Mastno pod menjalnikom

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ah, nimam sreče s tole alfo. Ves čas nekaj šraufam. Pri meni kar drži, da 1 teden vožnje terja 1 teden servisiranja...

Včeraj sem v kabino zavonjal olje kadar je bil avto prižgan in je dalj časa stal na mestu (domnevam da je prišlo preko ventilacije). Vonj je bil tak kot da olje segrevaš, vendar ni smrdelo po zažganem. Pregledam vse in najdem kar konkretno lužo pod avtom. Blok motorja suh, cevke vse suhe. Še bolj me bega da je olje črno kot sam hudič imam pa vse tekočine v avtu zamenjane. Motorno olje je še praktično povsem svetlo rjavo, saj nisem naredil več kot pa 300-500km od menjave. Menjališko olje je še povsem svetlo, zavorno olje je novo, servo olje je novo,... Je v avtu še kakšno olje? Domnevam pač da je to menjalniško olje, ki je na poti do "svobode" pobralo prah in je zato tako črno.

Prilagam še slikco kjer se vidi kje je priteklo. Notri, kjer je tisto "kolo (mogoče je to vztrajnik?)", ki se vrti ni videti mastno, je pa priteklo od nekje malo višje. Je kje v bližini kakšen semering ali kaj podobnega? Wtf?

Aja, pa ni videti, da bi teklo ves čas. Kako uro se je cedilo, sedaj miruje. Danes zjutraj kljub temu nisem upal iti z njim v službo, bom pa zvečer naredil en krog po vasi, da vidim če bo spet začelo teči. Če avto laufam na mestu ne priteče nič, niti če v garaži dajem v prestavo in "speljujem".

Slika

Res sem že malo utrujen od tega sranja. Prejšni teden mi je crknil avto radio, malo prej mi je šla volanska letev, ta teden tole,... Zdej čakam samo še da zariba :(
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

tole prihaja iz spoja med motorjem in menjalnikom ?
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Predvidevam, da se je nekaj šarilo okoli menjalnika, pa se ni menjalo tesnil? Ali pa pravilno zatesnilo na novo? Ker zadeva je preveč na čisto, da bi več časa prej kaj puščalo.

preden boš še gibal, najprej preveri nivo olja v menjalniku, da se ni ustavilo puščat, ker ga je manj od točke kjer je teklo ven in da ne bo res ribato na konc :)
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če prav vidim, je to med menjalnikom in motorjem.
Če je tako.... semiring.

LP
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Med motorjem in menjalnikom ja... Nalepil sem sliko od x menjalnik (mislim da je od JTD motorja) ampak za predstavo bo...

Moja teorija je da; pomojem da pušča nekje tam kjer je označeno z rdečo, steče po rumeni črti navzdol, potem ga "veter" od vztrajnika poriva ob robu proti vrhu in ko je gravitacija precej večja od sile vetra začne lesti proti zunanjem rubu in potem začne nazaju teči proti tlem. Obarvano zeleno kje je videti mastno. Na tej poti pobere to črnino, ki je videti kot zavorni prah.

Slika

Se ta "semering" lahko menja? Se mogoče komu sanja kakšen strošek je to (brez dela).
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

mogoče pa na mašini semering pušča :?:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Koliko olja si nalil v menjalnik pri menjavi?
Slučajno do max ali kanček več?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Scremer napisal/-a:Med motorjem in menjalnikom ja... Nalepil sem sliko od x menjalnik (mislim da je od JTD motorja) ampak za predstavo bo...

Moja teorija je da; pomojem da pušča nekje tam kjer je označeno z rdečo, steče po rumeni črti navzdol, potem ga "veter" od vztrajnika poriva ob robu proti vrhu in ko je gravitacija precej večja od sile vetra začne lesti proti zunanjem rubu in potem začne nazaju teči proti tlem. Obarvano zeleno kje je videti mastno. Na tej poti pobere to črnino, ki je videti kot zavorni prah.

Slika

Se ta "semering" lahko menja? Se mogoče komu sanja kakšen strošek je to (brez dela).
Točno tako.
Na tem "spoju" motor menjalnik, sta 2 semiringa. Na motorju in menjalniku. Kater pušča se vidi ko se zadevo razdre ( za sigurno ).

Preveč olja v menjalnik?
Če je v boku menjalnika luknja za filat, moraš nafilati tako ali tako do roba oz. dokler ne začne teči vn. Tako da načelo overfill, ni mogoč. Pogoj pa je, da je bil menjalnik na avtu, ko se je filalo ( torej da ni bil na boku ).

LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če ima menjalnik tako narejeno kot 6 brzinc na V6, potem imaš merilno palčko za indikacijo na ohišju difa.
Osebno preiskušeno je pa tudi, da če je olja do max, potem takole začne ven tečt. Če ga je pa 2mm pod max je pa vse suho.

Toliko z moje strani, pa uspešno reševanje problema.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

eden izmed semeringov...

Če je olje z menjalnika ga bi načeloma po vonju lohk prepoznal, očitno bolj smrdi kot motorno :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
rastek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 10:40 pm

Prodaj zadevo. Škoda časa v življenju se ukvarjat s tak staro kanto, bolje ga je posvetit pomembnejšim stvarem. :wink:
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

rastek napisal/-a:Prodaj zadevo. Škoda časa v življenju se ukvarjat s tak staro kanto, bolje ga je posvetit pomembnejšim stvarem. :wink:
Pa po možnosti nič ne povej kaj je pa naj se potem drug je** s to kanto in potem bo spet: Alfa je skret itd...

Kako tipično slovensko =D>
jtd-M 20V
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

El Barto, ta menjalnik nima merilne palčke. Poleg tega je bilo od menjave narejeno 2-3 tisoč kilometrov in bi se verjetno pocedilo že prej.

Brez skrbi. Ne bom je prodajal. Bo ena kanta manj na avto.net. Se pa strinjam, da je škoda denarja z tako star avto. Ampak sedaj sem že tako daleč, da se je prodajat ne splača, saj narejenega ne bo nihče cenil/povrnil. Vse stvari, ki sem jih počel na avtu sem počel za sebe. Nikakor pa ne zato, da bom sedaj avto prodal za 800€ in naredil drugemu veselje.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Da si sposodim to temo.
@Scremer, kako si rešil zadevo?
Imam enak problem, s puščanjem olja med motorjem in menjalnikom, vendar semering motorja je biu menjen, semering menjalnika je tudi ceu, sklopka in vztrajnik sta suha, nič mastni.
Lahko še kje pušča olje? Mehaniki mi ne znajo povedat od kje bi prišlo olje.

Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

semering glavne gredi lahko tudi pusca, ce ni pravilno vstavljen, kljub temud a je nov
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija