst se nisem resil tezave. Mi pa okrog 0,5-1l stece v servisnem intervalu ven. Se niti ne obremenjujem vec kaj zlo s tem :doubt:
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Si bom kar sposodil tole temo, ampak meni ne spušča olje ampak hladilna. Sem menjal hladilnik in vse original spojke. Zamenjal še tesnilo v notranji pečki. Prej mi ni kapljalo. Zagotovo vem, ker sem pred kratkim menjal še karter in mi ni nič kapljalo na glavo. Sedaj pa mi kaplja med motorjem in menjalnikom. Cevke nič ne rosijo. A je kakšen semering na motorju?
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Uporabniški avatar
marbu
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jan 30, 2016 12:23 am
Vozilo: Alfa 147 1.6TS
Kraj: GO

Na moji 147 TS je bil za mastne madeže pod menjalnikom kriv star in "utrujen" semiring na spoju med motorjem in menjalnikom, ki je povzročal puščamje motornega olja. Poleg semiringa je sledila še menjava sklopke, potisnega ležaja sklopke in zdaj vse deluje kot novo.
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Lep pozdrav :)
Na tehničnem so na moji alfici (147 2003 letnik) opazili, da pušča olje med menjalnikom in motorjem, menda je že malce nagnito. So mi predlagali premaz z neko snovjo, ma se ne spomin s čim.. Ima kdo od vas kako idejo o čem je bilo govora, oz če zna kdo predlagat kaj bi bilo najbolše naredit?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če pušča olje med menjalnikom in motorjem, potem sta verjetno zanič semeriga, tesnilna obroča, na motorju za vztrajnikom in na menjalniku, pred vztrajnikom.

Dela toliko, kot za menjavo sklopke!
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Noben premaz ne pomaga ;) odpret zamenjat in vozit spet...sj semeringi niso dragi...fajn pa je da se pogleda tudi sklopko in ce je slaba se zamenja tudi njo...zakaj bi dvakrat placavala za neki kar lahko naredis u enem šusi :)
tejcca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: To Jan 20, 2015 7:53 pm

Tenkju :D
Ma ja je tud sklopka že mal slaba tko da bo treba kr zrihtat še to čimprej.. Veš mogoče cenovno približno kolko bi prišlo če bi vse to dala porihtat?
Odgovori
  • Informacija